TJ Sokol Cholupice vs Prague Raptors FC

13. 1999 Praha 20 39:64 17

Zdeněk Jemelík na webu PFS

Cholupický Jemelík: Z extrému do extrému. Snad nám vítězná série vydrží

Na rok si odskočil do třetí ligy, do Záp, od jara už ale Zdeněk Jemelík válí v Pražská teplárenská přeboru za Cholupice. A těm to jde náramně. Z deseti zápasů prohráli jediný, jednou remizovali a v osmi za sebou vyhráli. „Je super, že nám v každém utkání o něco jde. Budeme se snažit naši sérii ještě protáhnout, i když nás čekají soupeři ze špičky,“ těší se na závěr sezony Jemelík (na fotografii v černobílém). Cholupice jsou v tabulce čtvrté a teď jedou na hřiště třetích Bohemians ze Střížkova.

Po vašem návratu Cholupice začaly porážkou, ale od té doby je to jízda. Co vás tak nakoplo?
Je pravda, že start nebyl úplně ideální, když jsme prohráli s Braníkem. Těšili jsme se na začátek, měli za sebou dobrou přípravu, byli jsme i na soustředění, takže jsme porážku nečekali. Pak tam byla i remíza se Zličínem, ale potom se všechno krásně rozjelo. Funguje tady skvěle parta, začalo to šlapat, snad nám to vydrží.

Vypadá to, že jste po pauze v pohodě zapadl to týmu. V jakém stavu jste Cholupice našel?
Nebyl jsem tu rok. Myslím, že máme víc šancí, než jsme mívali. Je jich třeba sedm až deset za zápas, ale pořád nedáváme tolik gólů, kolik bychom měli. A taky nestřílíme moc branek ze standardek, jsme spíš týmem do kombinace. Navíc potřebujeme zlepšit defenzivní činnost.

Je to pro vás nějakým způsobem jiné kromě toho, že nejste kapitánem?
Kapitánskou pásku má Zdeněk Vršecký a není důvod na tom něco měnit. Tým šlape, byla to dobrá volba. Potvrzuje to šňůra, jakou Cholupice udělaly. Moje role v týmu je jinak stejná, jako byla. Jen nepodepisuji zápis. (směje se)

Sledoval jste, jak si vedou Cholupice i z třetiligových Záp?
Určitě. Odcházel jsem s tím, že když to půjde, tak zajdu na jejich zápasy. Byl jsem i na zápisném, věděl jsem, jak si kluci vedou. Držel jsem jim palce.

Takže, když jste se rozhodl pro návrat, byly Cholupice jasnou volbou?
Měl jsem nějaké nabídky, ale nechtěl jsem jít někam, kde to neznám. To by nebylo nejlepší, tady znám zázemí, hráče, s trenérem jsme se domluvili na tom, kolik můžu stíhat vzhledem ke studiu tréninků. Na všem jsme se dohodli. Nebyl důvod chodit jinam.

Stálo za to vyzkoušet si třetí ligu?
Byla to pro mě v mnoha směrech zkušenost, mám teď na nějaké věci jiný pohled, pomohlo mi to třeba v komunikaci, viděl jsem, jaké to je ve velké konkurenci. Moje herní vytížení nebylo takové, jaké jsem si představoval.

Cholupice vyhrávají, ale Zápy také. Nezalitoval jste návratu do přeboru, když teď váš bývalý klub frčí a hraje o postup do druhé ligy?
Na jednu stranu asi jo. Ale musím být realista, nestíhal jsem tolik trénovat, takže by se tam moje role nezměnila. Samozřejmě klukům v Zápech fandím a jsem moc zvědavý, jak se to na špičce třetí ligy porve. Je to tam nabité. Už sice trochu propadl pražský Vltavín, teď ztratila i Chrudim, takže tabulku vedou Jirny a hned za nimi jsou Zápy. Přeju klukům, aby to zvládli a vyhrávali i dál.

Je pro vás třetí liga definitivní minulostí?
Těžko přemýšlet o tom, co by bylo, kdyby se v Zápech vykopala druhá liga. Ale je jasné, že tahle soutěž se nedá skloubit se studiem a na to já se chci teď soustředit. Dělám poslední rok Vysoké školy ekonomické, teď je na prvním místě studium a práce. Potřebuji tu školu dodělat, čeká mě zkouškové období, to bude takové malé finále. Ale v Zápasech jsme se s trenérem Maškem určitě loučili v dobrém, že do budoucna není nic problém.

O přímý postup si v Cholupicích asi nezahrajete i přes osm vítězství v řadě… Ale ke druhé příčce není daleko, láká vás tahle meta?
Je paráda, že nám v každém utkání o něco jde. Nejsme ve středu tabulky, kde není tolik o co hrát. Když jsem mluvil o tom, že mě ve studiu čeká finále v podobě zkouškového období, tak nás čeká s Cholupicemi i finále fotbalové. Teď si zahrajeme s Bohemkou o třetí místo. Když ji porazíme, tak tam pak budou Královice. Ty jsou druhé. Bylo by super, kdyby se ta série povedla ještě o nějaký zápas natáhnout. Samozřejmě se o všem bavíme, je to motivace. Chceme skončit co nejvýš, atmosféra je parádní. Všechny to baví.

Co na to tažení říkáte?
Je to skvělé. Ale taky si musíte uvědomit, že jsme měli hodně soupeřů, kteří byli v tabulce kolem nás. Věřím, že naše série ještě vydrží, bylo by to fajn. Ale máme těžké soupeře. O Bohemce a Královicích už jsme mluvili, pak tam bude i Přední Kopanina, která přebor vede. Když natáhneme sérii úspěšných výsledků, tak by to byl šlágr přeboru. Všechny ty zápasy ale budou těžké. Teprve tady se ukáže, jak na tom jsme. Kdybychom to zvládli s Kopaninou, to by byla fantazie, taková třešnička. Ale my zůstáváme v realitě, že stát se může cokoliv. Samozřejmě nechceme, aby ta situace nastala, ale všichni víme, že každá série jednou končí…

Cholupice jsou takovými sériemi pověstné, na začátku podzimu zase vyhrály jen jednou z osmi pokusů. Čím to je?
Tak to fakt nevím, ale všiml jsem si toho. Vypadá to, že v Cholupicích se chodí z extrému do extrému. Tady byl už dobrý i konec podzimu a teď se na to navázalo. Doufám, že budeme dál pokračovat v tom pozitivním duchu.

A daří se i vám, na kontě máte už čtyři góly. Jste spokojený?
Jsem rád, že to tam párkrát spadlo. Je ale pravda, že bych měl spíš hlídat uprostřed hřiště odražené balony. Docela hodně se dostávám do šancí, táhne mě to do vápna. Taky chci určitě říct, že to v Cholupicích není jen o mém návratu. Přišli i další kluci a všechno si to výborně sedlo. Třeba Zelenka si skvěle rozumí s Vršeckým, Klouček je výborný na straně a vidět je i Šmejkal, kterého v Cholupicích všichni znají. Ti hráči vytvořili mozaiku týmu, kde to všechno do sebe zapadlo.

převzato z www.fotbalpraha.cz - autor René Machálek

Posledních 30 dnů: 1135 | Posledních 7 dnů: 348 | Poslední den: 28