Rozhovor trenéra Rudy Kahleho pro PFS

Rozhovor trenéra Rudy Kahleho  pro PFS

Cholupice ztrácejí po třetině přeboru bod na medaili, trenér by chtěl víc gólů

24. října 2014 07:00 » Fotbalové Cholupice po postupu do Pražská teplárenská přeboru koušou. Že budou v roli nováčka nějakým otloukáním, tomu nikdo nevěřil. Trenér Rudolf Kahle pumpuje do týmu aktivní hru plnou kombinace, na zápasy Cholupic se dobře dívá. Odměnou mu pak za to je sedmnáct získaných bodů, tým figuruje v tabulce jen bod za medailovými stupni. „Hrajeme koukatelný fotbal,“ těší Kahleho.

Přebor má za sebou první třetinu, jak jste zatím spokojený s vystoupením svého týmu?
Z pohledu bodového zisku být nejspíš spokojený můžu, i když to říkám v situaci, kdy jsme z posledních dvou zápasů udělali bod, tak to vyznívá trochu zvláštně. Ale máme sedmnáct bodů, kdyby to takhle bylo i dál, tak jsme na konci na nějakých jednapadesáti, což by mohlo stačit na třetí, čtvrté místo. To by bylo fajn.

A co herní projev mužstva?
Musím říct, že takové individuální chyby, jaké děláme my a Radotín, jsem asi jinde neviděl. Lámu si hlavu, čím to je. Ale jdeme určitou cestou, chceme se prezentovat určitým stylem a někdy na to doplatíme. Někdy se prostě nedají situace řešit fotbalově. My chceme kombinovat po zemi, dát třeba sedm, osm nahrávek. Hráči mají naučené určité automatismy, když pak třeba nevyjde třetí přihrávka, je z toho jednoduchá chyba a soupeř pak chodí do otevřenější obrany.

A dokáže vás gólově trestat…
Přesně tak. To jsme si říkali hned po postupu do přeboru, že v tomhle bude soutěž kvalitnější a vidíme to v praxi. Týmy tady mají minimálně jednoho hodně kvalitního útočníka, který ten gól prostě dá. Když nepromění první šanci, tak tu druhou ano. V tom vidím rozdíl proti I. A třídě. Na druhou stranu potvrzujeme i to, co jsem říkal, že propadnout bychom v přeboru neměli. Týmu věřím, má svou kvalitu. Na tréninku některá cvičení děláme opravdu dlouho, až do omrzení (usmívá se). Ale kluci jsou neskutečně disciplinovaní. Je radost s nimi pracovat!

Prezentujete se pohledným, ale rovněž hodně náročným herním stylem. Přitom se snažíte dávat prostor všem hráčům kádru, jak je to těžké skloubit?
Vytváříme si na sebe určitým způsobem tlak, dá se říct, že je to trochu masochismus. Chceme, aby byly vidět výsledky práce, ale zároveň se snažíme o to, aby si zahráli všichni kluci v kádru. Je jasné, že když poctivě trénují, dvakrát, třikrát v týdnu, tak pak musí přijít odměna v podobě odehraného utkání. Kluci, co nejdou za první tým, tak chodí hrát za rezervu.

Pojďme se podívat na výsledky Cholupic. Do očí nejvíce bouchne prohra na Admiře B 0:6. Byl to zápas, který se vám povedl nejméně?
Já bych řekl, že nejvíc problémů jsme měli teď s ČAFC (3:3). S béčkem Admiry to do prvního inkasovaného gólu nebylo tak hrozné, mohli jsme jít do vedení a ten zápas by vypadal jinak. I trenér áčka Admiry mi po utkání říkal, že nehrajeme špatně. Každý se na to utkání může podívat na internetu. Nám v něm nevyšlo nic, byl to zápas blbec. Měli jsme hru zjednodušit, ale my jsme hráli pořád stejně, to beru na sebe. Dělali jsme chyby a Admira chodila do otevřené obrany a trestala.

Naopak Radotínu jste dali sedm branek. Dali jste 24 gólů, s ofenzivní hrou týmu jste asi spokojený, ne?
S hrou dopředu celkem ano, ale zatím nám to tam moc nepadá. My dáváme góly z těžkých věcí, nebo z vypracovaných akcí, ale nepamatuji se na situaci, kdy jsme dali nějaký šťastný gól. My třeba nedáme šanci, kdy jdeme sami na bránu. Rád bych, abychom dávali víc branek, jsem typ kouče, který podporuje ofenzivní fotbal. Samozřejmě mě netěší, že jsme teď dostali za dva zápasy devět gólů... Chci ale, aby Cholupice hrály útočně a střílely góly.

Nejlepším střelcem mužstva je zkušený Roman Janoušek. Dal už sedm gólů, co vy na to?
Je dobře, že Romana máme. Když jsme se bavili během přípravy, tak říkal: Hele, ti kluci jsou už moc rychlí, chci hrát za béčko. Ale nakonec naskočil a je vidět. Samozřejmě jsme nějakým způsobem upravili herní styl, aby to klapalo. Roman je vidět, dokáže hru uklidnit, má super výběr místa. Dokáže klukům poradit, usměrnit je. A že dává góly, to je nadstavba.

Když se vrátím k výsledkům, zatím jste vyhráli nad nováčky z Tempa i Střešovic. Ale na lopatky jste složili i silné Třeboradice. Kde se to v týmu bere?
Výhra v Třeboradicích byla cenná, protože mají hodně zkušený tým v čele s Grznárem a Šenkeříkem. Zlobili nás ze standardních situací, byl to celkově dobrý zápas. A že jsme vyhráli nad nováčky, to beru jako povinnost, když se podíváte na to, jakým způsobem jsme si postup do přeboru vybojovali. Věřil jsem, že to zvládneme.

Vypadá to, že v klubu vládne po první třetině sezony spokojenost. Prý ale došlo ke změnám ve vedení. Je to pravda?
Ano. Musím vyzdvihnout práci předsedy klubu pana Polaneckého! Po úmrtí místopředsedy pana Poláka tady byly náznaky nějakých osobních zájmů, ale předseda vše s přehledem vyřešil. Museli jsme trochu pozměnit složení výboru. Proběhla valná hromada a myslím, že se udělala důležitá změna, aby byl větší klid na práci.

René Machálek

Posledních 30 dnů: 1180 | Posledních 7 dnů: 286 | Poslední den: 17