Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - FK Motorlet B 0:4 (0:1)

Sokol Cholupice - FK Motorlet  B  0:4 (0:1)

17.kolo – neděle  15. 3.2015 – 14,30hod

První jarní utkání na domácím trávníku si zřejmě každý z nás představoval úplně jinak, než ve skutečnosti skončilo. Původně jsem neměl vůbec náladu psát k tomuto utkání žádný komentář, ale po přečtení autora článku pana Kozla, který mne doslova zvedl ze židle, jsem se rozhodl napsat svůj komentář. Autor článku, který je zveřejněn na oficiálních stránkách PFS pod názvem „Rezerva Motorletu si v Cholupicích otevřela střelnici“, se na samotné utkání díval zřejmě hodně málo a působí dojmem výplodu bujné fantazie.

První gól, který dali hosté již v 5.minutě utkání, bych zařadil do kategorie absolutní neúcty. Naši hráči totiž přestali hrát, aby umožnili ošetření zraněného hráče hostí, který ležel na trávníku. Jeho spoluhráči místo zdraví svého kamaráda dali přednost ke vstřelení úvodního gólu utkání. Pan Kozel dokonce označil autora prvního gólu Ondřeje Měsku za nejlepšího hráče utkání. Od úvodní branky hráli hráči hodně nervózně. Přesto bylo vidět několik dobrých akcí na obou stranách. Největší zlom však nastal, ne ve 45.minutě, ale přibližně o tři minuty dříve. Nejdříve velmi ostrý faul na Kamila Zelenku a následně stejně zákeřný, po odpískání, na Josefa Masnera. Ani jeden tento faul nebyl potrestán žádnou kartou. Z následné akce se dostal do souboje u postranní čáry opět Josef Masner. Přestože míč skončil už v zámezí, přesto hráč Pepíka Masnera dohrál a narazil až na hrazení. Ani se mu moc nedivím, že reagoval tak, jak reagoval. Kdo se pozorně díval, nebo kdo si přehraje záznam posledních pěti minut první půle, uvidí několik hrubých zákroků hostujících hráčů bez potrestání. Masner byl vyloučen v duchu pravidel, ale divadelní, až cirkusácké divadlo hráče, kterému šlápl na nohu si zasloužilo také ošetřit nejméně žlutou kartou a to nejen za opičí skok zpět do hřiště, kde se „mistrně svíjel v bolestech“, ale i za okamžité pokračování ve hře, aniž by byl vykázán ze hřiště za účelem ošetření.

Druhou půli bylo znatelně znát oslabení našeho mužstva, které využili hosté ke vstřelení dalších tří gólů. Přesto bych doporučil všem, aby se podívali na záznam celého zápasu. Určitě ho uvidí úplně jinak. Doufám, že pan Kozel nebude mít dlouho chuť přijet do Cholupic. Ať si píše pohádky o někom jiném, my o ně nestojíme.

Trenér Ruda Kahle byl po utkání hodně rozladěný a nespokojený:

„máme za sebou druhé kolo, první prohru. Zklamaný jsem především z toho, co předvedl Motorlet, to odporuje všem zásadám fair play. Pro mne hrozná neděle, samozřejmě někdo může říci, že jeden gól nic nerozhoduje. Ovšem v tomto případě byl hodně rozhodující, hra se poté odvíjela úplně jinak, šílené vyloučení Pepíka Masnera. Pak jsme tam na začátku druhé půle neproměnili nějaké šance, vyrovnání na 1:1 by určitě znamenalo uklidnění i když jsme hráli o deseti. Pak přišli zbytečné chyby, po kterých jsme inkasovali. Stále si říkáme, že nemůžeme tímto to způsobem prohrávat.“