15. SK Libuš 838 22 30:53 16
16. TJ Slovan Bohnice 22 33:77 12

Kompletní tabulka

ABC Braník - Sokol Cholupice 3:3

Ve 23.kole čekal na naše hráče tým Braníka, který se na začátku soutěže netajil tím, že chce vybojovat postup do přeboru. I když jim to v průběhu jarní části nevyšlo, chtěli si, pod vedením bývalých cholupických trenérů, alespoň smlsnout na našem mužstvu. Naši pod vědomím jistého postupu však nejeli do Braníka ztratit body. Nedařilo se jim sice úplně podle představ, ale o vítězství přišli čtyři minuty před koncem, když se podařilo domácím vyrovnat.

Utkání začalo za silného větru, který domácím hodně pomáhal, protože hráli v jeho směru.

Úvodní branku dali již v 5.minutě, když naše obrana zaspala a nechal jít na samotného hráče na našeho gólmana. O minutu zahrával Tomáš Pechar volný přímý kop, který hlavou do brány usměrnil Kuba Sznapka a bylo vyrovnáno na 1:1. Domácí využívali hodně pomoci větru. Ve 20.minutě stačil Martin Bartoš střelu ze střední vzdálenosti vyrazit pouze před sebe a dobíhají hráč domácích pohodlně proměnil ve druhý gól. Naši poté opět zabrali, začali lépe kombinovat. Ve 36.minutě dostal do ulice pěknou přihrávku Marek Gallo, kterou stoprocentně využil a vyrovnal na 2:2. Tak také skončila první půle.

Druhá půle se hrála ve stejném tempu jako první. Náš tým si vytvořil mírnou převahu a určitě byli fotbalově lepší. V 70.minutě po faulu v trestňáku na Ondřeje Honku nařídil sudí pokutový kop. Tomáš Pechar tentokrát neměl asi svůj den a penaltu neproměnil. Velkou parádu předvedl Zdeněk Špaček v 84.minutě, naběhl si do ulice, udělal kličku jednomu obránci a doslova si vychutnal vybíhajícího brankáře domácích překrásným obloučkem, který znamenal vedení našeho mančaftu 3:2. Už se zdálo, že si odvezeme vítězství, protože domácím evidentně ubývalo sil. Jenže chyba v 86.minutě znamenala vyrovnání na konečných 3:3. Nejen tato chyba, ale celkový výkon celého mužstva znamenal první bodovou ztrátu v jarní části. Určitě působí na hráče i skutečnost, že jsou již jasnými vítězi a nikdo je nemůže předstihnout. Na druhou stranu je jasné, že každý soupeř touží po skalpu vedoucího mužstva skupiny. A o Braníku to platilo dvojnásobně. Vždyť se před soutěží netajili, že to chtějí být právě oni, kdo bude slavit postup do Přeboru. Přesto mohli naši kluci odcházet spokojeni. Zatím je ještě v toto ročníku nikdo nedokázal porazit.

Trenéru tentokrát ke spokojenosti hodně chybělo:

„máme za sebou zápas po jasném postupu, myslím, že se tak trochu nechal takový výkon čekat. Braník je výkonnostně někde jinde než my, ale přistoupili jsme k zápasu spíše jako k přáteláku, než k mistráku. Soupeř měl k utkání větší motivaci, chtěl nás porazit. Hrál s větším nasazením, dal laciné góly, jeden v poklidu z dorážky. Kvalita se však dá jen těžko srovnávat, my dáváme góly z vypracovaných akcí, kdežto dostáváme po zbytečných chybách. Nemá cenu dnes dělat nějaké závěry, je to také trochu o charakterových rysech. Musíme na tom stále pracovat. Po tom co jsme si zajistili postup by nemělo smysl na někoho křičet, neprohráli jsme a série bez porážky pokračuje. Samozřejmě v současné formě dostat tři góly, je prostě špatně. Opět říkám, chyběla motivace, nasazení. Začali jsme vždy hrát v momentě když bylo potřeba hrát. Dopředu jsme ještě hráli slušně, ale zpátky se moc nikomu nechtělo. Postupujeme však do Přeboru a nebudeme si kazit náladu z jednoho méně povedeného utkání. Samozřejmě jsme měli jaro rozehrané bez ztráty bodu a měli jsme na to i dnes. Ale s tím se nedá již nic dělat.“