Kompletní tabulka

Uhelné sklady - Sokol Cholupice 3:1

Uhelné sklady - Sokol Cholupice  3:1

První jarní branka Cholupicím na body nestačila

Ve 20. kole čekal na svěřence trenéra Hlavici soupeř ze samého dna tabulky Sokol Cholupice. Otázkou zápasu bylo, zda Uhelné sklady natáhnou svoji stoprocentní úspěšnost na jaře a jestli se hosté budou poprvé radovat ze soutěžní branky v roce 2017. Za devadesát minut byla odpověď známa. Uhlíři pokračují v sérii a Cholupice se po 410 minutách jarního půstu dočkaly zásluhou Tomáše Šmejkala branky.

Domácím vyšel úvod zápasu. Na začátku 6. minuty vyhrál hlavičkový souboj Klán pro Zilvara, který mu míč posunul vpřed a po zatáhnutí k lajně našel Klán zpět svého kapitána, pro kterého již nebyl problém otevřít skóre zápasu 1:0. Po vstřelené brance Uhlíři pokračovali v tlaku, ale hlavičky Švorčíka a Klána nemířily přesně.

Po čtvrthodině hry měli hosté první šanci, ale střelu Jandzika z přímého kopu vyboxoval Kučera do bezpečí. O čtyři minuty později se po nedorozumění v obraně dostal do šance Marunčiak, ale Kučera jeho pokus vyrazil. Pak se dvakrát dostal k zakončení domácí Stolfa, ale branku netrefil. Ve 28.minutě Bartůňkův rohový kop našel hlavu Klána, ale jeho pokus směřující do sítě zastavil na brankové čáře Habart.

Ve 32. minutě Zilvar udělal kličku i Vančátovi, ale dostal se mimo střelecký úhel. Ve 36. minutě Klán promáchnul přihrávku Hrazdíry a ani za dvě minuty nebyl jarní střelec Uhlířů úspěšný, když o pár centimetrů minul pravou tyč Vančátovy branky po Stolfově přiťuknutí. Ve 40. minutě se ve vápně s míčem otočil Bera, ale zakončil vysoko nad branku Kučery.

V poslední minutě se povedla hostům akce po levé straně, ale Šmějkalův průnik stačil Mareš zastavit za cenu rohového kopu. Po jeho rozehrání se domácím povedl brejk a Zilvarův centr zleva procedil za Vančátova záda L. Steinocher 2:0. Tímto výsledkem zatím skončila všechna čtyři utkání Cholupic na jaře
a nyní platil tento stav již v poločase.

Druhý poločas začal lépe pro hosty. V 50.minutě vyslal Burda přesný pas na Šmejkala, který si poradil
s oběma stopery domácích a tvrdou střelou nedal Kučerovi žádnou šanci 2:1. Ihned po rozehrání běžel Zilvar podruhé sám na Vančáta, klička se opět povedla, ale zakončení nikoliv. V těchto chvílích se hosté snažili o vyrovnání a naopak domácí své vedení navýšit.

V 54. minutě našel dlouhý výkop Kučery Belána, ale Vančát jeho zakončení reflexivně vyrazil. O pět minut později tečovaný centr Bartůňka skončil na tyči a dorážka Zilvara z těsné blízkosti mířila vysoko. Hostující brankář držel naději na bodový zisk hostů svými zákroky až do 81. minuty.

V té Belán vysunul Zilvara, který se zbavil svého strážce a zastavil ho až křižující Jandzik v rohu pokutrového území faulem a následovala penalta. Z té zvýšil na 3:1 Bartůněk.

Hosté se snažili a Bera trefil střelou z pravé strany břevno domácí branky. V samém závěru nejprve Vančát vyrazil střelu L. Steinochera a gólově neskončilo ani zakončení Zilvara a Klána, kterému nebylo přáno svůj střelecký účet rozšířit.

Uhelné sklady - Cholupice 3:1 (2:0)
Branky: 6. Zilvar, 45. L. Steinocher, 82. z penalty Bartůněk - 50. Šmejkal. ŽK: 14. Majerčin, 69. Hrazdíra,
78. Sainer - 35. Habart, 82. Vančát. Rozhodčí: Kalcovský - Zelený, Fazekaš. Diváků: 55.
Uhelné sklady: Kučera - Sainer, Švorčík (46. Belán), Mareš, Majerčin (63. Pártl) - L.Steinocher, Bartůněk, Hrazdíra, Stolfa - Zilvar, Klán. Trenér: Robert Hlavica.
Cholupice: Vančát - Pýcha, Neveršil, Jandzik, Habart - Bera, Burda, Sopr, Marunčiak, Janoušek
(75. Špaček) - Šmejkal (82. L. Vondra). Trenér: Luboš Vondra.

Hlasy trenérů
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Nebavilo mě to a nehráli jsme dobře. Kdybychom ovšem vytěžili z těch
X šancí, co jsme měli, více gólů, tak je stav a rozdíl ve skóre jiný. Každopádně jsou to tři body a na to se historie, pane redaktore, neptá.”
Luboš Vondra (Cholupice): „První poločas ovlivnila brzká branka z rychlého protiútoku domácích a to nás po jeho zbytek srazilo dolů. Z toho vyplýval náš nedůraz a navíc druhý gól z poslední akce poločasu byl úplným hřebíčkem. Naopak druhý poločas začal naší rychlou brankou, která nás dostala do zápasu. Hrál se otevřený fotbal nahoru dolů s velkým počtem šancí na obou stranách. Dá se říct, že zápas zlomila penalta v 82. minutě za faul v rohu pokutového území. Sice jsme ještě nastřelili břevno, ale dát dvě branky k vyrovnání již nebylo možné. Druhý poločas dobrý, první špatný. Jsme zklamaní, ale na to v jaké sestavě jsme sem dnes přijeli, to rovněž ovlivnilo celý zápas.”

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Lukáš Zilvar.
Nejlepší hráč Cholupic: Tomáš Šmejkal.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Luděk Steinocher (Uhelné sklady).