Kompletní tabulka

Sokol Cholupice Motorlet B 1:2

Sokol Cholupice Motorlet  B  1:2

Rezerva Motorletu se protrápila zpět do čela přeboru

Po remíze Třeboradic na Uhelných skladech jela rezerva Motorletu na hřiště předposledních Cholupic s vědomím, že vítězství může znamenat návrat do čela přeboru. To se hostům nakonec povedlo. Vytvořili si trvalou převahu, ale v první půli pustili domácí do brejku a bylo zle. Vyrovnání jim v závěru první půle domácí doslova darovali. I po půli to byla hra na jednu branku, ale vítězný gól hosté dali až třináct minut před koncem.

Od začátku drželi míč na kopačkách hosté a kroužili kolem domácí šestnáctky. Dovnitř hledali skulinu marně. Našli jí až v 10. minutě, kdy se po bleskové kombinaci ocitl sám před Vančátem Zdichynec.
S příležitostí však naložil mizeně a branku minul.

Dobývání domácí branky pokračovalo do 22. minuty. V té hosté ztratili míč na půlce, přišlo rychlé přenesení hry domácích dopředu na Šmejkala, který přetlačil v souboji Burýška a s přehledem zakončil na 1:0.
Za sedm minut se Šmejkal dostal do brejku podruhé. Šanci na zvýšení však utopil ve zbytečných kličkách.

Hosté utahovali šrouby, ale ke gólovému zakončení se ne a ne dostat. Čáchův lob mířil přes branku. Pak Čmejla vtipně uvolnil Zdichynce, domácí podržel skvělým zákrokem Vančát, který konečky prstů vystrčil jeho střelu přes břevno. Ještě do přestávky přece jen hosté vyrovnali, když jim domácí gól doslova darovali. Habart poslal slabou malou domů hlavou přímo do běhu Čáchovi, Vančát vyběhl pozdě a Čácha v klidu došel s míčem až do opuštěné branky.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Marné dobývání domácí branky pokračovalo. Hosté se tvrdošíjně tlačili přehustěným středem. Když konečně v 67. minutě roztáhli hru do pravé strany, Zdichyncův centr si málem srazil do vlastní branky Hertl. Po následném rohu pálil Š. Hájek nad branku.

V 70. minutě se domácí na olamžik vymanili ze sevření a vybojovali si rohový kop. Po něm se chytal za hlavu Chytka. Za dvě minuty hostům konečně vyšla akce středem hřiště a po kolmé přihrávce se na branku řítil Š. Hájek. Získal však jen roh a vzápětí kopali hosté další, zase bez efektu.

V 77. minutě Čmejla krásným pasem do pravé strany poslal do úniku Zdichynce, centr se odrazil na vápno ke střídajícímu Novotnému a jeho střela sejmula břemeno ze zad hostů - 1:2.

Pět minut před koncem ale mohlo být všechno jinak. Dlouhý nákop brankáře Vančáta před vápnem podskočil Dejl a za ním se dostal k míči Šmejkal. Jen Grégrův reflexivní zákrok zabránil změně výsledku. Hosté tak přece jen urvali tři body a vrátili se před vzájemným soubojem s Třeboradicemi do čela soutěže.

Cholupice - Motorlet B 1:2 (1:1)
Branky: 22. Šmejkal - 44. Čácha, 77. Novotný. ŽK: 23. Hertl, 85. Srba - 27. Burýšek, 86. Čmejla.
Rozhodčí: Tikal - Bočok, Gryc. Diváků: 70.
Cholupice: Vančát - Habart, Hertl, Srba, Janoušek - Neveršil, Chytka, Vacík (84. Špaček), Dombi - Honka (75. Zavadil), Šmejkal. Trenér: Jaromír Jindráček.
Motorlet B: Grégr - Eppert, Burýšek, Jonáš (46. Dejl), Kalvas - Zdichynec (90. Pacovský), Měska, Čmejla, Čácha (64. Novotný) - Š. Hájek, Klouček (82. Sloup). Trenér: Zdeněk Mikuš.

Hlasy trenérů
Jaromír Jindráček (Cholupice): „Co k tomu říct? Dneska bychom si za bojovnost zasloužili alespoň bod. Bohužel jsme neproměnili šanci, kdy jsme mohli srovnat na 2:2. Našim nedůrazem a chybama jsme soupeře poslali do vedení. Co se týče bojovnosti a vzhledem k terénu, to bylo slušné utkání. Bohužel pro nás zase bez bodového efektu.”
Zdeněk Mikuš (Motorlet B): „Vědomí, že máme šanci dostat se opět do čela, na nás dolehlo. Vytvořili jsm si sice trvalou převahu, ale jalovou. Pořád jsme se tlačili středem hřiště a to k ničemu nevedlo. Navíc jsme zapomněli na zadní vrátka a domácí toho využili. Pomohla nám šťastná vyrovnávací branka. Po půli to byla hra na jednu branku, ale víc jak jeden gól jsme přidat nedokázali. V závěru nás naštěstí podržel brankář Grégr.”

Nejlepší hráč Cholupic: Tomáš Šmejkal.
Nejlepší hráč Motorletu B: Dominik Grégr.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ondřej Měska (Motorlet B).