Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - Třeboradice 2:1

Sokol Cholupice - Třeboradice  2:1

Čtvrtá jarní výhra Cholupic se zrodila ve druhém poločase

Už čtvrtou výhru v řadě si připsali fotbalisté Cholupic a nadále se udržují na vítězné vlně. Přestože s třetími Třeboradicemi poločas prohráli, dokázali po změně stran dvěma góly zápas otočit a nakonec ho dovést do vítězného konce. Stínem, jinak velice pohledného utkání bylo vyloučení hostujícího Obermajera, který musel pět minut před závěrečným hvizdem předčasně opustit trávník.

Ani silný liják, který se snesl těsně před zahájením zápasu na cholupický stadion neovlivnil hru obou týmů. Od samého začátku se hrálo s plným nasazením a rychlé útoky se střídaly na jedné i druhé straně.

Po úvodní seznamovací pětiminutovce se k prvnímu zakončení dostal v 7. minutě hostující Janda, jenže pálil vedle levé tyče. Po dvou minutách to na druhé straně zdálky zkoušel Souček, ale Caudr byl připraven.

Ve 12. minutě už domácí příznivci poprvé zvedali ruce, když se po akci Neveršila a nedůrazné dorážce Nwogu pomalu balón šoural do opuštěné brány hostů, ale radost jim nakonec překazil vracející se Obermajer, který ho téměř z brankové čáry uklidil do bezpečí.

O osm minut později to byli opět domácí, kteří si vypracovali další slibnou šanci. Po rozehraném rohu se dostal k míči Masner, na levé straně našel lépe postaveného Šmejkala, jenže ten z velmi nadějné pozice hostující bránu přestřelil.

Ve 31. minutě bylo naopak rušno před domácí bránou, když Trnkův centr hlavou lehce líznul Junek, avšak Pajaziti včas zareagoval a podržel balón ve své náruči. Chvíli na to, po hezké individuální akci Kadlece se dostal k míči Trnka, který pak zprava přesně odcentroval, jeden z domácích hráčů navíc míč minul
a u zadní tyče číhající Junek, ho nedokázal usměrnit za Pajazitiho záda.

Ve 40. minutě po nepřesném odkopu hostujícího Farkaše to přímo z voleje zkoušel domácí Neveršil,
ale rána mu vůbec nesedla. Když už se zdálo, že oba týmy půjdou k poločasové přestávce za bezbrankového stavu, udeřili z ničehož nic hosté.

Na ukazateli běžela 44. minuta, kdy Janda vysunul na levé straně Farkaše, ten poslal nadýchaný oblouček do šestnáctky a nikým nehlídaný třeboradický zakončovatel Viktorin napálil míč pohotově do sítě - 0:1.

Hned po změně stran se dostal v těsné blízkosti domácí brány k odraženému míči Junek, jenže ten mu
v rozhodujícím okamžiku z nohy odskočil a stal se kořistí pozorného Pajazitiho. Vzápětí na druhé straně Douda z přímého kopu dobře postaveného Caudra neprostřelil.

V 50. minutě měli domácí výhodu přímého kopu z pravé strany téměř od půlící čáry a rozehráli ho znamenitě. Vršecký napálil dlouhý míč až za obranu, tam se z hradby těl vynořil Klouček a nezadržitelně srovnal na 1:1.

Neuběhly snad ani dvě minuty a Klouček mohl být ještě slavnější. Po šikovné přihrávce Vršeckého prošel středem až k vápnu Nwogu, pak přistrčil balón doleva Kloučkovi, jenže ten zblízka skvělého Caudra neprostřelil.

V 54.minutě zastavoval Obermajer dobře našlápnutého Šmejkala ještě před vlastní šestnáctkou a to jen za cenu nedovoleného zákroku. Přitom mohl být hodně rád, že z toho nakonec vyvázl jen s kartou barvy žluté.

Po dalších pěti minutách při závaru před domácí bránou centroval Čáp přesně na hlavu Junka, ale ten svou příležitost nezužitkoval, míč tak nakonec skončil v Pajazitiho náruči.

