16. TJ Slovan Bohnice 21 33:72 12

Kompletní tabulka

SC Radotín - Sokol Cholupice 1:4 (0:3)

16.kolo – neděle  8. 3.2015 – 14,30hod

Jarní část mistrovských utkání Pražské teplárenské-přeboru mužů zahajovali naši fotbalisté v Radotíně, který byl po podzimní části na posledním místě. Jako tradičně se utkání odehrálo na umělce, i když jsem přesvědčen, že se vzhledem k příznivému počasí mohlo hrát na hlavním hřišti s přírodní trávou. Pravidla jim však tuto možnost umožňují, tak toho domácí plně využili a vůbec pořadatele nezajímalo, že se diváci mohli dívat jen z velmi omezeného prostoru. Umělka však domácím nepomohla a po sedmigólovém podzimním přídělu z našeho trávníku si do svých statistik mohou připsat další prohru 1:4.

Ještě pře samotným začátkem trenér hráče varoval před stylem hry, kdy domácí spoléhají na malou hrací plochu. Naši hráči vědomi si důležitosti vstupu do jarní sezony začali utkání aktivně, ale i domácí chtěli vstřelit úvodní gól. První šance měli naši, ale neproměnili.      V 16.minutě se zranil nový hráč Antonín Syrovátka a musel ze hry odstoupit. Než ho trenér nahradil Kamilem Zelenkou, podařil se rychlý protiútok, ze kterého padl první gól zápasu. Byl trochu náhodný, obránce si srazil míč na tyč vlastní brány, který se odrazil k Tomáši Součkovi a ten nezaváhal.  Po tomto gólu se sice snažili domácí hrát více útočněji, ale naši jim stačili stejnou měrou odpovídat. Ve 39.minutě opět po rychlé kombinaci vystřelil na bránu Tomáš Souček, jeho ránu brankář stačil vyrazit, ale pohotově do sítě míč dopravil Filip Janoušek. Když se už hráči připravovali na poločasovou přestávku vstřelil třetí gól Karel Dombi.

Druhou půli mohli naši odehrát poměrně v klidu. Třígólový náskok k tomu byl nejlepším předpokladem. Jenže se tak nestalo. Domácí hodně přidali, naši naopak hodně chybovali. Celkem oba mančafty předvedli hodně nepřesnou hru s množstvím neproměněných příležitostí. Hodně domácí postavil na nohy velmi laciný gól, který dali v 54.minutě a snížili na 1:3. V 60.minutě musel pro zranění střídat Lukáš Srba. Místo něj do hry musel Kuba Sznapka, který přišel mužstvu pomoci, i když z pracovních důvodů toho moc v zimní přestávce nenatrénoval. Opět jsme mohli vidět hodně zahozených šancí na obou stranách. Nakonec v 91.minutě upravil skóre zápasu na 1:4 Luboš Neveršil.

Tenér Ruda Kahle mohl být spokojen maximálně s výsledkem:

„ první poločas jsme hráli, to co jsme si řekli. Věděli jsme, že hráči jsou postavami vyšší a hodně hrají na centrované standartky. Samozřejmě nějaké ty standartní situace byly, v první půli méně, ve druhé jich bylo více. V prvním poločase jsme z této situace mohli dostat jeden gól, ale nedostali. Inkasovali jsme celkem nesmyslně až v poločase druhém. Celkově ve druhé půli byla hra otřesná, samozřejmě z obou stran, ale já hodnotím pouze svůj mančaft. Musíme se hodně zlepšit. Nejhorší jsou dnešní zranění, Tonda Syrovátka má zřejmě poškozené vazy. Výhra v Radotíně byla povinnost a to jsme splnili.“