15. TJ AFK Slivenec 21 30:62 15
16. TJ Slovan Bohnice 21 33:72 12

Kompletní tabulka

SK Slovan Kunratice - TJ Sokol Cholupice 1:2

V tomto ročníku turnaje byl náš tým nasazen až do druhého kola. Los jim za soupeře vybral mužstvo Kunratic, kteří hrají  I.A třídu.

Naši nastoupili do pohárového utkání s vědomím, že soupeře, hrající soutěž o jednu třídu níže, nebude vůbec jednoduché na jeho půdě porazit. S tímto vědomím také začali hrát od první minuty v plném nasazení, ačkoliv vzhledem k tomu, že se hrálo ve všední den, nebylo v nejsilnější sestavě. První gól do domácí brány padl již v 15.minutě. Po několika rychlých přihrávkách byl poslední u míče Karel Dombi, který přesnou střelou prostřeli domácího brankáře. Když o dvě minuty později přidal druhý gól Roman Janoušek, zdálo se, že výsledek utkání bude trochu vyšší, než se nakonec ukázalo. Naši hráči značně polevili, naopak domácí hodně přidali na bojovnosti. Obrovské povzbuzení jim přinesla 38.minuta, když dali kontaktní gól na 1:2.

Do druhé půle nastoupili naši hned se třemi změnami v sestavě, ale celkový průběh hry se moc nezměnil. Byl to spíše oboustranný boj, než pohledný fotbal. Naši hráči si sice vypracovali mnohem více příležitostí ke skórování, ale opět všechny zmařili. Domácí sice hrozili rychlými brejky, ale zakončení neměli prakticky žádné, našeho brankáře prakticky neohrozili. Kdy se už dostali k nějaké té střele, tak měli hodně vychýlenou mušku. Jedinečnou šanci měli v 67.minutě, kdy kopali pokutový kop, ale náš brankář ho chytil. A tak se utkání dohrálo již bez dalších gólů. Naši sice vyhráli zaslouženě, byli přeci jen lepším mužstvem, ale celková hra obou týmu diváky moc nenadchla.

Hodnocení trenéra Rudy Kahleho:

„dnes jsme začali nějakých sedm minut vlažněji, pak jsme hru dostali pod kontrolu, pětadvacet minut jsme hráli to, co jsme si před zápasem řekli, vytvořili jsme si čtyři šance, dvě jsme proměnili. Chodili jsme tam po dobrých kombinacích, ke konci poločasu jsme zbytečně polevili, nechali jsme soupeře snižit. Ten samozřejmě vycítil šanci. My jsme museli kvůli zranění prostřídat, hra už nebyla taková, jak jsem si představoval. Byl to pohárový zápas, ve kterém jsme měli papírově slabšího soupeře, ale měli bychom takový zápas zvládnout lépe. Počítá se postup, který tam je a je potřeba tento fakt vzít na vědomí. Teď se musíme připravit na nedělní mistrák proti Uhelkám, který bude určitě o hodně těžší a také důležitější.“