16. TJ Slovan Bohnice 21 33:72 12

Kompletní tabulka

TJ Sokol Cholupice - TJ Sokol Nebušice 8:1

TJ Sokol Cholupice - TJ Sokol Nebušice  8:1

První jarní utkání před domácími fanoušky chtěli naši fotbalisté dokázat, že první dva mistráky, které hráli venku a přivezli všechny body, nebyla nějaká náhoda. Mančaft Nebušic nebyl v minulosti tým, se kterým se hrálo dobře a dosti často, naposledy na podzim, sebral za remízu, našim dva cenné body. Tentokrát si však hosté nezasloužili žádný bodový zisk. Vydrželi vzdorovat prvních dvacet minut utkání, pak zcela odpadli. To co předvedli naši fotbalisté, to nebyl fotbal, to byl koncert na vysoké úrovni. Jen díky ještě dobrému výkonu gólmana hostí, který někdy snad i trochu čaroval, dostali příděl jen osmi gólů.

Brankostroj našich rozjel v 9.minutě Ondřej Honka, kdy proměnil přesnou přihrávku od Tomáše Pechara. Snad jedinou chybu v naší obraně využili hosté ve 12.minutě k vyrovnávací brance. To byl však konec Nebušic v Cholupicích. Ve 22.minutě se na výlet vydal Filip Janoušek, ale byl zastaven jen za cenu faulu před trestným územím hostí. Tomáš Pechar ukázal všem, jak se má takový trestňák kopat, vymetl snad všechny pavouky z prvého rohu brány nebušického gólmana. O dvě minuty udělal z hráčů hostí Karel Dombi zírající diváky a sólem, jako mezi dřevěnými kůly, obešel i brankáře a zvýšil na 3:1. Ještě do poločasu vstřelil čtvrtý gól, opět z přímého volného kopu, Tomáš Pechar.

Po přestávce byli na hřišti suverénními pány naši hráči. V 58.minutě dal na 5:1 Karel Dombi, v 60.minutě přidal další gól, v utkání již třetí, Tomáš Pechar. Debakl hostí završil v 88.minutě Luboš Neveršil a v 89.minutě se trefil do brány Josef Masner.

Trenér byl hodně spokojený nejen s výsledkem, ale i hrou:

„dnes se mi hodnotí velmi příjemně, konečně jsme dali trochu víc gólů. Nechci nic zakřiknout, zatím však jaro zvládáme nad poměry, říkali jsme když získáme z prvních tří zápasů devět bodů, což se nám podařilo. I když ostatní mančafty ztrácejí, je před námi stále ještě deset zápasů, je stále o co hrát. Co se týká dnešního utkání, s Nebušicemi jsme poslední tři utkání, co jsem v Cholupicích, pouze remizovali. V rozhovoru jsem říkal, že je to pro nás snad prokletý soupeř. Nic jsme tentokrát nepodcenili, přestože my jsme první a soupeř se pohybuje ve spodní části tabulky, tak to mohlo někoho svádět. Kluci hráli od začátku trpělivě a zodpovědně. Nakonec padly krásné góly. Malinko jsme v úsilí polevili mezi 70. a 80.minutou, ale to se dá pochopit. Těžko můžeme očekávat, že budou hráči hrát celých devadesát minut na sto deset procent. Chci jim poděkovat, že hráli až do konce, přestože bylo o výsledku rozhodnuto mnohem dříve.“