Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - FK Újezd nad Lesy 4:4

Sokol Cholupice - FK Újezd nad Lesy  4:4

Gólová přestřelka v Cholupicích skončila remízou

Zápas jak na houpačce, tak by se dal charakterizovat duel mezi domácími Cholupicemi a staronovým účastníkem přeboru FK Újezd nad Lesy. Zatím co v prvním poločase měli jasně navrch hosté, tak po změně stran začali úřadovat domácí a během úvodních pěti minut dvougólové manko srovnali. Po hodině hry pak šli Janouškovou brankou do vedení, ale deset minut před koncem kapitán hostí Daníček gólovou přestřelku uzavřel na konečných 4:4.

Po opatrném začátku přišla 12. minuta a s ní první úder ze strany hostí. Nenápadný centr Veselovského
z levé strany proletěl obranou domácích, dostal se až před Mustedanagiče a ten s pomocí tyče otevřel střelecké hody v Cholupicích - 0:1.

Domácí tak hned od začátku museli přepnout na plné obrátky. Po šesti minutách měl po Dombiho dobře rozehrané standardní situaci vyrovnání na hlavě Srba, ale Lukeš v bráně hostí včas zareagoval a šanci zneškodnil. Vzápětí při další akci domácích si šikovně naběhl do vápna Šmejkal, ale vracející se Příhoda mu stačil střelu zblokovat.

Přesto na vyrovnávací branku nečekali domácí dlouho. Ve 26. minutě vysunul Dombi kousek za půlící čarou kupředu Šmejkala, ten se vřítil s míčem až před pokutové území hostí a umístěnou ránou ke vzdálenější tyči srovnal na 1:1. Jen chvilku na to, se do další gólové šance dostal Hertl, ale jeden
z bránících hráčů hostí mu střelu obětavým zákrokem zneškodnil.

Jenže přišla 37. minuta a hosté měli výhodu rohového kopu. Ten zprava rozehrál Snop a před brankou číhající Cikhart pohodlně hlavou poslal hosty znova do vedení - 1:2.

A aby toho nebylo pro domácí málo, tak takřka se závěrem prvního poločasu udeřili hosté potřetí. Dopomohla jim k tomu standardní situace, kterou rozehrál Snop doleva na Kováře, ten pak posunul balón až k brance a Příhoda jej ve skrumáži propasíroval do sítě - 1:3. Lepší závěr poločasu si tak hosté ani nemohli přát.

Do druhého dějství vstoupili domácí jako vyměnění. Hned v prvních vteřinách se prodral rychlonohý Šmejkal až do vápna a nastřelil jen nohy vybíhajícího Lukeše. Neuběhla snad ani minuta a domácí byli
s další akcí před hostující bránou. Zleva odcentroval Janoušek a Honka hlavou snížil na 2:3.

Vzápětí měl vyrovnání na kopačce sám Janoušek, když si to téměř z půlky uháněl sám na Lukešovu bránu, jenže v rozhodujícím okamžiku si míč ukopl a bylo po radosti. V 50. minutě přiletěl před hostující bránu další nebezpečný centr, tentokrát zprava a z kopačky Bábovky. V tom okamžiku se pohyboval na správném místě kapitán Jemelík a nezadržitelně, opět hlavou srovnal na 3:3.

Domácí byli hodně při chuti a pokračovali dál v ofenzivě. Po dalších dvou minutách už mohli jít do vedení.
Po ideálním pasu Jemelíka postupoval Dombi zcela sám k vápnu hostí, pak si všiml povyběhnutého Lukeše, jenže obloučkem přehodil jeho i bránu.

Přišla však 63. minuta a domácím se podařilo takřka ztracený zápas dokonale otočit zásluhou Janouška, který se po samostatné akci dostal až před Lukeše a s přehledem upravil na 4:3.

S takovým stavem se nechtěli smířit hosté. A vyrovnání mohlo být záhy na světě. Už po čtyřech minutách
se po dlouhé přihrávce Snopa dostal do šance Mustedanagič, ale nakonec přehodil jak Vančáta, tak i opuštěnou bránu.

