Kompletní tabulka

Dukla Jižní město - Sokol Cholupice 3:0

Dukla Jižní město - Sokol Cholupice  3:0

Dukla JM uzavřela podzim čtvrtým vítězstvím v řadě

Předposlední Cholupice neměly proti rozjeté Dukle šanci a odvezly si tříbrankový příděl. Stejně jako před nimi Královice a Háje. Když k tomu přičteme výhru 5:0 na hřišti Ďáblic, je to čtvrté vítězství v řadě se čtrnácti nastřílenými góly a ziskem dvanácti bodů. Pro nováčka soutěže to znamená posun na pátou příčku tabulky. Cholupice přezimují na předposledním místě.

Dobývání branky hostů trvalo něco málo přes půlhodiny. Ve 32. minutě přišla přihrávka od brankové čáry na vápno, kde byl úplně volný Farkaš a přízemní střelou poslal míč přesně k levé tyči - 1:0. Za tohoto stavu i první poločas skončil.

Osm minut po přestávce prohrál na levé straně u rohového praporku Šmejkal souboj  s Tomanem, ten poslal přízemní přihrávku před branku a Kotlík pohotově doklepl míč do sítě hostů podruhé.

Třetí branku domácí přidali až v nastaveném čase. Do šestnáctky Cholupic proklouzl Farkaš a byl faulován. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Markuzi. A už se ze středového kruhu ani nerozehrávalo a pískal se konec.

Dukla JM - Cholupice 3:0 (1:0)
Branky: 32. Farkaš, 53. Kotlík, 90.+3 z penalty Markuzi. ŽK: 42. Farkaš - 40. Zavadil, 53. Šmejkal.
Rozhodčí: Hradil - Hlavnička, Rodová. Diváků: 25.
Dukla JM: Kudrna - Inneman, Markuzi, Hruška - Farkaš, Vidlička (80. Bičaník) - Solař (66. Pelc), Janoušek, M. Lafek (85. J. Lafek) - Kotlík (87. Rabenseifer), Toman (66. Slabý). Trenér: Josef Světlík.
Cholupice: Vančát - Neveršil (56. Szatmari), Zavadil, Srba (56. Hertl), Janoušek - Dombi, Chytka, Jemelík, Vacík (75. Špaček) - Honka, Šmejkal. Trenér: Jaromír Jindráček.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „Utkání jsme si na začátku zkomplikovali sami, protože vázla finální fáze našich akcí a taky rozehrávka. Soupeř navíc dobře pracoval do defenzivy. Rozhodující byl první gól Farkaše.
Ve druhém poločase už jsme opanovali hru a zápas zaslouženě vyhráli."
Jaromír Jindráček (Cholupice): „Z utkání jsme chtěli získat bod, ale naše hra tomu určitě neodpovídala. Soupeř nás jasně přehrál, byl lepší. Všude byl dřív. Náš výkon byl pro mě zklamáním. Inkasovali jsme po individuálních chybách, kdy v rohu hřiště zaváhali Janoušek a Šmejkal, pak jsme nepokryli následné centry a dostali gól. Za stavu 0:2 jsme začali paradoxně hrát, ale žádnou z šancí jsme nedali."

Nejlepší hráč Dukly JM: Ondřej Kotlík.
Nejlepší hráč Cholupic: Radek Zavadil.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Dukla JM).