V 61.minutě po hezké spolupráci a vyšachování hostující obrany udeřili domácí podruhé. U zrodu akce byl autor vyrovnávací branky Klouček, který našel zpětnou přihrávkou na hranici šestnáctky zcela volného Součka a ten pak přízemní střelou ke vzdálenější tyči otočil na 2:1. Bodovou asistenci na vstřelené brance si může připsat i Douda, který Kloučkovu přihrávku chytře přepustil.

Hosté se s tímto stavem nechtěli smířit a přepnuli na vyšší obrátky. Útok za útokem se valil na domácí bránu a přetížená obrana často nevěděla, kam dřív skočit. V 68. minutě pálil z ostrého úhlu Trnka a Pajaziti bravurně vyrážel. Vzápětí dlouhý a prudký centr Kadlece dopadl těsně před domácím gólmanem a ten jej reflexivně vytáhl přes břevno své brány.

V 82 .minutě po přímém kopu Kadlece se dostal k míči Farkaš a jeho dělovku, směrovanou do levého růžku, hrdinně hlavou odvrátil Bábovka. Zabránil tak jistému vyrovnání. Pak po dalším centru zprava, Obermajer pohotovou hlavičkou už rozvlnil síť v domácí bráně, ale zvednutý praporek asistenta mu radost překazil.

V 84. minutě po rychlém brejku domácích mohl přidat pojistku na vítězství Nwogu, když se objevil sám před Caudrem, ale ten mu jeho dorážku parádně zneškodnil. V následné minutě pak neudržel nervy hostující Obermajer, v přerušené hře kritizoval rozhodčího a zápas pro něho předčasně skončil.

Domácí si v hektickém závěru jednobrankové vedení udrželi a čtvrtou jarní výhru měli na světě.

Cholupice - Třeboradice 2:1 (0:1)
Branky: 50. Klouček, 61. Souček - 44. Viktorin. ŽK: 47. Souček, 80. Jemelík, 82. Šmejkal - 27. Janda,
54. Obermajer ČK: 85. Obermajer (Třeboradice). Rozhodčí: Cichra - Tomšů, Hlaváček. Diváků: 60.
Cholupice: Pajaziti - Bábovka, Vršecký, Jemelík, Masner – Neveršil, Douda, Souček (87. Vacík), Klouček - Šmejkal, Nwogu. Trenér: Rudolf Kahle.
Třeboradice: Caudr - Hruška (89. Kyncl), Obermajer, Červenka, Farkaš - Trnka, Čáp, Janda, Kadlec - Junek, Viktorin. Trenér: Jiří Tesař.

Hlasy trenérů
Rudolf Kahle (Cholupice): „Dnes jsem spokojený. Třeboradice jsou silný mančaft, je to vršek přeboru. Myslím si, že tam už s Admirou možná také patříme. Pod tlakem se brání i lepší mužstva. V obraně vysoký moc nejsme, chyběl nám zraněný Zelenka na stoperovi, ale kluci to zvládli výborně. Kdybychom vyřešili nějaký brejk, tak jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. O poločase jsem klukům řekl, že se nic neděje,
že prohráváme. Byla zkušenost z minulého týdne, že lze za poločas otočit zápas. Kluci byli namotivovaní
a musím je pochválit. S jejich hrou jsem byl spokojený. Dnes hráli všichni velice dobře, je těžké někoho zvlášť vyzvednout.”
Jiří Tesař (Třeboradice): „První poločas jsme zvládli, vedli jsme 1:0, ikdyž poločas byl víc vyrovnaný.
Do druhého poločasu jsme chtěli udržet výsledek a přidat nějakou branku, když hrajeme tady z kopce. Bohužel jsme dostali po hloupém trestňáku, kdy to letí dvě hodiny a necháme to spadnout ve vápně na hráče soupeře, vyrovnávací gól. Pak jsme si nechali dát další hloupý gól. Neproměníme tři stoprocentní šance, soupeř neměl žádnou. Pak jsme dali regulérní gól a rozhodčí odmává ofsajd. To bylo vidět tady
z lavičky, obránci stáli za ním. Regulérní gól dáme, rozhodčí zase všechno vidí jinak. Bohužel jsme nedokázali proměnit stoprocentní příležitosti a prohráli jsme.”

Nejlepší hráč Cholupic: Tomáš Souček.
Nejlepší hráč Třeboradic: Milan Čáp.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Zdeněk Vršecký (Cholupice).