Jižní Město Chodov - FK vs TJ Sokol Cholupice

10. Tělovýchovná jednota.. 19 59:116 13
12. FK Újezd nad Lesy B 19 18:266 0

Pestrý konec roku ve Starší přípravce A

Konec podzimu a začínající zima byly pro naši Starší přípravku opravdu pestré a děti si vyzkoušeli prakticky vše, co k fotbalu patří. V první polovině listopadu jsme i přes zkracující se dny a nástup chladnějšího počasí trénovali venku a podzimní soutěžní sezónu zakončili mistrovským zápasem proti FK Dukla Jižní Město. Jednalo se o jeden z našich herně nejpovedenějších zápasů, kdy jsme po většinu zápasu byli aktivnějším týmem. Díky několika nešťastným ztrátám míče na útočné polovině, které soupeř dokázal trestat z rychlých protiútoků jsme odešli nakonec těsně poraženi. Ani to nám však nemohlo zkazit pozitivní dojem z celé podzimní části, kdy děti udělali velký pokrok nejen ve fotbalových dovednostech.

V polovině listopadu část našeho týmu využila nabídky FAČR a navštívila společně závěrečný zápas kvalifikace o MS mezi reprezentací České republiky a Estonska. Bylo jistě pro děti velmi přínosné vidět reprezentanty na vlastní oči a bonusem pak bylo vítezství 1:0, kdy gól padl do branky přímo před námi????

V druhé polovině měsíce jsme pak přesunuli tréninky do tělocvičny a děti mohli zažívat zase trochu jiný druh pohybu a tréninku. Tou dobou jsme se již těšili na první halový turnaj, který však byl s ohledem na zhoršující se epidemickou situaci a vyhlášení nouzového stavu, na poslední chvíli zrušen.

To nám ani dětem nemohlo zabránit v pokračování poctivé zimní halové přípravy a víře, že do konce roku ještě jeden turnaj stihneme odehrát. To se nakonec podařilo a na zlatou adventní neděli jsme spolu s dětmi vstali v nekřesťansky brzkou hodinu a vydali se na turnaj pořádaný FK Říčany. Velký dík patří i rodičům, kteří své děti doprovodili a hlasitě povzbuzovali. Turnaj se odehrál v souladu s aktuálními hygienickými požadavky, zcela bez problému a ke spokojenosti všech zúčastněných. Náš tým odehrál celkem 5 zápasů, v nichž tahal třikrát za kratší konec, jedenkrát zvítězil a jedenkrát remizoval. Speciální zmínku zaslouží zápas proti domácímu týmu z Říčan, který byl gólově nejbohatším a jedním z nejzajímavějších na celém turnaji vůbec.

S koncem roku je dobré uvést i něco málo čísel. Během podzimní sezóny a v návaznosti na týdenní soustředění v Sušici se uskutečnilo celkem 45 akcí Starší přípravky A. Toto číslo obsahuje 20 standardních tréninků na hřišti v Cholupicích, 5 dobrovolných venkovních tréninků, 9 halových tréninků Na Beránku, 10 soutěžních zápasů a 1 halový turnaj. Bonusem pak bylo na poslední chvíli svolané Silvestrovské klání na tréninkové ploše hřiště TJ Sokol Cholupice, zakončené nezbytným přípitkem a ochutnávkou cukroví od naší paní vedoucí.
Za realizační tým SPŘ A všem dětem, rodičům i vedení Sokola Cholupice moc děkujeme, přejeme úspěšný vstup do roku 2022, ve kterém se budeme těšit na další společné zážitky.

Posledních 30 dnů: 1265 | Posledních 7 dnů: 347 | Poslední den: 48