16. TJ Slovan Bohnice 21 33:72 12

Kompletní tabulka

SK Slovan Kunratice - TJ Sokol Cholupice 1:5

SK Slovan Kunratice - TJ Sokol Cholupice  1:5

Dalším soupeřem našich bylo mužstvo Kunratic, které je ohroženo sestupem. Samozřejmě, že všichni čekali jen vítězství našich, jakákoliv bodová ztráta by byla považována za neúspěch. Sami hráči si toho byli vědomí a hned od úvodního hvizdu ukázali domácím hráčům, kdo bude v tomto zápase režisérem. Když k tomu připočteme střeleckou chuť Luboše Neveršila, autora čtyř gólu, bylo o výsledku a zisku bod§ jasno.

První gól vsítil Luboš už v 9.minutě po hrubé chybě domácí obrany. Druhý gól dal po závaru v obraně domácích ve 36.minutě, kdy se zmocnil po rozehrání rohu ve vápně míče a dělovkou zavěsil pod břevno. Domácí si hodně zkomplikovali situaci celkem zbytečného vyloučení svého hráče ve 41.minutě. Do konce utkání hráli o deseti.

Druhou půli začali naši opět útočně naladěni, ale stále nemohli přidat další branku. Šancí bylo dostatek, ale chyběl klid v zakončení. Až v  64.minutě konečně zvýšil na 3:0 Zdeněk Jemelík po rychlé kombinační hře. Domácí se prakticky stále jen pouze bránili a sporadicky se pokoušeli o nějaký rychlý protiútok. Jeden takový se jim zdařil v 76.minutě, kdy po zaváhání naší obrany snížili na 1:3. Naši hráče to však nijak nerozhodilo a pokračovali v útočné hře. Snad jedinou slabinou bylo proměňování šancí. V 85.minutě přišel na hřiště Zdeněk Špaček místo zraněného Tomáše Bábovky. A právě Zdeněk dvakrát doslova naservíroval během dvou minut na dva góly Luboši Neveršilovi, který je také využil. Nutné také však vyzdvihnout výkon domácího brankáře, který zabránil kunratické od podstatně větší porážky.

Trenér byl samozřejmě s výsledkem utkání spokojen:

„tak máme další úspěšný zápas za sebou, i když tam byla nějaká pauzička, kdy jsme spokojeni nebyli, kdy jsem musel zvýšit hlas na střídačce. Hráli jsme dlouho proti deseti, proti mančaftu, který byl hodně zatažený. Na obhajobu kluků musím říci, že se proti takovému soupeři těžko hraje. Profesorský fotbal prostě hrát neumíme a ani ho hrát nebudeme. Nejde to hrát ani v zápase, který se zdá být jednoduchý. Určitě to ještě při tréninku rozebereme. Zápas jsem začali dobře, dali gól už v 9.minutě, což nás uklidnilo a hráli jsme, to, co jsme si řekli. Pak se nám povedla další standartka, z které jsme přidali do půle  druhý gól. Naši kombinaci trochu limitoval stav hřiště, který sice vypal dobře, ale byl hodně rozbitý, takže kombinace byla hodně složitá, balóny skákaly. Po tom, co jsme dali na 3:0, stačilo již hru jen kontrolovat. Na závěr jsme ještě přidali dva góly. Luboš dal čtyři góly a na jeden přihrál, bude muset určitě přispět do hráčské kasy. Na další důležité utkání potrénujeme, dáme pivko a půjdeme na Krč.“