Kompletní tabulka

Bohemians Praha - Sokol Cholupice 2:1

Bohemians Praha - Sokol Cholupice  2:1

Cholupické tažení skončilo na Střížkově

Osm zápasů trvala vítězná jízde fotbalistů Cholupic. Devátý svěřenci trenéra Rudolfa Kahleho nepřidali, na střížkově podlehli Bohemians 1:2. Čísla 8 a 9 se navíc dají použít i u cholupického kapitána Zdeňka Vršeckého. Ten předtím proměnil osm penalt za sebou, selhal až v té deváté, když jej vychytal Bartalský.

V první půli to ale vůbec nevypadalo, že hosté přijeli s vizitkou aktuálně nejúspěšnějšího týmu přeboru. Domácí byli aktivnější, kontrolovali hru a začali si vytvářet šance. V šesté minutě obránci zapomněli na volného Jandu, který hlavou mohl poslat míč kam chtěl, ale trefil jen prostředek branky, kde stál Pajaziti.
O chvíli později se do sólového úniku přes bránící hráče probil Kolínský, v rozhodující chvíli jej ale obránce rozhodil, dostal jej ze střeleckého úhlu a domácí útočník pak už z těžké pozice trefil jen boční síť.

Jeho chvíle ale přišly vzápětí. Ve dvacáté minutě se prosadil díky svému důrazu, když vybojoval míč před brankářem a poslal jej do sítě. O šest minut později pak cholupická defenziva zaspala podruhé, Janda našel Kolínského v dobré pozici a ten se pohotovou střelou nemýlil - 2:0!

Radost v domácím táboře pak trochu pokazila 32. minuta, v níž musel kvůli zranění nuceně střídat kapitán Janda. Na aktivitě fotbalistů v zelenobílých dresech to ale neubralo a do konce poločasu mohli přidat i třetí gól. To se nakonec nepodařilo a do šaten tak šli domácí s dvoubrankovým náskokem.

Odpor hostů mohl definitivně zlomit pět minut po změně stran Urban, který se díky odrazu míče dostal sám před Pajazitiho, ale prostřelit ho nedokázal.

Poté se ke slovu začali dostávat i hosté a zápas nabíral na obrátkách. V pozoru tak musela začít být i domácí obrana a v 62. minutě v ní kličkoval Douda tak dlouho, až byl faulován a rozhodčí nařídil penaltu. Bylo jasné, že k míči se postaví kapitán Vršecký, který jich v letošní sezoně proměnil již osm. Rozběhl se, zamířil k tyči, ale stejným směrem skočil i Bartalský a míč dokázal vyrazit!

Na hřišti to začalo jiskřit. Domácí fotbalisté využívali bohatých zkušeností v zadních řadách a hosté se těžko prosazovali do šancí. V 72. minutě vyřešil velký závar před svou brankou Bartalský, který krátce poté zlikvidoval i nenápadnou, ale nebezpečnou střelu Součka skrz bránící hráče.

Cholupický tým se nakonec přece jen dočkal snížení, postaral se o to v 86. minutě kanonýr Nwogu,
na vyrovnání už ale hostům nezbývalo mnoho času a Střížkovští už si cenné vítězství pohlídali.

Bohemians Praha - Cholupice 2:1 (2:0)
Branky: 20. a 26. Kolínský - 86. Nwogu. V 63. minutě nedal Vršecký (Cholupice) penaltu. ŽK: 62. Kolínský, 63. T. Pechač, 74. Urban - 65. Vacík, 90. Vršecký. Rozhodčí: Polena - Tereba, Maiello. Diváků: 125.
BohemiansPraha: Bartalský - Faitl, Kwame, Besta, L. Pechač - T. Pechač, Allram, Pařízek, Mančal - Janda (33. Urban), Kolínský (76. Smelík, 82. Slavík). Trenér: Jaromír Jindráček.
Cholupice: Pajaziti - Bábovka (90. F. Janoušek), Vršecký, Zelenka, Masner - Jemelík, Souček, Douda, Klouček - Nwogu, Šmejkal (87. Vacík). Trenér: Rudolf Kahle.

Hlasy trenérů
Jaromír Jindráček (Bohemians): „Sehráli jsme dobré utkání. Soupeř má na jaře dobrou formu a potvrdil to. V prvním poločase jsme dobře kombinovali, dostávali se do šancí a dvě využili. Pod tíhou vedení jsme po půli přestali být aktivní, i vzhledem ke klimatickým podmínkám, přesto jsme si ale vytvořili šanci jít na 3:0, bohužel Urban nedal. Soupeř pak začal hrát vabank, Peter skvěle chytil penaltu, gól jsme pak dostali, ale divoký závěr jsme ustáli díky zkušenostem vzadu.”
Rudolf Kahle (Cholupice): „Přistoupili jsme k tomu špatně. Někteří jsme se možná pos... z atmosféry,
z krasného stadionu, přitom jsme říkali, že tady nemáme co ztratit. Narazili jsme na mančaft, který na nás byl připravený a v první půli nás přehrával. Prohrávali jsme 2:0, to jsem o půli říkal, že je to jak první ve sportce. Kdybychom dali penaltu, tak jsme to možná otočili, ale myslím, že jsme si to nezasloužili.”

Nejlepší hráč Bohemians: Tomáš Kolínský.
Nejlepší hráč Cholupic: Tomáš Souček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Peter Bartalský (Bohemians Praha).