Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - Třeboradice 1:6

Sokol Cholupice - Třeboradice  1:6

Cholupice poprvé na jaře vedly, nakonec dostaly šest gólů

Souboj dvou týmů z opačných pólů tabulky měl jasného favorita v celku hostů z Třeboradic. Ty také nakonec svou roli potvrdily. Už ve 2. minutě sice prohrávaly, ale po devadesáti minutách svítil na ukazateli skore výsledek 1:6. Cholupičtí předvedli snaživý výkon, snažili se o otevřený fotbal, ale fotbalová kvalita byla jednoznačně na druhé straně.

Končila teprve druhá minuta zápasu, když si dlouhý nákop na branku hostů našel nečekaně volný Marunčiak a sám před Bartalským nezaváhal a poslal Cholupice nečekaně do vedení 1:0.
Radost domácích fanoušků ale měla jepičí život.

Za čtyři minuty se do šestnáctky domácích prodral Janda I a Srba jej fauloval. Odpískaná penalta přinesla zajímavý rozhovor. Srba: „To není penalta, vždyť neupadl!”. Sudí Tikal: „Faul to byl, jestli hráč upadl není rozhodující!” Grznár nabídnutou šanci využil a srovnal na 1:1.

Rychlé dva góly jakoby oba soupeře ukolébali a dlouhé minuty se hrálo jen mezi šestnáctkami, bez střelby a šancí. Až v závěru poločasu se dostali k zakončení hosté, ale Grznár střílel slabě a Hruška nad branku. Mezi tyče zamířil jen Kadlec, ten všk trefil jen připraveného brankáře Vančáta.

Domácí se dvakrát domáhali penalty, ale ani zákrok na Šmejkala, ani ruku Votavy sudí Tikal jako důvod
k jejímu odpískání neshledal.

Po přestávce hosté viditelně přidali a během desti minut zápas zlomili. Ve 47. minutě dostal prostor
k zakončení Kadlec a křížnou střelou překonal Vančáta. V 54. minutě předvedli hosté rychlou brejkovou akci, Junek posunul míč doprava Kadlecovi, jeho přízemní střela by branku minula, ale na zadní tyči byl včas Jedlička a doklepl míč do sítě domácích potřetí. V 57. minutě uštrykoval několik kliček Grábner,
dostal se s míčem až do vápna a jeho střela znamenal vedení hostů 4:1.

Hosté zápas zcela ovládli a do jeho konce přidali domácím ještě dvě branky. V 67. přímý kop Kadlece Vančát nezkrotil a Jedlička hlavou trknul míč za jeho záda popáté. Gólový účet podepsal v 75. minutě mladší z Jandů. Dostal ve vápně prostor k zakončení, prvním pokusem trefil před sebou obránce a druhým už síť.

Cholupice - Třeboradice 1:6 (1:1)
Branky: 2. Marunčiak - 54. a 67. Jedlička, 6. z penalty Grznár, 47. Kadlec, 57. Grábner, 75. Janda II.
ŽK: 32. Šmejkal, 82. Škoda - 43. Junek, 81. Pechač. Rozhodčí: Tikal - Hlavnička, Chustecki. Diváků: 100.
Cholupice: Vančát - Sopr (66. Habart), Neveršil, Srba, Pýcha (52. Janoušek) - Čermák (66. Škoda), Vondra (68. Špaček), Burda, Marunčiak - Szatmari, Šmejkal (57. Bera). Trenér: Luboš Vondra.
Třeboradice: Bartalský - Grábner (70. Richter), Votava (61. Todt), Čáp, Hruška - Kadlec (76. Pechač), Janda II, Grznár, Janda I (78. Farkaš) - Jedlička, Junek. Trenér: Jiří Tesař.

Hlasy trenérů
Luboš Vondra (Cholupice): „Začátek zápasu nám vyšel, chtěli jsme do toho vlítnout a to se nám povedlo. Pomohl nám trošku vítr. Když se do toho kluci mohli dostat, přišel rychlý vyrovnávací gól z penalty. I tak se
v první půli hrál dobrý, vyrovnaný fotbal. Ztratili jsme nástup do druhého poločasu, kdy jsme dostali dva rychlé góly a pak už se ukázala kvalita Třeboradic. Podrželi si balón, dali si to, dokázali přejít přes jednoho dva hráče. To bylo rozhodující. Po třetím gólu jsme to hodně otevřeli, ale bylo to chaotické. U nás rozhodují individuální chyby. Takové chyby se prostě nedělají. Nám se to nestane, aby nám soupeř takto lacino góly daroval.”
Jiří Tesař (Třeboradice): „První půli jsme hráli do kopce a dostali jsme nesmyslný gól hned na začátku. Zaplať pánbůh jsme rychle vyrovnali z penalty. První poločas jsme neodehráli optimálně. Hráli jsme vlažně, profesorsky, nedokázali jsme vypořádat tady s tím hřištěm. Nemohlo to tak skončit jinak než 1:1.
Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým. Dali jsme rychlé góly a zápas už jsme s přehledem kontrolovali.”

