16. TJ Slovan Bohnice 21 33:72 12

Kompletní tabulka

TJ Sokol Cholupice - SK Uhelné sklady Praha 2:5

TJ Sokol Cholupice - SK Uhelné sklady Praha  2:5

Do utkání vstoupili naši fotbalisté s velkým nasazení a odhodláním neztratit v domácím prostředí žádné body. Zatlačili hosty na jejich polovinu hřiště a měli dvě dobré příležitosti ke vstřelení úvodního gólu. Ten se podařil vsítit až v 11. minutě Romanu Janouškovi po rozehrání rohu Tomášem Pecharem a následné přihrávce od Zdeňka Jemelíka. Velmi zdařilý úvod zápasu. Hrála se však 15. minuta a velmi špatně posouzený souboj mezi Lukášem Srbou a jedním hráčem Uhelek byl začátkem vyrovnávacího gólu. Po rozehrání přímého kopu do naší rozhozené obrany skončil míč po hlavičce připraveného útočníka a ten hlavou dal vyrovnávací gól. Ani po tomto rychlém vyrovnání však naši nesložili zbraně. Nadále byli aktivní, snažili se dostat se zase do vedení. Hosté hráli chvílemi dosti nečistě, což nebylo trestáno. Našim se to nelíbilo, za což si vysloužil, přestože měl pravdu, žlutou kartu ve 34.minutě Lukáš Srba. Hosté podnikali rychlé brejky, ale naši jim moc nedovolili. Poslední čtyři minuty první půle prakticky rozhodli o výsledku utkání. Ve 41. minutě špatně pokryli hráče hostí v pokutovém území, který pohodlně hlavou překonal Davida Pajazitiho v naší bráně podruhé. Než se hráči vzpamatovali, dostali ve 43. minutě třetí gól. Aby nebylo všeho dost, v poslední minutě poločasu vyrobil hrubku v obraně Pepík Masner a do šaten odcházeli hráči s třígólovým mankem. Na ukazateli skóre svítilo 1:4. Hodně kruté k předvedené hře.

Druhou půli se snažili naši ještě něco s utkáním udělat, přestože však celkem dobře kombinovali, nedařilo se dát nějaký ten gól, který by je ještě vrátil zpátky do zápasu. Bojovali, makali, ale hostům stačilo jen bránit a čekat na nějaký brejk. První se jim povedl v 67.minutě, kdy ho zastavil Lukáš Srba jen za cenu faulu, za který dostal druhou žlutou kartu a musel do sprch. V deseti se dalo již jen těžko něco udělat. V 76. minutě se hosté, opět po naší chybě, dali pátý gól a bylo definitivně o utkání rozhodnuto. Přesto naši hráli dál a výsledkem jejich obrovské snahy bylo vstřelení druhého gólu v 80. minutě. Autorem gólu byl opět Roman Janoušek.

Konečné skóre utkání 2:5 bylo pro naše hráče hodně kruté. Nebyli horší ve hře, kombinaci. Dalo by se dokonce napsat, že herně lepším týmem. Bojovali, dobře kombinovali, ale soupeř je jasně předčil ve využití šancí. Když to jednoduše shrnu, dostali se pětkrát do šance a pětkrát skórovali a to rozhodlo o vítězi.

Trenér Ruda Kahle byl z konečného výsledku hodně zklamán:

„tak máme za sebou zápas blbec, nebo nevím, jak to nazvat. Fotbal se hraje na góly, dnes jsme prohráli 5:2. Budu hodnotit jen náš výkon, k jiným věcem se nebudu vyjadřovat, protože se tím stejně nic nezmění. Dobrých pětatřicet minut jsme hráli dobře, řekl bych, že super fotbal, ale vytěžili jen jeden gól. Vyrovnání bylo, řekněme z balonu, který tam nějak propadl a byla z něj po souboji pravzláštní standartka. Tu jsme v bránění nezvládli a soupeř toho využil  k vyrovnání. Měli jsme pak další dvě výborné šance, Luboš Neveršil krásně zatáhl balon, připravil, ale nevyužili jsme. Ke konci poločasu jsme zkolabovali. Dostali jsme dva slepené góly po hrozných chybách. V poslední jsme si rozehrávali balon…takových chyb v jednom zápase…to pak nejde vyhrát. Je to hrozná škoda, kluky jsem svým způsobem přesto pochválil a poděkoval jim za to, jak jezdili, jak hráli nakonec v deseti. Myslím, že ani v oslabení jsme nebyli horší. Nebudeme si říkat, že se nic nestalo, soutěž máme rozehranou dobře, ale takové chyby si musíme odpustit.“