SK Hostivař

22. kolo, So 16.06 11:00

AC Sparta Praha, dívky..

Sokol Cholupice – Spartak Hrdlořezy 1:1

K první jarní domácí bitvě k nám přijel soupeř ze dna tabulky a našemu výkonu opět něco chybělo.

Samozřejmě je těžké, hrát se soupeři, kteří si zalezou před vlastní vápno a jediný způsob jak se dostanou na naší půlku je dlouhý nákop od vlastní branky po

našem nepřesném zakončení. Ale s tím se prostě musíme vyrovnat. Hra je stále dobrá i pohyb, ale ta koncovka ….

Ano ,,koncovka“ je opravdu naší velkou slabinou a kluci mají problém, proměnit svoje šance, které si každý zápas připraví .

Nechceme se vymlouvat na to, že nás v zimě opustil asi nejlepší hráč soutěže Matyáš Vlček, který sám na podzim zařídil 24 branek a střelecky se mu daří i v novém týmu.

Přejme mu to a děkujeme za jeho výkony, které v Cholupicích odvedl.

Ale zpět k zápasu. Celý zápas jsme měli více balon na svých kopačkách, více kombinací, více šancí, ale na goly to bylo stejně.

První poločas jsme jako již tradičně začali  100% šancemi, které jsme také jako již tradičně neproměnili.

I přes všechna pozitiva, jsme udělali jednu obrovskou chybu, kterou soupeř dokonale potrestal a ujal se vedení 0:1. Tak skončil i první poločas.

Do druhé půle kluci naskočili, v tom správném tempu a byli odhodláni, výsledek otočit. Soupeře přitlačili k jeho vápnu a snad jen 7krát se ocitl balon na polovině domácích.

Avšak ani neustávající tlak nevedl k ničemu jinému než jen k vyrovnání a konečné dělbě bodů.

Nepomohla nám ani v poslední minutě milně odpískaná penalta, s kterou jsme naložili tak, že jsme ani netrefili branku. ( …třeba existuje spravedlnost  J …. ).

Jinak bylo pěkné počasí a divákům, kterých bylo dost  se zápas musel líbit. Malou kaňkou bylo jen nevhodné chování jednoho fanouška od hostů, který svým vystupováním pokazil atmosféru a dojem z utkání.

Na hřiště k hráčům se tento incident naštěstí nedostal a tak hráči mohli v klidu vytvořit společnou fotku. Za což děkujeme, a tak by to asi mělo být.

Střelec : Dan Mlejnek

Asist. Láďa Hanuš

Nejlepší hráč: Kryštof Prcek Troják

Tuto středu nás čeká pohárové utkání s 2 nejlepším týmem přeboru, sousedící Libuší, na které se hodně těšíme, tak nás přijďte podpořit.

Fotbalový týden ukončíme v neděli v Satalicích.