Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - SK Střešovice 4:2

Sokol Cholupice - SK Střešovice  4:2

Cholupice bodovaly potřetí v řadě a hrnou se tabulkou vzhůru

V prvním domácím vystoupení Cholupice ztratily vyhraný zápas s oslabeným Zličínem. Před týdnem vyhrály na hřišti posledních Stodůlek. V souboji s předposledními Střešovicemi lehkovážně zahazovaly šance, ale nakonec zápas dovedly k vítězství 4:2. Hosté v prvním poločase dvakrát srovnali krok, ale na třetí gól ve své síti už zaragovat nedokázali. Cholupice tak na jaře bodovaly třetí zápas za sebou.

Fotbalové štěstí se na domácí usmálo hned ve druhé minutě. Klouček unikl po levé strěně, jeho ostrý centr obrana Střešovic odvrátil přímo na kopačky Nwogua a ten mazácky poslal míč za záda Štěpánka
- 1:0. Do dalších dvou slibných příležitostí se dostal Klouček, ale ani jednou bránící hráče neprostřelil.

A tak udeřili hosté. Z pravé strany pronikl Inneman, přihrávkou přes celé vápno našel Zvolenského
a ten křížnou střelou trefil levý dolní kout domácí branky.

Když Mikšův pohotový pokus domácí branku minul, přišla druhá gólová radost černobílých. K té notně přispělo nedorozumění v defenzívě hostů. Nabíhající Neveršil se lacino dostal k míči a přesným obloučkem přehodil zkoprnělého Štěpánka.

Radost domácích měla jepičí život. Za tři minuty domácí obrana zmatkovala, k míči se před brankou dostal Vyjdák a s velkou dávkou štěstí dostal míč k levé tyči do sítě.

Ale ani radost hostů z vyrovnání netrvala dlouho. Uběhly jen dvě minuty, když centr z pravé strany proklouzl až před odkrytou branku a Klouček míč lehce doklepl na 3:2. Tento stav vydržel až do poločasové přestávky.

Druhý poločas, to byla přehlídka zahozených šancí domácích. Už ve 49. minutě neusměrnil Masnerův centr mezi tyče Jemelík. Za tři minuty se ze sedmi metrů branku přestřelil Douda. Masnerův ostrý centr prolétl přes celou branku, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

Za pět minut Nwogu vtipně uvolnil rozeběhnutého Neveršila, ten místo přihrávky na úplně volného Kloučka, pálil zbrkle a nepřesně. Pak ještě Douda vtipným obloučkem našel Nwogua, ten branku přestřelil.

Gólové prokletí domácí zlomili v 69. minutě. Zleva odcentroval Masner, Souček si míč ve vápně vklidu zpracoval, posunul jej Neveršilovi a ten už si věděl rady - 4:2. Domácí si připravili i další šance, ale na výsledku se až do závěrečného hvizdu nic nezměnilo.

Cholupice - SK Střešovice 4:2 (3:2)
Branky: 32. a 69. Neveršil, 2. Nwogu, 37. Klouček - 14. Zvolenský, 35. Vyjdák. ŽK: 71. Nwogu - 42. Smejtek, 52. Obermajer, 90. Kouklík. Rozhodčí: Váša - Tikal, Vojtěch. Diváků: 100.
Cholupice: Pajaziti - Bábovka (87. F. Janoušek), Vršecký, Zelenka, Masner - Jemelík - Neveršil, Douda, Souček (75. Šmejkal), Klouček - Nwogu (89. Špaček). Trenér: Rudolf Kahle.
Střešovice: Štěpánek - Smejtek, Vyjdák, Kašpar (46. Škobis), Vegricht - Inneman, Konejl (35. Vokurka), Rothe, Zvolenský (66. Kouklík) - Obermajer (72. Kopal), Mikš (72. Kouklík). Trenér: Martin Pačanda.

Hlasy trenérů
Rudolf Kahle (Cholupice): „Čtyři góly v zápase, dobrý. Před tím tři se Zličínem, tři na Stodůlkách, ale kdo na nás chodí, vidí tu spoustu šancí, které si připravíme. Je to pořád stejné, góly dostáváme relativně jednoduchý a jasné góly nedáváme. Zápas měl být rozhodnutý daleko dřív. Druhou půli jsme odehráli slušně a paradoxně jsme v ní dali jen jeden gól. Šancí jsme tam měli daleko víc než v půli první. Dohráli jsme to v klidu, ale je škoda, proč si nezastřílet a dát něco do kasy.”
Martin Pačanda (Střešovice): „Je to jako každý týden. Je to o našem chování v pokutových územích.
V našem obranném je to naivní a co se dostane do vápna zavání brankovou příležitostí soupeře. Naše situace, když máme jít do zakončení, tak se do něj nakonec ani nedostaneme.”

Nejlepší hráč Cholupic: Jaroslav Klouček.
Nejlepší hráč Střešovic: Tomáš Rothe.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Christ Nwogu (Cholupice).