Kompletní tabulka

ČAFC - Sokol Cholupice 2:4

ČAFC - Sokol Cholupice  2:4

Čafka doma na vítězství v Královicích nenavázala

Po vítězství v Královicích se chtěli fotbalisté ČAFC vítězně představit i na domácím hřišti. Ale ouha. Do cesty se jim postavily Cholupice, které prožívají jaro z říše snů. Na úvod jara porážka na Braník, pak remíza doma se Zličínem a potom už jenom samá vítězství. Sedm v řadě. Naopak Čafka na jaře získala jen šest bodů.

Přitom domácí začali zápas dobře. Už v 8. minutě rozjeli rychlou akci, míč ve vápně převzal Nagy a křížnou přízemní střelou otevřel skóre zápasu. Z vedení se však domácí těšili jen šest minut. Ve 14. minutě rozehrával přímý kop z pravé strany Vacík. Na vysoký míč na zadní tyč Svoboda nedosáhl a za ním nabíhající Jemelík jej trknul hlavou do sítě.

A ještě do přestávky hosté vývoj zápasu otočili. Běžela poslední minuta první půle, když domácí ztratili na půlce míč, Vršecký jej rychle poslal doprava na rozeběhnutého Nwogu, ten se prodral do vápna a zpětnou přihrávkou našel na hranici vápna Šmejkala, který zamířil přesně k levé tyči branky ČAFC - 1:2.

V 65. minutě domácí srovnali krok. Po kolmé přihrávce do vápna se dostal k míči Nagy a byl zastaven nedovoleně. Pokutový kop proměnil Mašlej a vyrovnal na 2:2.

Po několika minutách se ale kopala penalta i na druhé straně. Vybíhající Svoboda nezkrotil míč
v rukavicích, prodral se k němu Šmejkal a Svoboda jej stáhl rukama k zemi. Trenér ČAFC Herink musel ze hřiště stáhnout Přibyla a do branky se postavil Kouklík. Na penalty mají Cholupice specialistu, kapitána Vršeckého. Ten ani poosmé na jaře nezaváhal opět dostal svůj tým do vedení.

Dvě minuty před koncem hosté zápas rozhodli definitivně. Šmejkal se z levé strany podél brankové čáry dostal do vápna, jeho přihrávka se odrazila před branku k nohám volného Kloučka a tem zatloukl čtvrtý hřebík do rakve domácích.

ČAFC - Cholupice 2:4 (1:2)
Branky: 8. Nagy, 65. z penalty Mašlej - 14. Jemelík, 45. Šmejkal, 71. z penalty Vršecký, 88. Klouček.
ŽK: 29. T. Kaliba, 67. Nagy - 29. Zelenka, 60. Nwogu. ČK: 69. Svoboda (ČAFC). Rozhodčí: Maiello - Tomšů, Havel. Diváků: 70.
ČAFC: Svoboda - Přibyl (71. Kouklík), Chvátal, Strašek (81. J. Kaliba), T. Kaliba - Zahradník, Nagy, Fitzel, Lukáš - Nováček, Micka. Trenér: Zdeněk Herink.
Cholupice: Pajaziti - Bábovka, Vršecký, Zelenka, Masner - Vacík (34. Šmejkal, 90+2. Špaček), Douda, Souček (88. F. Janoušek), Klouček - Nwogu, Jemelík. Trenér: Rudolf Kahle.

Hlasy trenérů
Zdeněk Herink (ČAFC): „Co k tomu říct? Velké zklamání. Začátek první půle byl podle našich představ, dali jsme rychlý gól a měli i další šance. Pak přijde chyba golmana, který nedosáhl na centrovaný míč a laciné vyrovnání. V závěru poločasu uděláme další chybu a soupeř jde do vedení. Podařilo se nám z penalty vyrovnat, ale přijde další fatální chyba, která vede k vyloučení brankáře a penaltě. Soupeři jsme cestu
k vítězství usnadnili sami. Dva hráči měli podíl na třech gólech soupeře. Z přístupu hráčů jsem zklamaný.”
Rudolf Kahle (Cholupice): „Do zápasu jsme vstoupili špatně, hodně vlažně. Mohli jsme dostat dva góly.
Pak jsme to prostřídali a hra se zlepšila. Ještě do poločasu jsme to otočili. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale asi jsme byli přece jen o něco lepší. Nehráli jsme podle mých představ, ale prohráli jsme jen dva zápasy z posledních šestnácti a to o něčem hovoří.”

Nejlepší hráč ČAFC: Martin Nagy.
Nejlepší hráč Cholupic: Tomáš Šmejkal.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Zdeněk Vršecký (Cholupice).