Kompletní tabulka

FC Zličín - Sokol Cholupice 1:3

FC Zličín - Sokol Cholupice  1:3

Zdecimované Cholupice vyrabovaly Zličín

Na startu podzimu nebyla situace v Cholupicích zrovna idylická. Prohra doma s Braníkem 1:5 to potvrdila. I domácí Zličín si v prvním kole připsal stejný výsledek. Takže se dal čekat vyrovnaný zápas. Hosté měli na lavičece tři náhradíky ve věku 16., 40. a 50. let. Domácí sestavu také lepili hráči dorostu a béčka. Cholupice spoléhaly na obranu a těžily z brejků. Tato taktika jim nakonec přinesla tři body a Zličín padl na poslední místo tabulky.

Už ve 4. minutě z velkého úhlu pálil Šmejkal a míč otřel o tyč. I v další šanci se ocitl Šmejkal, ale nemířil přesně. V 15. minutě střílel Bera nedůrazně a Rosendorf míč ukryl v rukavicích. V 19. minutě rozehrál přímý kop z pravé strany Masner a odkop Minaříka prolétl těsně nad vlastní brankou. Následoval roh v provedení Masnera, k tomu se vrátil odražený míč, přišla další prudká přihrávka do vápna, kterou usměrnil za záda Rosendorfa Dombi - 0:1.

Inkasovaná branka domácí sice probudila, ale v kombinaci byli hodně nepřesní a do zakončení se nemohli dostat. Když už něco na branku hostů prošlo, pochytal to brankář Vančát. A tak hosté udeřili podruhé. Běžela 43. minuta, když střílený přímý kop z levé strany Rosendorf neudržel a Špaček pohotově poslal míč do sítě.

Poslední slovo prvního dějství měli přece jen domácí. Horálkovi sice střela příliš nesedla, ale nabrala takovou dráhu, že přelétla Vančáta a zapadla za jeho záda. Byla to poslední vteřina poločasu, hosté už ani nerozhrávali.

Pokud domácí fanoušci očekávali, že po přestávce Zličín vývoj utkání otočí, dostavilo se rychlé zklamání.
Ve 49. minutě zahrávali domácí rohový kop. Následoval dlouhý odkop hostů, přišla nepovedená malá domů Kubiny přímo na kopačky rozeběhnutého Šmejkala, který se kličkou zbavil Rosendorfa a do opuštěné branky pohodlně zvýšil na 1:3.

Hosté před vlastní šestnáctkou „zaparkovali autobus” a překvapivou, ale zaslouženou výhru ukopali až do konce. Domácí se zmohli jen na tři slibné hlavičky. V 55. minutě po centru Minaříka mířil těsně nad Merta.
V 78. minutě ukázal Schopf, že je fotbalovou profesí především brankář a svou hlavičku poslal mimo branku. V 84. minutě pak opět Merta trefil hlavou jen ruce připraveného Vančáta.

FC Zličín - Cholupice 1:3 (1:2)
Branky: 45. Horálek - 20. Dombi, 43. Špaček, 49. Šmejkal. ŽK: 41. Merta, 86. Valoušek - 6. Dombi. Rozhodčí: Švorc - Polena, Váša. Diváků: 80.
Zličín: Rosendorf - Martin Kubina (71. Roubíček), Valoušek, Krejčí, Šindelář - Minařík, Horálek (74. Schopf), Žák, Karabin (46. Jíra) - Konečný, Merta. Trenér: Martin Hořejší.
Cholupice: Vančát - Habart, Chytka, Masner, Zavadil - Bera (90. Radek Janoušek), Vacík, F. Janoušek, Dombi - Šmejakal (80. Stibůrek), Špaček. Trenér: Jaromír Jindráček.

Hlasy trenérů
Martin Hořejší (Zličín): „Nevím, co k tomu říct. Myslím si, že technicky jsme na tom dobře, kluci drželi balón. Držení míče ale zápasy nevyhrává. My jsme si nedali finální přihrávku, nedokázali jsme se vyrovnat s tím, že hrajeme do plných a soupeř toho využil. Můžeme mu jenom poblahopřát.”
Jaromír Jindráček (Cholupice): „Na to, v jaké sestavě jsme sem přijeli, jsme museli přizpůsobit taktiku. Hráli jsme z hlubokého bloku a spoléhali jsme se na to, že máme vepředu rychlého Šmejkala, který domácí viditelně zlobil. V tom spočívala naše taktika. Hrát poctivě vzadu a snažit se využít nějakou brejkovou situaci, což se nám podařilo. Takže maximální spokojenost.”

Nejlepší hráč Zličína: Martin Minařík
Nejlepší hráč Cholupic: Tomáš Šmejkal.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Josef Masner (Cholupice).