Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - FC Háje 1:1

Sokol Cholupice - FC Háje  1:1

Souboj chudých neměl vítěze

Cholupice a Háje se před vzájemným duelem krčily na samém dně přeborové tabulky, oba se ziskem čtyř bodů. Zápas na tom nic nezměnil. Jen mají oba soupeři o bod víc a Zličín stále drží na dohled jediného bodu. Góly padaly jen z kopce. V první půli toho využili hosté, ve druhé domácí. Ti ani v šestém zápase na vlastním hřišti nezvítězili. Háje si odvezly druhý bod z venku.

Do zápasu vstoupili s větší chutí domácí. Ve 3. minutě si vybojovali první roh, po kterém Chytka hlavičkoval jen do rukavic brankáře Tlustého. Za deset minut přetáhl Masner centr na Hertla, jeho tečovaná střela prolétla nad břevnem. Po Manerově rohu opět Hertl střílel mimo branku.

V 18. minutě udeřil blesk z čistého nebe. Hostující Dratva poslal z půlky hřiště míč za obranu, Hertl nestačil rychlostně na Souchu a ten pelášil sám na branku. S přehledem po zemi prostřelil Vančáta a dostal nečekaně Háje do vedení. Za deset minut se mohli hosté radovat podruhé. Šejnost přetáhl centr z pravé strany na zadní tyč, Špinka z první poslal míč před branku, kde se do něj rybičkou položil Čížkovský. Vančát míč jen vyrazil a Souchova dorážka k lítosti hostů přišla z ofsajdu.

Domácí  se v závěru poločasu zmohli jen na dva nesmělé střelecké pokusy Habarta a Chytky, které neměly naději na úspěch.

Hned 46. minuta přinesla hrubou chybu domácího Hertla. Ten poslal hlavou malou domů přímo do běhu Souchovy a musel líbat obě ruce Vančátovi, který šanci hostů skvělým reflexivním zákrokem zmařil. Ještě víc si musel Hertl oddechnout, když v 51. minutě uštrykoval Šmejkal ve vápně kličky, z obránců udělal statisty a Janoušek ze dvou metrů jeho přihrávku dotlačil do sítě - 1:1.

Domácí vycítili šanci na vítězství a zatlačili soupeře do defenzívy. Jemelík pořádně míč netrefil a Dub jej stačil na lajně odkopnout. Na výlet se vydal vzápětí stoper Srba, našel před brankou Honku, který dorážku nezvládl a byl z toho jen roh. V 63. minutě musel hřiště pro zranění opustit kapitán domácích Jemelík.

A tak mohli nečekaně udeřit hosté. Soucha se přehnal přes Hertla, přihrávku před branku neodkopl Masner, míče se zmocnil Čížkovský, ale ani nadvakrát, sám před Vančátem, jej nedokázal dostat za jeho záda. V 77. minutě pálil z pravé strany Soucha, Vančát i tentokrát svoje mužstvo podržel a nohou stačil míč srazit na roh.

Zápas tak spěl k remíze. Vše ale mohla změnit poslední minuta. Nejdříve poslal domácí Masner přímý kop před branku hostů, kde se ale k dorážce nikdo z jeho spoluhráčů nedostal. Z protiůtoku se ocitl ve vápně sám Dratva, kličkou brankáři se dostal do úhlu, ze kterého odkrytou branku trefit nedokázal.
Pak už se pískal konec.

Cholupice - FC Háje 1:1 (0:1)
Branky: 51. Janoušek - 19. Soucha. ŽK: 78. Srba, 82. Masner - 35. Špinka, 60. Lojda, 69. Klobouček,
81. Soucha, 82. Sojka. Rozhodčí: Polena - Kučera, Vojáček. Diváků: 70.
Cholupice: Vančát - Habart, Masner, Srba, Hertl - Szatmari (46. Honka), Chytka, Jemelík (63. Urbanec), Janoušek - Šmejkal, Neveršil. Trenér: Jaromír Jindráček.
Háje: Tlustý - Kloboučník, Dub, Brož, Lojda - Soucha, Hovorka, Dratva, Špinka (70. Ljubinkovič) - Šejnost, Čížkovský (80. Sojka). Trenér: Jan Studenovský.

Hlasy trenérů
Jaromír Jindráček (Cholupice): „Bod pro nás, ani pro soupeře, nic neřeší. Na obou stranách byly vyložené šance. Jak soupeř, tak my, jsme je nedokázali proměnit. Bohužel se ukázala kvalita, jak u nás, tak u nich. Proto jsme v tabulce tam, kde jsme. Nedokážeme dát gól ani z těch nejvyloženějších šancí. My jsem hráli víc na míči, snažili jsme se kombinovat. Bohužel nám chyběla finální a předfinální fáze, kde bychom si dokázali lépe přihrát a zakočit.”
Jan Studenovský (Háje): „Po tom závěru, kdy jsme měli před sebou prázdnou bránu, tak s bodem spokojený být nemůžu. Byl to boj o záchranu a bude to boj dál. Bylo vidět, že oba mančafty trápí koncovka. Když nedáte gól, nemůžete vyhrát. Když dáte jen jeden a soupeř taky, je z toho remíza. Pro nás je to bod po hodně dlouhé době. Doufám, že to mančaftu do dalších bojů trošku pomůže.”

Nejlepší hráč Cholupic: Milan Vančát.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Brož.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Dratva (Háje).