16. TJ Slovan Bohnice 21 33:72 12

Kompletní tabulka

FC Přední Kopanina - TJ Sokol Cholupice 4:2

FC Přední Kopanina - TJ Sokol Cholupice  4:2

Po tříleté pauze se opět náš tým vrátil do nejvyšší pražské fotbalové soutěže, Pražské teplárenské přeboru mužů. Mužstvo bylo na vstupní utkání dobře připraveno, ale nervozita přeci jen udělala své. Přestože to byli právě naši fotbalisté, kteří mohli otevřít skóre utkání, protože si připravili dvě dobré příležitosti, byli to domácí, kterým se podařilo dát první gól ve 27.minutě. Než se stačili kluci rozkoukat lovil Martin Bartoš v 31.minutě míč za své branky podruhé. V naší obraně to dosti často zaskřípalo. Domácí hodně využívali, na poměrně krátkém hřišti, volné prostory po stranách, čímž si vytvářeli mírnou převahu. Naši hráči bojovali, ale přeci jen odevzdali nováčkovskou daň. Do druhé půle udělal trenér hned dvě změny, nenastoupili Zdeněk Vršecký a Filip Janoušek. Místo nich se trávníku objevili Josef Masner a Marek Gallo. Hra se o něco zlepšila, přesto v 53.minutě náš tým inkasoval potřetí, když našemu brankáři vypíchl z rukou míč dobíhající hráč a doklepl do sítě. Přestože naši prohrávali už 3:0, nevzdali se a snažili se dokázat, že fotbal hrát umí. V 59.minutě ještě vystřídal Kamila Zelenku Roman Janoušek. Hrála se 61.minuta a konečně jsme se dočkali prvního gólu od našeho hráče. To trefil přesně balón Zdeněk Jemelík a přesnou střelou k tyči snížil na 3:1. Ještě nebylo nic ztraceno. Místo kontaktního gólu však přišla opět chyba ve středu hřiště, rychlý brejk domácích po křídle, který domácí hráč stoprocentně využil. 76.minuta 4:1. Nebyl to však konec utkání. Naši se snažili hrát až do posledního hvizdu rozhodčího. V 88.minutě se podařilo alespoň upravit konečné skóre utkání na 4:2, když Tomáš Pechar proměnil volný přímý kop z dobrých třiceti metrů. Mužstvo prohrálo svoje první přeborové utkání. Domácí byli přeci jen o něco lepší než naši, především byli zkušenějším týmem a vyhráli zaslouženě. Našim hráčům je však potřeba poděkovat, i přes chyby, které v utkání udělali, za bojovný výkon, za to, že to po třetím gólu nezabalili a snažili se ještě něco s výsledkem udělat. Zaplatili nováčkovskou daň, mohli však odcházet ze hřiště, sice smutní, ale se vztyčenou hlavou. Jak hodnotil první přeborové utkání trenér Ruda Kahle: „máme za sebou první přeborový zápas, říkal jsem, ať si to užijeme. Moc jsme si to neužili, protože jsme dostali čtyři góly a mohli jich dostat i víc. Na druhé straně jsme i my měli šance víc gólů dát. Musíme se ponaučit, ty chyby, které děláme, které jsme byli schopni ještě v A.třídě napravit rychlostí, tak v přeboru už nás za to stojí trest v podobě gólů. Nevyplněný prostor, zbytečné ztráty míče, jsou chyby, za které platíme. Hra dopředu nebyla zase tak špatná, mohli jsme dát určitě také více gólů. Soupeř byl určitě o něco lepší a vyhrál zaslouženě. Potrestal naše chyby a ukázal nám, kde máme co zlepšovat. Byl to první zápas, do tabulky pravdy jsme nic nezískali, ale jsme na začátku soutěže. Příští zápas hrajeme doma s Radotínem, tak uvidíme.“