Kompletní tabulka

Sk Union Vršovice - Sokol Cholupice 6:1

Sk Union Vršovice - Sokol Cholupice  6:1

Vítězné loučení Vršovic s dlouholetou ikonou Janem Šimrem

A bylo to loučení opravdu velkolepé. Ještě před zahájením zápasu převzal od vedení klubu věcný dar a pak už zaujal místo ve středu obrany tak, aby mohl v klidu dirigovat na pravém okraji svého debutujícího synka Jana s kapitánskou páskou na rukávu. Ten ji po padesáti minutách předal svému tátovi a hra dál pokračovala, to už za jednobrankového vedení domácích.

Ti se v dalším průběhu rozjeli k nevídané kanonádě a nakonec vyprovodili předposlední Cholupice se šestigólovým přídělem. A co bylo nejdůležitější - u prvních čtyřech branek vždy asistoval loučící se Honza Šimr.

V úvodní dvacetiminutovce byli domácí o poznání aktivnější, vytvořili si mírnou převahu a i dvě dobré střelecké příležitosti, se kterými si však hostující gólman Antl poradil.

Ve 28. minutě po akci Kaisera s Tomaidesem se dostal do zakončení Lakatoš, ale střela mu vůbec nesedla. Chvíli na to pak Luksch vysunul za obranu Tomaidese, jenže Antl včas vyběhl a vršovickému středopolaři šanci zmařil.

Ve 39. minutě se po dlouhém odkopu Šimra st. objevil v čisté ložence Minařík, ale pohotový Antl mu ještě stačil balón z kopačky sebrat. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, udeřili z ničehož nic domácí. Dlouhý autové vhazování Minaříka chytře prodloužil před branku Šimr st. a nabíhající Lakatoš pohotově dorážel na - 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili hosté hned se třemi změnami v sestavě. Habart, Čermák a Šmejkal měli hru hostujícího celku ještě více oživit.

Jenže domácí začali aktivně i po změně stran. Už v 50. minutě, Šimr st. pendlující již zase na hrotu, zprava odcentroval přesně na J. Špačka, který z úhlu prudce napřáhl, Antl stačil balón jen vyrazit a dobíhající Luksch málem protrhl síť - 2:0.

Pak se na druhé straně po Burdově přihrávce dostal do první šance hostů střídající Šmejkal, jenže tak dlouho se střelou otálel, až mu ji jeden z bránících hráčů stačil srazit do zámezí.

Známé přísloví nedáš - dostaneš bylo vyslyšeno o chvíli později. V 63. minutě po rychlé akci domácích Šimr st. ideálně do uličky předložil balón Minaříkovi, ten jej zpětně přiťukl na Lakatoše, který pak potřetí rozvlnil síť za Antlovými zády.

Ani další Šmejkalův únik o chvíli později neskončil úspěchem. Znova se zleva vřítil do vápna, jenže
v rozhodujícím okamžiku mu byla střela opět sražena na roh. To domácí byli v koncovce mnohem produktivnější. V 68. minutě po akci Šimra st. se střídajícím Jeřábkem, pak druhý jmenovaný přesně posadil míč na hlavu Tomaidese a ten se nemýlil, zvýšil na 4:0. Za tak jednoznačného stavu pak mohl vystřídat i loučící se Jan Šimr st.

Hosté i za tak beznadějného stavu nesložili zbraně a v 76. minutě po přihrávce Szatmariho střídající
Z. Špaček zaznamenal jejich čestný úspěch. Jenže o dvě minuty později zase udeřili domácí. Na dlouhý centr J. Špačka si naběhl Valenta, balón pak lehce přistrčil Lukschovi, který bombou pod břevno upravil
na 5:1.

Zaslouženou výhru domácích pak pečetil v předposlední minutě dělovkou do šibenice střídající Rusanov.

Vršovice - Cholupice 6:1 (1:0)
Branky: 43. a 63. Lakatoš, 50. a 78. Luksch, 68. Tomaides, 89. Rusanov - 76. Z. Špaček. ŽK: 70. Zavadil, 78. Habart, 85. Šmejkal (všichni Cholupice). Rozhodčí: Fazekaš - Gunitš, Šmejkal. Diváků: 70.
Vršovice: Havelka - J. Šimr ml. (49. Jeřábek), Protivínský, J. Šimr st. (74. Valenta), Špulka - Minařík, Kaiser, Tomaides (70. Rusanov), Lakatoš - Luksch, J. Špaček. Trenér: Jaromír Tomaides.
Cholupice: Antl - Hertl, Zavadil, Masner, Pýcha (46. Habart) - Sopr (67. Z. Špaček), Szatmari, Burda, Marunčiak (46. Čermák) - Neveršil, J. Vondra (46. Šmejkal). Trenér : Luboš Vondra.

Hlasy trenérů
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Dnes jsme vyhráli zaslouženě. Chtěli jsme se rozloučit s Honzou, říkal, že už bude končit. Když už jsme zachráněni, tak jsme mu chtěli udělat radost, aby si zahrál se svým synem. Myslím, že se to povedlo i výsledkově. Myslím, že jsme hráli docela dobře, padaly i pěkné góly. Trošku jsme pozměnili sestavu. Honza už nechce hrát, má těžké zaměstnání a říkal, že když tak si půjde zahrát za
B mužstvo.”
Luboš Vondra (Cholupice): „Dneska těžko hledám slova, protože jsme sem přijeli, že už nehrajeme o nic. Říkal jsem jim, že hrají za sebe a za Cholupice, abychom něco ukázali, ale ten přístup a výkon nemá
s přeborem nic společného. Pro nás je to velké zklamání. Nástup do druhé půle vypadal, že s tím chceme něco udělat, byly tam dvě, tři šance. Abychom tomu dali nějaký impuls, tak jsme do druhé půle vystřídali tři hráče, bylo tam zvednutí, ale špatně zakončujeme. Alespoň, že jsme dali ten čestný gól.”

Nejlepší hráč Vršovic: Jan Šimr ml.
Nejlepší hráč Cholupic: Daniel Szatmari.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Šimr st. (Vršovice).