Na druhé straně pak po Šmejkalově parádním průniku mohl přidat pojistku na vítězství nabíhající Jemelík, ale v dobré příležitosti mu míč o chloupek unikl.

Známé přísloví nedáš, dostaneš se pak opět projevilo v 80. minutě. Hosté měli už na polovině domácích výhodu standardní situace. A rozehráli ji znamenitě. Snop načechral dlouhý balón před branku, tam se nejlépe zorientoval Daníček a pohotovou dorážkou vyrovnal na 4:4.

Ani to však nemusel být konečný stav. V posledních třech minutách bylo ještě po jedné vyložené šanci na každé straně. Nejdříve Jemelík snad z několika kroků hostující bránu prudce přestřelil a na druhé straně pak Vančát skvělým zákrokem zlikvidoval dělovku Mustedanagiče.

Více jak stovka diváků odcházela z bojovného zápasu uspokojena. Viděla krásných osm branek, další neproměněné příležitosti a hlavně snahu od obou týmů hrát útočný fotbal.

Cholupice - FK Újezd nad Lesy 4:4 (1:3)
Branky: 26. Šmejkal, 47. Honka, 50. Jemelík, 63. Janoušek - 12. Mustedanagič, 37. Cikhart,
45+2. Příhoda, 80. Daníček. ŽK: 30. Chytka - 40. Veselovský, 41. Příhoda, 45. Mustedanagič, 60. Daníček, 85. Snop. Rozhodčí: Fazekaš - Kalcovský, Chustecki. Diváků: 100.
Cholupice: Vančát - Habart (46. Bábovka), Hertl, Srba, Zavadil - Dombi (79. Bera), Jemelík, Chytka, Janoušek - Honka (88. Vacík), Šmejkal. Trenér: Jaromír Jindráček.
Újezd nad Lesy: Lukeš - Daníček, Cikhart, Příhoda, Veselovský - P. Kovář, Snop, Bartoněk (77. M. Kovář), Kohout (46. Kodr, 69. Moudrý ) - Fišer, Mustedanagič. Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů
Jaromír Jindráček (Cholupice): „My jsme první poločas hráli špatně, byli jsme všude pozdě. Soupeř byl aktivnější, hrál jednoduchý fotbal a myslím, že zaslouženě vyhrál poločas 3:1, i když po dvou standardních situacích, které jsme měli vyřešit. Šance ze hry si nevytvořil. Po poločasové domluvě v kabině se nám podařilo během pěti minut vrátit zpátky do hry. To byl dobrý vstup do druhého poločasu, ale pak zase naše slabina standardní situace, necháme propadnout balón a přišel vyrovnávací gól, když nám ještě předtím Janoušek zajistil vedení. Jinak si myslím, že jsme druhý poločas hráli velice slušně a bohužel jsme nedokázali dát ten pojišťovací pátý gól. Přitom šance tam měl dvakrát Jemelík. Jinak pro diváky to byl asi atraktivní fotbal.”
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Byl to bláznivý zápas, hlavně na branky. Jak rychle napadli góly nám, tak
v druhé půli soupeři. Vůbec nejsem spokojen s hrou svého mužstva. Hlavně v obraně, máme tam dvě absence. Nastoupili jsme s jinou obranou, než jsme hráli celé léto a dneska se to projevilo. Ti co nehráli, tak jsou zraněni. Nejsou to žádné výmluvy, ale je to tak, jak to je. Ti kluci co nastoupili, tak to nezvládli tak, jak bychom si to představovali. Dostat venku čtyři branky i když na druhou stranu jsme čtyři dali, tak to je pro mě bláznivé utkání. S výkonem a nasazením většiny hráčů nejsem spokojený. Doufám, že tenhle zápas bude pro nás odrazovým můstkem k ještě lepším výkonům.”

Nejlepší hráč Cholupic: Tomáš Šmejkal.
Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Matěj Veselovský.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Zdeněk Jemelík (Cholupice).