Kompletní tabulka

Motorlet B - Sokol Cholupice 4:0

Motorlet  B - Sokol Cholupice  4:0

Na Motorletu začínají chladit šampaňské!

Souboj o přebornický titul spěje do finále. Rezerva Motorletu si hladce poradila s Cholupicemi a minutu po skončení zápasu přišla erupce radosti. Uhelné sklady vyhrály v Třeboradicích! Jinoničtí mají na čele opět šestibodový náskok a v posledních dvou kolech jim stačí získat jediný bod a mohou létat rychlé špunty. Ozdobou zápasu bylo gesto fair play domácího Měsky a stínem zranění stejného hráče.

První standardní situaci si překvapivě vypracovali hosté. Z rohového kopu už ve 3. minutě ale nic nezískali. Pak už to bylo jen trvalé dobývání jejich obranného valu.

Ve 12. minutě vlétl do šestnáctky hostů Měska a po souboji se Zavadilem se ocitl na zemi. Sudí Šaróka ukázal na bílý puntík - penalta! Za hlavním arbitrem však přišel postižený Měska s tím, že faulován nebyl. Velké gesto fair play, hodné velkého hráče. Penalta byla odvolána a hrálo se dál.

Za dvě minuty Měsku fauloval Marunčiak a ten později musel hřiště opustit se zraněným pravým ramenem.

Na branku hostů se dál valil útok za útokem. Do vápna se šikovně protáhl Š. Hájek, ale trefil jen nohu brankáře Antla. Vzápětí pálil nepřesně Zdichynec. Ve 25. minutě Měska přetáhl míč na Čáchu, ten jej vrátil Š. Hájkovi. Ten míč pořádně netrefil a za ním volný Burýšek opět trefil jen brankáře Antla.

Zdichynec mířil vysoko nad branku. Krásnou českou uličku, ještě před svým střídáním vydláždil pro
Š. Hájka Měska. Míč do sítě opět nepustila noha brankáře Antla. Tím výčet vyložených šancí domácích zdaleka nekončil Eppert z pravé strany našel na zadní tyči Čáchu, ten ze tří kroků z voleje trefil padajícího cholupického brankáře.

V další šanci se opět neprosadil Š. Hájek, ale ve 42. minutě už domácí obranný val Cholupic rozvalili. Čácha skvělou kolmou přihrávkou našel střídajícího Kundeláska. Ten v souboji přetlačil Masnera
a bodlem kolem Antla poslal míč k levé tyči - 1:0.

V závěru poločasu mohli hosté nečekaně vyrovnat. Burda vysunul do úniku Neveršila, ale Malík vyběhl včas a daleko před vápnem míč ukopl do bezpečí.

Po přestávce domácí dál sevřeli Cholupice na jejich polovině a přidali další tři góly. V 53. minutě se uvolnil Kundelásek, posunul míč zpět na hranici vápna a Laušman jej propálil do sítě. Za deset minut rozjel akci domácích středem hřiště Burýšek, poslal míč doleva a před branku si naběhl Kundelásek a zcela volný
s přehledem přidal třetí gól Motorletu.

Za dvě minuty rozehrál Laušman míč do pravé strany na rozeběhnutého Novotného, ten jej bez váhání přesměroval na zadní tyč a Čácha pohotovým volejem brankový účet rozšířil na 4:0. Tím byl ale gólový apetit domácích ukojen. Novotný už jen trefil nohu brankáře Antla a Kundelásek tyč.

V samotném závěru zápasu vyrobil domácí Burýšek lehkomyslnou chybu a Neveršil trefil pravou tyč.
Po závěrečném hvizdu se domácí dozvěděli čerstvou zprávu z Třeboradic a jejich radost neznala mezí.

Motorlet B - Cholupice 4:0 (1:0)
Branky: 42. a 63. Kundelásek, 53. Laušman, 65. Čácha. ŽK: 48. Laušman, 59. Eppert, 59. Zdichynec,
85. Scharf - 14. Marunčiak, 59. Pýcha, 67. Zavadil, 70. Špaček, 71. Janoušek.
Rozhodčí: Šaróka - Laštovička, V. Novotný. Diváků: 50.
Motorlet B: Malík - Burýšek, Scharf, Kalvas (60. Novotný) - Machurka - Eppert (69. Zítka), Zdichynec
(60. Stříbrský), Měska (27. Kundelásek), Čácha - Laušman, Š. Hájek (65. Bužík). Trenér: Zdeněk Mikuš.
Cholupice: Antl - Pýcha (62. Habart), Masner, Zavadil, Hertl (73. L. Vondra) - Marunčiak, Burda, Sopr, Janoušek - Neveršil, Šmejkal (46. Špaček). Trenér: Luboš Vondra.

Hlasy trenérů
Zdeněk Mikuš (Motorlet B): „Celý první poločas jsme Cholupice marně dobývali. Měli to vzadu dobře postavené, včetně brankáře, který nám chytil nejméně pět jasných gólovek. Nakonec se kvalita projevila ve druhém poločase. To tempo, které jsme nasadili od začátku utkání a to vytváření šancí přineslo další tři góly. Myslím si, že jsme to odehráli bez problémů do vítězného konce. Nebyly to žádné nervy, v podstatě jsme se fotbalem bavili. Na hřiště tak mohli přijít další hráči. Zpráva z Třeboradic nás určitě potěšila. Ještě to není hotové, ale vypadá to hodně nadějně. Nepotěšilo nás zranění Měsky.”
Luboš Vondra (Cholupice): „Hráče jsem upozorňoval, že Motorlet jsou mladí, důrazní, běhaví hráči, takže to bude takové svižnější tempo. Sympatický první poločas, kdy jsme přežili nějaké šance. Do 43. minuty to bylo 0:0 a pak přišel gól do šatny. Ve druhé půli už to byly naše klasické chyby. V závěru jsme měli šanci, nastřelili jsme tyč. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě, ale tolik gólů jsme si možná nezasloužili.”

Nejlepší hráč Motorletu B: Ondřej Kundelásek.
Nejlepší hráč Cholupic: Luboš Neveršil.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Laušman (Motorlet B).