Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - SK UNION Vršovice 1:0

Sokol Cholupice - SK UNION Vršovice  1:0

Cholupice jediným gólem urvaly druhé podzimní vítězství

Od druhého kola, přesněji od 20. srpna 2016, čekali fotbalisté Cholupic na své druhé vítězství v přeboru. Dočkali se ho až v předposledním podzimním kole, kdy na namrzlém domácím pažitu přehráli tím nejtěsnějším poměrem vršovický Union. O jediný úspěch se zasloužil v závěru druhého poločasu vydařenou střelou Dombi. Domácí nastoupili do utkání s jediným cílem a to přerušit tu dlouhou sérii nezdařených výsledků. V zápase sotva průměrné úrovně se jim to nakonec povedlo, ale zimní přestávka jim asi moc klidu nedopřeje.

Jinak samotný zápas moc pohledný fotbal nepřinesl. Bojovalo se většinou uprostřed hřiště a gólových příležitostí před oběma brankami bylo pramálo. Za zmínku stojí 11. minuta, kdy se ve vápně domácích dostal k odraženému míči Šimr, prudce vypálil a nastřelil jen nohu jednoho z bránících hráčů.

Na druhé straně o chvíli později se po akci Chytky s Neveršilem dostal do zakončení Jemelík, jenže Mahovu bránu prudce přestřelil. Ve 22. minutě se před vápnem hostí šikovně uvolnil Dombi, avšak mušku měl rovněž značně vychýlenou.

První vážnější šance domácích se tak zrodila až ve 37. minutě, kdy se Neveršil chytře zbavil svého strážce, prudce vystřelil a Maha jeho dělovku likvidoval až na druhý pokus.

V závěru poločasu si dvě nadějné šance vypracovali hosté. Nejdříve po Šimrově autovém vhazování nepřekonal domácího Vančáta Minha a hned vzápětí se po centru Pavlíčka dostal do čisté loženky sám Šimr, ale ani on pozorného gólmana domácích neprostřelil.

Hned po změně stran se mohl postarat o změnu stavu domácí Jemelík po hezké uličce Chytky, ale Maha mu parádním zákrokem umístěnou střelu zneškodnil. V 57. minutě zase na druhé straně mohl po přihrávce Šimra otevřít skóre střídající Kříž, když se objevil zcela sám před domácím gólmanem,
ale ani on v koncovce neuspěl.

Rozhodující okamžik utkání nakonec přišel v 69. minutě. To se na hranici šestnáctky dostal k odraženému míči Dombi, prudce napřáhl a polovysokou střelou ke vzdálenější tyči poslal svůj tým do vedení 1:0.

Hosté měli jedinečnou šanci na vyrovnání v 80. minutě, kdy se před Vančátem objevil osamocený Tomaides, ale zblízka ho nepřekonal. Domácí gólman mu stačil nohou střelu vyrazit. A protože si hosté
už žádnou další gólovou příležitost nevypracovali, skončil zápas těsnou výhrou Cholupic a překvapení kola bylo na světě.

Cholupice - Union Vršovice 1:0 (0:0)
Branka: 69. Dombi. Hráno bez ŽK. Rozhodčí: Tereba - Gunitš, Fazekaš. Diváků: 30.
Cholupice: Vančát - Dombi (82. Habart), Zavadil, Srba, Janoušek - Szatmari (86. Hertl), Chytka, Jemelík, Neveršil (90 +2. Špaček) - Honka, Šmejkal (46. Vacík). Trenér: Jaromír Jindráček.
Vršovice: Maha - Pavlíček (59. Zukal), Protivínský, Kučera, Špulka - Lakatoš (46. Kříž), Tomaides, Minha, Kaiser - Šimr, Špaček (76. Bártek). Trenér: Jaromír Tomaides.

Hlasy trenérů
Jaromír Jindráček (Cholupice): „My jsme šli dneska do utkání s tím, že bychom ještě chtěli udělat na podzim nějaké body, abychom byli pořád ve hře o setrvání v přeboru. Myslím, že od začátku, co se týká nasazení a bojovnosti jsme pro to dělali maximum. Vytvářeli jsme si šance a soupeř samozřejmě taky, měl také vyložené šance, ale nám se dnes podařilo jednu proměnit a ta rozhodla. Myslím, že jinak bylo utkání vyrovnané, bylo to takové remízové.”
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Co mám hodnotit, strašidelný. Zkrátka mistři světa, profesoři. O půli jsem řekl, že zapomenu na první půli, tak jsme druhou půli předvedli ještě horší výkon. My jsme nevybojovali jediný balón, točíme se zády, jako školáci. Proti silnějším se nám teď dařilo, ale s mužstvy ze spodku tabulky máme problémy. Nevím proč.”

Nejlepší hráč Cholupic: Karel Dombi.
Nejlepší hráč Unionu Vršovice: Karel Protivínský.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Zdeněk Jemelík (Cholupice).