Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - Sokol Královice 2:4

Sokol Cholupice - Sokol Královice  2:4

Sympatický výkon Cholupic na Královice nestačil

Od začátku zápasu byl míč častěji na kopačkách hostů z Královic. Jejich zkušení hráči trpělivě kombinovali a dostávali se i do šancí. V první půli však proměnili jen dvě a po rohovém kopu Burdy připustili i gólovou komplikaci. Domácí se snažili, bojovali, ale v defenzivě vyráběli fatální chyby, které hosté ještě dvakrát trestali. Výsledek upravil šest minut před koncem z penalty domácí Szatmari.

První rychlou útočnou akci předvedli hosté už v 5. minutě. Ani Formáček, ani Pospíšil jí gólově nezakončili. Za dvě minuty přišel první střelecký pokus domácích. Neveršil však mířil daleko mimo branku.

V 11. minutě mířil nad branku Formáček a za dvě minuty tvrdě pálil Horáček. Bartoš míč jen vyrazil
a následné zmatky před jeho brankou skončily rohem. Pak si Randa několika kličkami pohrál s pravou stranou domácí obrany, poslal nadýchaný centr před branku, který Pešek ze tří metrů hlavou nasměroval do břevna. V 16. minutě Formáček šikovně prostrčil míč na Pospíšila, ale ani jeho koncovka ke gólu nevedla.

Až 26. minuta přinesla hostům první radost. Kolmá přihrávka na Krejču, ten byl u míče dřív než vybíhající brankář Bartoš a podél něj poslal míč do sítě. Za dvě minuty Krejča přihrával. Vysunul do úniku Horáčka, který s přehledem zakončil na 0:2.

Ve 35. minutě defenzíva hostů chybovala, ale Marunčiak místo přihrávky na volného Janouška zbrkle vystřelil a bylo po šanci. Za minutu ale domácí vybojovali roh. Burda ho rozehrál na bližší tyč, kde jej lehce tečoval Neveršil a Jeřábek byl u své tyče pozdě a míč mu za ní zapadl - 1:2.

Když hosté nezužitkovali dvě slibné příležitosti Pospíšila, mohli domácí vyrovnat. Opět u toho byl Burda. Tentokrát rozehrál přímý kop. Nasměroval ho opět na bližší tyč, ale Jeřábek tam byl včas a s pomocí brankové konstrukce dokázal mí vyrazit na roh. Vzápětí chyboval v rozehrávce hostující Horáček, ale domácí toho využít nedokázali.

Druhý poločas začal pošťuchovanou Janouška s Horáčkem, kterou ukončil sudí Kalcovský ráznou domluvou. V 58. minutě vyběhl daleko za svou šestnáctku nepochopitelně Bartoš a poslal Randu k zemi. Tentokrát už se na sluníčku zablýskala karta. Naštěstí pro Bartoše jen barvy žluté.

Další souboj obou těchto hráčů už vyzněl mnohem sypmatičtěji. Randa z přímého kopu prostřelil houštinu těl před domácí brankou, ale Bartoš stačil zaregovat včas a dostal míč na roh. V 64. minutě mohl vyrovnat domácí Čermák. Ten se dostal až před Jeřábka a pokoušel se ho přehodit. Brankář Královic však míč konečky prstů ztlumil a ještě před brankou jej stačil doběhnout.

Po dalších čtyřech minutách chybovala domácí obrana, Janoušek ve finále míč zpracoval, ale přímo
k nohám Tylšara, který střelou na bližší tyč nedal Bartošovi šanci. V 78. minutě si na hranci vápna Formáček povodil celou domácí obranu. Proklouzl s míčem do vápna a nezištně jej nabídl na zadní tyč volnému Tylšarovi. Ten takovou šancí nepohrdl a zasunul míč do odkryté branky na 1:4.

Hosté si připravovali další šance, ale gólově už žádnou zakončit nedokázali. Naopak v 84. minutě Horáček ve vápně Královic fauloval Janouška a Szatmari z nařízené penalty upravil konečný výsledek na 2:4.

Cholupice - Královice 2:4 (1:2)
Branky: 36. Neveršil, 84. z penalty Szatmari - 27. Krejča, 29. Horáček, 68. a 79. Tylšar. ŽK: 45. Zavadil,
58. Bartoš (oba Cholupice). Rozhodčí: Kalcovský - Rod, Tomšů. Diváků: 80.
Cholupice: Bartoš - Sopr, Zavadil (81. Habart), Masner (72. J. Vondra), Pýcha (58. Čermák) - Szatmari,
L. Vondra, Burda, Janoušek - Neveršil, Marunčiak. Trenér: Luboš Vondra.
Královice: Jeřábek - Horáček, Hyský, Pešek, Malík - Šmíd, Krejča, Randa, Tylšar - Pospíšil (46. Slováček), Formáček. Trenér: Martin Hyský.

Hlasy trenérů
Luboš Vondra (Cholupice): „Začátek utkání to vypadalo, že se do toho dostaneme. Snažili jsme se, měli jsme tam nějaké věci. Královice mají velké individuality vepředu. Ty náběhy, to uvolnění se od hráče, to je někde jinde, než minule Háje. Takže jsme zase spadli zpátky na zem. To vítězství nás asi dostalo moc nahoru. Zase jsme vzadu vymýšleli, vyráběli si sami závary. Když jsme za stavu 1:2 zase trochu zpátky
ve hře a cheme to zvrátit alespoň na tu remízu, tak zase vytvoříme hloupou chybu vzadu a je to 1:3.
To zápas rozhodlo. Do tý doby bych řekl klukům dobrý. Tyhle věci jsou individální, je to v hlavách, takhle
se sami srazit dolů.”
Martin Hyský (Královice): „Jsme spokojení pouze ze třemi body. Byl to nedělní, pohodový fotbálek. Takhle si to ale nepředstavuju. Myslím si, že náš výkon byl podprůměrný, ale stačilo to. Je to zvláštní, ale bylo to diametrálně odlišné od minulého týdne, kdy byl výkon dobrý. Ale samozřejmě se to odvíjí od soupeře. Představuju si, že takové zápasy odehrajeme s větší kvalitou, větším klidem. Dostali jsme dva neskutečné góly ze standardky. To prostě není možné. Rozhodně jsme měli dát víc gólů než čtyři. Místo toho, abychom si spravili náladu, abychom si zlepšili skóre.”

Nejlepší hráč Cholupic: Martin Bartoš.
Nejlepší hráč Královic: Eduard Formáček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Krejča (Královice).