16. TJ Slovan Bohnice 22 33:77 12

Kompletní tabulka

Vrša na stránkách PFS

Na vítězné vlně jedeme díky kolektivu, těší cholupického kapitána Vršeckého

Nedělní zápas Cholupic proti Admiře B byl hodně nervózní a hektický. Ještě v 80. minutě platil bezbrankový stav, ale pak byla proti hostům nařízena penalta, což se v případě Cholupic rovná tutovému gólu. Míč si totiž bere kapitán Zdeněk Vršecký... „Na jaře jsem proměnil už sedm penalt, naposledy jsem ji nedal ještě v dorostu Sparty,“ usmívá se 32letý Vršecký, jehož mužstvo se po tragickém začátku sezony dostalo už o skóre za čtvrté Třeboradice.

Zápas s Admirou byl hodně divoký, jak jste ho viděl přímo na hřišti?
Bylo to takové nahoru dolu. Oni jsou mladí bojovní kluci, my vzadu lehce starší a zkušenější. Nějak se to pohlídalo, pak to bylo na rozhodčích. Penalta ale prostě je, když ji rozhodčí pískne. Oni větší šanci na penaltu neměli, v prvním poločase tam byl jeden střet rameno na rameno, ale ten kluk z Admiry měl prostě míň kilo a spadl. Ta penalta v 80. minutě prostě byla.

Když to bylo v 80. minutě 0:0, byli jste už s remízou smíření?
My moc ne. Říkali jsme si, že budeme hrát v klidu, že to přijde. Vždycky jsme si nějakou šanci vypracovali, teď jsme na to čekali až na poslední chvíli. Že to přišlo z penalty je náhoda. Pro někoho už to může být divné, ale penalta to byla, i když předtím byly třeba větší fauly.

Asi nepřipadlo v úvahu, že by si pro míč šel někdo jiný než vy, že?
Teď v poslední době určitě ne. Už si mě kluci dobírají, kdy to nedám a furt mi to počítají a říkají, kdo tam půjde dál. Asi to pak vezme Pepa Masner, ale zatím s tím nepočítám, že bych nedal. (směje se)

Začátek jara se moc nepovedl, prohráli jste na Braníku a remizovali proti Zličínu, který hrál hodinu v devíti...
Přišli noví kluci, trvalo, než si to sedlo. Do toho zranění, karty, škola. Teď hrajeme ve stejné sestavě. Vzadu se to ustálilo, stejně jako celý kádr a hráči mají své stálé pozice.

Takže ustálení sestavy berete jako hlavní příčinu zlomu a najetí na vítěznou sérii?
Přesně tak. Každý si zvykl na svůj post a sedí nám to. A všem to docela jde. Nebýt mančaftu, tak ani ty penalty nejsou. Přišel Klouček z Uhelek, Souček začal pořádně hrát a jsme vepředu aktivní. Je to všechno o kolektivu. Doufám, že se nám bude dařit i dál.

Ceníte si z té šestizápasové šňůry nějakého vítězství více?
Samozřejmě nám není jedno, koho porazíme, ale chceme, aby byla naše hra aktivní, bavili jsme lidi a čím víc dáme gólů, tím lépe. Snažíme se vždycky hrát s nulou vzadu, ale až do Admiry se nám to nepovedlo ani jednou. Trenér chce hrát aktivně, dáváme hodně gólů, ale i hodně dostáváme. Skóre 53:52 o tom vypovídá.

Teď jedete na Čafku, která poprvé na jaře vyhrála a hned v Královicích. Co v Záběhlicích očekáváte?
Asi to, co hráli proti Královicím. Je to solidní mančaft, který se díky této výhře vzchopil a posílilo je to. Ukázalo jim to, že mohou hrát proti komukoliv.

Je něco, co vás překvapilo nebo potěšilo na dosavadním průběhu přeboru?
Mě těší, že je přebor dobře medializovaný. Spousta fotek, všichni sledují ostatní mančafty, co se kde píše, videa. Je to plus i pro trenéry, kteří nemusí všude jezdit, jako tomu bývalo dřív.