Nejlepší hráč Cholupic: Daniel Szatmari.
Nejlepší hráč Třeboradic: Pavel Grznár.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Josef Jedlička (Třeboradice).

Vážení čtenáři,

mnohokrát jsem se zařekl, že se nebudu veřejně vyjadřovat na adresu rozhodčích a autorů článků. Přesto jsem se dnes rozhodl reagovat na výše uvedený článek z nedělního utkání, který neodpovídá dění na hřišti. Hned po utkání jsem osobně žádal pana Mírka, aby si dal tentokrát záležet na tom, jak bude komentovat toto utkání. Jasně se však ukázalo, čí chleba jíš, toho píseň zpívej.

Mužstvo Třeboradic je jedno z nejlepších v Pražském přeboru, vyhrálo určitě zaslouženě, protože bylo v druhém poločase jasně lepší. Přesto si troufám tvrdit, že mohl být výsledek úplně jiný. V 6.minutě odpískal penaltu sudí Tikal za faul na pronikajícího hráče hostí Jandu. Souhlasím, že správně. Za stejný faul však jeho píšťalka byla němá při průniku Tomáše Šmejkala. Rozdíl byl v tom, že Janda přestal okamžitě hrát na rozdíl od Šmejkala, který se snažil i po jasném faulu v pokutovém území ve hře pokračovat. Stále platí, že simulování se vyplatí nejen v lize, ale i v těchto soutěžích. Vrcholem první půle byla jasná a úmyslná ruka hostujícího Votavy v pokutovém území. Neodpískání pokutového kopu za tuto ruku, považuji za obrovskou aroganci rozhodčího Tikala. Zato udělení žluté karty za protesty mu šlo bezvadně.

To však není vše, na co chci ve svém komentáři upozornit. Velkých chyb se sudí dopouštěl i ve druhém poločase. Rozhodčí Tikal, včetně AR1, velkoryse přehlédl opět ruku v pokutovém území hostí. Už vůbec mu zřejmě nic neříká srážka nebo zranění hlavy hráče. Dovoluji si citovat z "Komuniké ze zasedání KR PFS dne 11.dubna 2017 : 11)    KR PFS opakovaně upozorňuje všechny rozhodčí PFS, že v případě podezření na zranění hlavy hráčů v průběhu utkání jsou povinni hru IHNED přerušit, aby mohl být ověřen stav zraněného hráče (zraněných hráčů).       V nedělním utkání došlo přímo před zraky hlavního Tikala ke srážce hlav hráčů, ale na zemi zůstal jen cholupický hráč, tak se hrálo dál. Jen díky AR1, který musel několikráte zakřičet na hlavního, bylo možné hráče ošetřit. A to už vůbec nechci mluvit o brejku cholupického hráče, který byl zastaven nedovoleně, jinak by šel sám na brankáře. Faul byl sice odpískán, ale nebyla udělena žádná karta, natož červená, která se za toto běžně uděluje. Jsem přesvědčený, že v opačném případě by cholupičtí dohrávali v deseti.

Tímto komentářem nechci vyvolat další emoce, přestože je za strany komise rozhodčích očekávám, na nic jiného se totiž v poslední době nezmůže, nedokáže si nikdy připustit, že se něco vůbec děje. Sudí Tikal bude pískat dále, honorář mu bude vypklacen v plné výši a nadále se bude on a jemu podobní šklebit hráčům. Komise rozhodčích vydá další komuniké ze svého zasedání, kde se kromě uspokojení s výkony rozhodčích možná opět objeví, že by bylo dobré se mnou zahájit disciplinární řízení. Vše je možné a už se ničemu nedivím. Ono je totiž velmi jednoduché zadupat do země klub, kterému se momentálně nedaří. Umím pochopit chyby rozhodčích, ostatně je děláme všichni, ale pokud jsou ty chyby pouze na jednu stranu, je něco špatně. A pokud budou pisálkové, jako například p. Mírek informovat tak, jak je potřeba, aby na ně někdo vlivný nepohrozil, budeme číst jen a jen zkreslené reportáže a komentáře. A sudí? Jejich arogance jen poroste dál. Vždyť oni jsou dokonalí, chyba je jen na těch druhých.