TJ Sokol Cholupice vs FC Přední Kopanina B

Datum a čas konání: 5.5.2024 17:00

9. FK Zlíchov 1914 23 42:45 31
13. 1999 Praha 22 42:67 20

Reportáž z letního soustředění Starší přípravky

Celkem 24 dětí ze starší přípravky vyrazilo předposlední srpnovou sobotu na letní soustředění do Hluboké nad Vltavou.

Místo bylo zvoleno po pečlivém výběru a splnilo všechna naše očekávání. Jak to tak ovšem bývá, občas nevyjde vše naplánované na 100%. Tak tomu bylo i v tomto případě, kdy se domluvená vlaková doprava bez přestupu s mimořádnou zastávkou v cílové destinaci zkomplikovala a prodloužila výlukou na trase, která jako na potvoru začala právě v první den našeho soustředění. I přes drobné zpoždění na cestě jsme stihli oběd ještě teplý a poté se již začali zabydlovat a seznamovat s novým prostředím. Přestože nebyla na odpoledne plánována žádná organizovaná aktivita, děti si ihned vyžádaly míč s bránami a šli hrát fotbal. Večer jsme si pak poprvé, ale zdaleka ne naposled, promítali jeden z mnoha fotbalových zápasů tohoto týdne.

Probuzení do nedělního rána nevypadalo s ohledem na déšť moc dobře, ale počasí se protentokrát umoudřilo a umožnilo nám uskutečnit, jak dopolední trénink na umělé ploše v areálu ubytování, tak odpolední na UMT Hluboká nad Vltavou v plánovaném rozsahu.

Na rozdíl od neděle bylo pondělí poznamenáno celodenním deštěm a my tak naplno využili další z vymožeností našeho ubytování, kterým byla tělocvična. V té se uskutečnila jak dopolední, tak i odpolední tréninková jednotka a všichni se již těšili na další den, na který bylo od realizačního týmu přislíbeno malé překvapení.

Dříve, než na něj však došlo, proběhl, opět z důvodu vytrvalého deště, dopolední trénink v tělocvičně, kde se trenéři pokusili ladnými pohyby do rytmu hudby motivovat děti ke sportu, který by se dal, s pořádnou dávkou představivosti a fantazie, nazvat Football Aerobic???? Po obědě následoval přesun do ZOO Hluboká nad Vltavou, kde jsme krom obvyklých zvířat, viděli a získali nového kamaráda Mirečka, jinak krajta královská, který si děti ihned získal. Po zajímavém naučně-vzdělávacím programu dostal každý možnost si jej také pohladit. Pro všechny, včetně realizačního týmu, velký a jedinečný zážitek.

V polovině pobytu došlo k výraznému zlepšení počasí a my tak mohli začít trénovat výhradně venku a to dopoledne na umělém povrchu v místě ubytování a odpoledne v cca. 2,5 km vzdáleném fotbalovém areálu Hluboké nad Vltavou. Ve středu z důvodu podmáčeného terénu i nadále na UMT, ve čtvrtek pak konečně i na přírodní trávě s krásným výhledem na Státní zámek.

Poslední trénink proběhl v pátek dopoledne, kdy jsme poměřili síly v různých sportech ve formátu 3 vs. 3 (fotbal, nohejbal, házená, basketbal). Došlo i na fotbalový souboj 3 mladých vyzyvatelů proti 2 trenérům, který vyzněl vítězně pro trenéry. Odpoledne jsme soustředění zakončili ve sportovně relaxačním centru Hluboká nad Vltavou, kde jsme využili možnost zaskákat si na nafukovacích trampolínách, osvěžit se na vodních hrátkách, pohrát si na dětském hřišti, poměřit síly ve venkovní posilovně či u stolního tenisu nebo jen tak relaxovat v trávě. Samozřejmě nemohla chybět ani zmrzlina, která byla malou odměnu všem dětem, za perfektně odpracované soustředění. Večer nás čekalo vyhlášení soutěže o nejméně/nejvíce uklizený pokoj, diskotéka a balení na cestu zpět. Ani ta se bohužel neobešla bez nutnosti přestupu na autobus z důvodu pokračující výluky na trase, ale i přes menší zpoždění jsme dorazili do Prahy v pořádku a mohli předat všechny děti, náležitě unavené, zpět rodičům.

Z trenérského pohledu se jednalo jednoznačně o vydařené soustředění, kdy jsme v průběhu 7 dnů odtrénovali celkem 17,5 hodin čistého času organizovaných aktivit v poměru 7,5 hodiny na umělém povrchu v areálu ubytování; 5,5 hodin v tělocvičně; 4,5 hodiny na fotbalovém hřišti. Navíc jsme nachodili pěšky cca. 25 km a další čas trávily děti různou formou neorganizovaných fotbalových i nefotbalových her. Ke kvalitě soustředění napomohla také výborná strava (děkujeme vedoucí Nině za přípravu svačin a druhých večeří) a skvělé ubytování se sociálním zařízením přímo na pokojích.

Nyní se již těšíme na začátek soutěžní sezóny a věříme, že v zápasech ukážeme co nejvíce z natrénovaných dovedností a získaných zkušeností.

Posledních 30 dnů: 1204 | Posledních 7 dnů: 328 | Poslední den: 64