16. TJ Slovan Bohnice 21 33:72 12

Kompletní tabulka

TJ Sokol Cholupice - Sokol Kolovraty 5:2

TJ Sokol Cholupice - Sokol Kolovraty  5:2

V předposledním kole podzimní části přijel změřit síly s naším mančaftem další nováček přeboru, tým z Kolovrat. Od úvodního hvizdu sudího bylo vidět, kdo bude diktovat vývoj zápasu. Byli to naši hráči, kteří šli do utkání v nových dresech. Někteří jedinci se podivovali, že nenastoupil v tradičních barvách klubu, ale bleděmodrá trika jim opravdu slušela a nevidím v tom nic, co by mělo být špatně. Ostatně byla to změna, kterou občas udělají i prvoligová mužstva a nikdo se moc nediví. Hosté se snažili, ale na kombinační hru našich nestačili. A první gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 7.minutě zahrával Tomáš Pechar volný přímý kop a opět ukázal, že trestňáky kopat umí. Brankář hostí jen smutně lovil balon za své sítě. Z rychlého vedení se však dlouho neradovali. Chybu obránce využili hosté v 9.minutě ke srovnání skóre. Toto rychlé vyrovnání však naše hráče nakoplo ještě k větší aktivitě. V 16.minutě si naběhl mezi obránci Zdeněk Jemelík a vstřelil druhý gól. Když opět Zdeněk ve 21.minutě využil zaváhání hostující obrany a zvýšil na 3:1, snad nikdo nepochyboval, že body zůstanou doma.

Ve druhé půli pokračovali naši v nasazení a pohodě a v 53.minutě zvýšil na 4:1 Ondřej Honka. Některé akce se spoustou pěkných přihrávek na jeden dotek zakončených přímou střelou, přímo pohladili fotbalovou duši přítomných diváků. O to více překvapila reakce některých skalních fanoušků, kteří místo potlesku vyjadřovali spíše nevoli, když se úplně něco nepovedlo. Jako by byli rozmazlení a brali povedené akce a vstřelené góly za samozřejmost a naopak zkaženou přihrávku nebo za inkasovaný gól by měli být hráči veřejně pranýřováni a zavíráni třeba na noc do místní basy. Ještě, že ji v Cholupicích nemáme.

V 82.minutě se podařilo po jedné z mála chyb našich hráčů vstřelit druhý gól. To však bylo vše, co se jim povedlo. Byli sice houževnatí, ani rychlost a tvrdost jim nechyběla, ale fotbalově je naši hráči jasně přehráli. Skóre zápasu uzavřel v 90.minutě Luboš Neveršil, když obral o míč stopera hostí a podle brankáře rozvlnil síť brány hostí popáté.

Utkání skončilo celkem jasným a zaslouženým vítězstvím našich fotbalistů 5:2.

Trenér Ruda Kahle byl spokojen nejen s výsledkem, ale především předvedenou hrou:

„samozřejmě dnes spokojenost s výsledkem i s předvedenou hrou. Myslím si, že jsme byli celý zápas lepší. Nechci dělat po jednom zápase předčasné závěry, trochu jsme si s kluky probrali a popovídali, tak až porazíme v posledním kole Vršovice, tak uvidíme, jestli zlepšená hra je trvalejší, i když je konec sezony. Můžu být spokojený, dnes tři body, které by se dalo říci, že jejich zisk byl povinností. V dnešním utkání byly vidět některé pěkné akce, které jsme dřív předváděli a dnes jsme si na ně vzpomněli a máme před posledním zápasem podzimu 23.bodů. Diváci jsou v Cholupicích hodně nároční a ani dnes po vítězství neprojevila většina z nich téměř žádnou radost. Zřejmě by chtělo stejně, jako hovořím s hráči, si někdy popovídat i s diváky. Dnes jsme brzy dali gól, ale krátce po tom nechali soupeře vyrovnat. Do přestávky jsme však přidali další dva góly. Druhá půle už byla jednoznačně pod naší kontrolou a konečný výsledek 5:2 mluví za vše. Teď se musíme připravit na Vršovice, které budou určitě silnější soupeř, a který nám ukáže, jak na tom opravdu jsme. Těšíme se na ně.“