Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - SK Horní Měcholupy 0:2

Sokol Cholupice - SK Horní Měcholupy  0:2

V Cholupicích se žádné překvapení nekonalo

Ani čtvrtý zápas na jaře nedokázaly Cholupice proměnit v bodový zisk. Kuriozní v jejich případě je, že všechny čtyři jarní zápasy prohrály shodně 2:0, takže ještě nedaly ani jeden gól. Tentokrát na domácím trávníku nestačily na Horní Měcholupy, které si tak naopak připsaly třetí jarní vítězství. Domácí představili další posilu Tomáše Jandzika, fotbalistu se zkušenostmi z Viktorie Žižkov, Bohemians Praha a Jiren.

Hosté z Měcholup byli v zápase jasným favoritem a podle toho se také hra od úvodního hvizdu hlavního arbitra Patrika Tomšů vyvíjela. Marné dobývání domácí branky skončilo až ve 29. minutě.

Po dlouhém autu do šestnáctky, který domácí obrana odvátila jen na roh, přilétl zleva centr před domácí branku. Održený míč nakonec přistál u pravé tyče na noze úplně volného Hájka a ten jej pohodlně zastrčil do sítě - 0:1.

Po vedoucí brance ale hosté polevili. Domácí se k útočení dostávali jen sporadicky. Přesto si ve 42. minutě připravili velkou šanci na vyrovnání. Srba však z malého vápna přestřelil a tak první poločas za stavu 0:1 také skončil.

Podobný obraz měla i druhá půle a hosté si i podruhé pomohli standardní situací. A opět jim to trvalo devětadvacet minut. Přišla totiž 74. minuta a s ní faul domácích na střídajícího Doležala. Přímý kop rozehrál další střídající hráč H. Svoboda, na jeho centr si naskočil na malém vápně Vejr a neomylně poslal míč za Vančátova záda.

V závěrečné čtvrthodince měli hosté několik brejkových akcí, přečíslení tři na dva však vyřešit gólově nedokázali. Skore 0:2 už se tak nezměnilo.

Cholupice - Horní Měcholupy 0:2 (0:1)
Branky: 29. Hájek, 74. Vejr. ŽK: 77. Šmejkal - 47. Duka. Rozhodčí: Tomšů - Nykl, Multerer. Diváků: 150.
Cholupice: Vančát - Habart (75. Pýcha), Chytka, Srba, Zavadil (72. Bartoš) - F. Janoušek (69. Sopr), Jandzik, Burda, Neveršil (75. Rybanský) - Marunčiak (69. Bera), Šmejkal. Trenér: Luboš Vondra.
Horní Měcholupy: Řemínek - Gračko, Vejr, Borek, Žitný - Bláha (82. Grozdanič), Duka (72. H. Svoboda), Holík, Kolínský (67. Doležal) - Hájek, Ráža (63. Nguyen). Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů
Luboš Vondra (Cholupice): „Bohužel jsme hráli dobře jen první poločas. Připravili jsme si nějaké šance,
ta Srbova v závěru půle byla stoprocentní. Měcholupy dobře kombinovali, my jsme bojovali. O poločase jsme si řekli, že s tím zkusíme něco udělat. Když jsme dostali druhý gól bylo hotovo. Celkově byl druhý poločas z naší strany slabší. Nedaří se Šmejkalovi a tím trpí celá naše útočná snaha. Měcholupy vyhrály zaslouženě.”
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „ Bohužel jsme neproměnili řadu šancí ze hry a pomohly nám tak dvě standardky. Do prvního gólu to bylo nervozní. Potom jsme, už potřetí na jaře, po vedoucí brance hráli špatně. Zase jsme si pomohli ze standardní situace a potom už to bylo jasné. Zase jsme ale nedokázali využít řadu brejkových situací. Při vší úctě k soupeři to bylo povinné vítězství.”

Nejlepší hráč Cholupic: František Chytka.
Nejlepší hráč Měcholup: Daniel Hájek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Vejr (Horní Měcholupy).