Kompletní tabulka

Uhelné sklady Praha - Sokol Cholupice 3:4

Uhelné sklady Praha - Sokol Cholupice  3:4

Cholupická vítězá šňůra se nezastavila ani na Cibulkách

Třetí vítězný korálek na šňůrku navlékli fotbalisté Cholupic v sobotu dopoledne na hřišti Uhelných skladů, i když na posledních sedm minut by nejraději co nejrychleji zapomněli. Jinak utkání přineslo divákům náboj v podobě sedmi branek, osmi žlutých karet, dvou červených a dvou penalt, takže divák se určitě nenudil.

Utkání začalo lépe pro hostující tým, když v 6. minutě domácí obrana nedokázala uklidit míč do bezpečí
a průnik Kloučka, na podzim hrajícího za Uhlíře, zastavil skluzem ve vápně Petrla a sudí Gunitš odpískal pokutový kop. Ten s jistotou proměnil kapitán Vršecký 0:1.

Ve 14. minutě přišla ztráta míče ve středu pole v podání Stolfy a hostující Douda vysunul do úniku Kloučka, který při kličce Borskému upadl a na světě byla druhá penalta pro hosty. Vršecký tentokrát zvolil druhou stranu a náskok Cholupic byl již dvoubrankový 0:2. Domácí se z této facky nemohli vůbec probrat. Naopak
v 19. minutě vychytal Kloučka Borský a o minutu později byl připraven při střele Doudy.

Ve 25.minutě zahrál Douda z pravé strany trestný kop a rozezvonil tyč domácí svatyně. Až na konci první půlhodiny se také dostali ke slovu domácí, ale Belán nedokázal usměrnit Steinocherovu přihrávku.
Ve 38. minutě si naskočil na rohový kop Bartůňka Belán, ale jeho hlavička našla připraveného Pajazitiho. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:2 a domácí příznivci věřili, že výkon domácích se po přestávce výrazně zlepší.

Druhý poločas začali domácí snahou s výsledkem něco udělat, ale hosté jim uštědřili další gólovou ránu.
V 56. minutě se prokombinovali k pokutovému území, kde Neveršil našel českou uličkou Součka, který
s pomocí tyče rozradostnil příznivce Cholupic potřetí 0:3. Na konci 60. minuty dostali domácí další dvojitý direkt, nejprve si přivodil svalové zranění Stolfa a únik Nwoga zastavil žlutým faulem Sainer, ale jelikož
to byla jeho druhá, následoval předčasný odchod do sprch.

V 65. minutě prudce vypálil Douda, ale mířil o decimetry nad branku Borského. O pět minut později se počet hráčů na hřišti srovnal, když druhou žlutou kartu uviděl hostující Zelenka. V 73. minutě se povedla domácím rychlá akce po ose Zilvar - Belán, který nevymyslel dobré zakončení. Z protiútoku si ve vápně elegantně zpracovával míč Nwogu, ale jeho zakončení o kousek minulo levou tyč domácí branky.

Na konci 75. minuty se individuálně prosadil Klouček a bylo zaděláno na domácí debakl 0:4. Všichni přítomní diváci si již mysleli, že utkání bude mít klidnou výsledkovou dohru, ale opak byl pravdou.

V 85.minutě se po hlavičkovém přiťuknutí od Kučery prosadil hlavou domácí kapitán Zilvar 1:4. Za minutu se domácí radovali podruhé, když míč do sítě uklidil Bartůněk po ideálním centru Belána - 2:4. Na konci 88.minuty se po přihrávce od Steinochera řítil do šance Zilvar, ale hostující obrana odvrátila na rohový kop. Po jeho rozehrání se utěšeně opřel do míče Steinocher a trefil více než přesně růžek branky 3:4.

V poslední minutě se mezi tyče nevešla střela hostujícího Nwoga a v nastaveném čase hosté málem o tři body přišli. Hlavička Šafránka minula Pajazitiho tyč jen o pár centimetrů. Pak již zazněl závěrečný hvizd sudího Gunitše a hosté se mohli radovat ze zisku 3 bodů, za 85 minut zcela zasloužených, ale poslední pětiminutovka ukázala všem aktérům, že výrok legendárního trenéra Pospíchala o logice fotbalu se mohl na Cibulkách zcela naplnit.

Uhelné sklady - Cholupice 3:4 (0:2)
Branky: 85. Zilvar, 86. Bartůněk, 89. Steinocher - 7. a 15. obě z penalty Vršecký, 56. Souček, 75. Klouček. ŽK: 14. Borský, 33. Sainer, 34. Koubek, 34. Majerčin, 54. Steinocher, 90. Kučera - 23. Souček, 63. Zelenka. ČK: 60. Sainer - 70. Zelenka. Rozhodčí: Gunitš - Kučera, Klička. Diváků: 50.
Uhelné sklady: Borský - Koubek, Sainer, Majerčin, Petrla (26. Pivoňka) - Belán, Bartůněk, Stolfa
(60. Kučera), Steinocher - Šafránek, Zilvar. Trenér: Robert Hlavica.
Cholupice: Pajaziti - Bábovka (78. Švertšal), Vršecký, Zelenka, Masner - Jemelík (84. Špaček) - Neveršil
(56. Šmejkal), Souček (80. F.Janoušek), Douda, Klouček - Nwogu. Trenér: Rudolf Kahle.

Hlasy trenérů
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Jsem relativně mladý, takže se stále učím. Myslel jsem, že apríl je prvního, ale po 15 minutách prohrávat o dvě branky z penalt, mi jako vtipný nepřijde. Co však bylo vtipný, byl náš výkon. Neumím najít ani slovo na jeho zhodnocení, absolutně nejhorší za dobu mého působení na Uhelkách. Hrajeme neustále ve slátané sestavě, dnes opět další vyloučení, zranění a za týden nevím, kdo bude hrát. Chovám respekt k soutěži a nechci jí znevážit tím, že nastoupím sám, ale pokud tam vlezu, tak se budu prát o výsledek, což dnes neudělal ani jeden hráč.”
Rudolf Kahle (Cholupice): „Do 80. minuty pro nás pohodové utkání, pak jsme prostřídali, protože jsme potřebovali některé zraněné hráče pošetřit a málem se nám to vymstilo. Je to již třetí zápas, kdy vedeme
o dvě a více branek a máme problémy to v klidu dohrát za tři body. Hráli jsme tak jak jsme chtěli a možná
i lépe než jsem čekal, ale pak ten infarktový závěr, mělo nám to tam spadnout a bylo by to šílený. Nebudu se samozřejmě zmiňovat o šancích, které nedokážeme zužitkovat.”

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Jan Bartůněk.
Nejlepší hráč Cholupic: Jaroslav Klouček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Zdeněk Vršecký (Cholupice).