16. TJ Slovan Bohnice 22 33:77 12

Kompletní tabulka

Čakovice - Cholupice 5:10

Čakovice - Cholupice  5:10

Pro první jarní vítězství jsme si dojeli do Čakovic. Tam nás přivítalo ostré ranní slunce a totálně mokrý trávník, takže to klouzalo jako pr… Prostě to strašně klouzalo. Už to, že brankář mimo hru naboural do tyčky naznačovalo, že zápas asi nebude tak snadný, jak jsme předpokládali.

Hned od počátku první čtvrtiny jsme se usadili na soupeřově půlce a začali s dobýváním jeho brány. Čakovičtí se soustředili na obranu a odkopávali míče kam se jen dalo. I přes soustavný tlak se nám nedařilo v koncovce. Na mokré trávě byly balóny rychlé a především při prudších přihrávkách po čarách útočníkům utíkaly. Vždy chyběl kousek, míče končily těsně v autu, před bránou v několika gólových šancích střely nesedly. Druhá čtvrtina nás zastihla již v lepší herní pohodě a předváděli jsme náš chytrý fotbal.

Po poločase se nám vkradla na kopačky nervozita z prvního jarního mistráku a také z toho, co jsme mohli proměnit a neproměnili…. Na hřišti se přiostřilo. Soupeř bránil a vypichoval míče především skluzy a to na obou polovinách hřiště. Hráči včetně brankáře se začali bát chodit do soubojů. Gólů začalo přibývat i v naší síti. Míče k naší bráně se začaly dostávat po dlouhých odkopech za obranu. Tyto situace zpravidla řeší náš, v poli pozičně hrající, gólman. Ale tentokrát to moc nefungovalo. Starty na míč nebyly i díky povrchu přesně načasované a zpravidla se dostal do souboje, někdy i s dvěma hráči Čakovic. Ani odhad 5,5m od brány nebyl dokonalý a dvakrát míč zasáhl rukou mimo pokutové území. Ale ani v poli to nebylo na oslavu. Nedobíhali jsme, co se doběhnout dalo, míjeli jsme bránu. Chyběla tvrdá střela z dálky, střely z blízka byly slabé nebo neměly šanci projít přes hradbu hráčů.

Znovu jsme si ověřili, jak těžko se nám hraje proti soupeři, který úporně brání a neroztahuje hru. Měli jsme jedinečnou možnost vyzkoušet si kopnout spousty rohů, z kterých jsme vstřelili i dvě branky, a nespočet autových vhazování.  Výhra 10 : 5 byla jistě zasloužená, ale ne tak jednoznačná, jak bychom čekali.