TJ Slavoj Spořilov vs TJ Sokol Cholupice B

8. Spartak Kbely B 7 19:26 7
9. Partisan Prague FC B 7 12:20 6
10. TJ Slavoj Spořilov 8 1:48 0

SK Hostivař C vs. TJ Sokol Cholupice B 2:3 (0:1)

Komentář trenéra B-týmu k utkání 3. kola sezóny 2021/2022

Za Cholupice skórovali: 2x Filip Vodrážka, Nasri Ahmed

Komentář trenéra Marka Bendy:

"Ve třetím kole jsme zamířili do Hostivaře. Po prvních dvou vydařených zápasech jsme chtěli potvrdit připravenost a dobrou formu, ale bohužel opak byl pravdou. Celkem rychle nás do vedení dostal Filip Vodrážka po celkem jednoduché akci, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Nedařila se nám rozehrávka, byla velice slabá nabídka hráčů bez míče, a o komunikaci nemůže být ani řeč. S trochou nadsázky můžu říct, že já s berlemi na střídačce a Marian Kvapil s praporkem na lajně, jsme byli nejaktivnějšími z Cholupic. Poločasový výsledek byl, k mému úžasu, 0:1 pro nás.

O přestávce jsme si řekli o herních chybách, ale hlavně o tom, že když se nedaří herně, musí se zlepšit nasazení. Soupeř i přesto, že trefil v zápase čtyřikrát tyč, byl herně horší, ovšem v nasazení nás předčil jednoznačně. Těsně před poločasem vystřídal Nasri Ahmed unaveného Tomáše Hlavíka, o půli Michal Knebl Abdula Sharabatiho.

Začátek druhé půle byl o něco lepší než příšerných 45 minut té první. Ovšem po 10 minutách přišel necitlivý zákrok Lukáše Vondry v naší šestnáctce – penalta pro domácí a vyrovnání na 1:1. Naštěstí během dalších osmi minut prokázal dobrou formu za Benfiku Michal Knebl, který využil své rychlosti, uvolnil se po levé straně a přihrávkou skrze pokutové území našel z druhé strany nabíhajícího Filipa Vodrážku, který mě brankou na 2:1 opět na chvíli uklidnil. Příležitosti ke vstřelení branky byly v druhé půli na obou stranách. Šance domácích eliminovali dobře chytající David Pajaziti a konstrukce jeho branky, naše šance zase častá ofsajdová postavení našich hráčů. V 82. minutě, podle mě znovu po ofsajdu, se po přihrávce z pravé strany trefil Nasri Ahmed a zvýšil na 1:3. Pak přišla chvíle, kdy jsem zestárnul asi o deset let. Pět minut do konce, soupeř útočí a našich pět hráčů v chůzi kouká na to, jak dostáváme branku na 2:3. Bez dalšího komentáře… Nic dalšího už se naštěstí nestihlo stát a zápas skončil pro nás ziskem tří bodů.

Těžko se hledají pozitiva z tohoto utkání. Snad jen poučit se z chyb, respektive z přístupu k utkání. Mohou přijít zápasy, ve kterých se herně nedaří. Na naší úrovni to není nic výjimečného, ale potom musí přijít na řadu nasazení. To nasazení, za které jsme já i Jirka Brabec hráče chválili minulý týden, se totálně vytratilo.

V sobotu do Cholupic přijede Sparta Krč. Doufám, že naši fanoušci neuvidí něco podobného, čeho jsme byli svědky v Hostivaři."

Jan Pavlík

Tomáš Hlavík