16. TJ Slovan Bohnice 22 33:77 12

Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - ČAFC B 4:1

Sokol Cholupice - ČAFC  B 4:1

Utkání, ve kterém našim fotbalistům šlo již jen o udržení neporanitelnosti v celém soutěžním ročníku, začali sebevědomě a nebylo celkem pochyb, kdo bude vítězem. Naproti tomu hosté potřebovali body jako sůl, protože se pohybují v sestupovém pásmu. Taktika byla proto jasně dána. Hosté se prakticky jen bránili, náš tým hrál svoji kombinační hru s cílem dát co možná nejvíce gólů. Do brány se postavil David Pajaziti a do základní sestavy byl zařazen Zdeněk Špaček. A právě Zdeněk rozvlnil sít za zády gólmana hostí již ve 4.minutě po přesném centru od Marka Galla. Další průběh utkání byl za jednoznačné převahy našeho týmu, i když to nebylo úplně podle představ trenéra. Stačila však jedna chyba uprostřed pole ve 33.minutě a hosté vyrovnali na 1:1. Obraz hry se nezměnil, naši však zahodili, co se dalo. Až ve 45.minutě, těsně před přestávkou si naběhl do pokutového území Ondřej Honka a hlavou dal na 2:1.

Po přestávce se hrálo prakticky na jednu bránu, kterou byla brána hostí. Ti velmi často zachraňovali jen za cenu nedovolených zákroků, držení, tahání za dres. Například Zdeněk Špaček dohrál po takovém zákroku s roztrženým dresem. Mnohem hůře dopadl v 68.minutě Tomáš Souček, který utkání po ostrém faulu nedohrál. Protože už nebyl na lavičce žádný náhradník, dohrával náš tým v deseti. Počet hráčů na lavičce ovlivnilo i utkání béčka ve stejný čas, které nemá pro zranění, také hráčů také nazbyt. I o deseti to byli naši fotbalisté, kteří diktovali tempo hry, dlouho se však nemohli prosadit střelecky. Až v 80.minutě centr Zdeňka Špačka proměnil ve třetí gól Ondřej Honka. Na konečných 4:1 upravil v 88.minutě Tomáš Pechar. Vítězství bylo zcela zasloužené. Hosté po celé utkání, kromě jedné akce, nepředvedli vůbec nic.

Trenér Ruda Kahle byl s výsledkem určitě spokojen:

„dnes spokojenost asi více s výsledkem. Paradoxně po tom, co se nám zranil Tomáš Souček, jsme konečně začali hrát naplno. Opět se prokázalo pravidlo, že se většinou v deseti mančaft semkne. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to hrát v oslabení, protože jsme neměli zatím ani jednoho vyloučeného hráče. Musím kluky pochválit, že vydali hodně sil v tom horku. Bojovali způsobem, jakým si představuji, stále se vraceli, takže jsme i vzadu byli v dostatečném počtu. Čafku jsme za celé utkání nepustili téměř do žádné šance. V oslabení jsme dali dva góly, v tomto úseku absolutní spokojenost. Samozřejmě tam byli ještě nějaké nedostatky a chyby, ale ty rozebereme jak po technické, tak taktické stránce. Máme 64.bodů dvě kola před koncem, takže nebudeme nikoho kritizovat. V klidu zápas rozebereme tak, jako jsme to udělali po utkání s Braníkem, kde jsem spokojený nebyl. Dnes jsme určitě byli v nasazení lepší, což se projevilo na výsledku. Máme před sebou ještě dvě kola, doufám, že je vyhrajeme a sezonu zakončíme pěkným bodovým ziskem. Jsem hlavně rád, že se střelecky prosadil Hony, který hraje hodně pro mančaft. Plně plní úkol útočníka a dnes ty góly dal. Zdeněk Špaček je asi podle odehraných minut nejlepší střelec. Na konci sezony se kádr abnormálně zúžil, ale hráči, kteří jdou na hřiště, určitě neznamenají žádné oslabení. Z mé strany je vzhledem k zúženému kádru celková spokojenost.“