Kompletní tabulka

TJ Sokol Cholupice - FK Admira Praha B 3:2 (0:1)

TJ Sokol Cholupice - FK Admira Praha  B   3:2 (0:1)

23.kolo – neděle 26. 4.2015 – 17,00hod

Třiadvacáté kolo bylo zahájeno smutnou zprávou. Minutou ticha uctili všichni přítomní památku neočekávaně zemřelého bývalého hráče a věrného příznivce pana Josefa Kuneše.

Naši fotbalisté chtěli vrátit krutou šestigólovou porážku z podzimní části, kde měli první půlhodinku plně ve své moci, ale nedokázali proměnit ani jednu z připravených šancí. Tentokrát tomu bylo opačně. Hostující hráči začali velmi aktivně, naši naopak dosti vlažně. Nic se jim nedařilo, hostujícím hráčů vycházelo téměř vše, kromě proměňování gólových šancí. Několikrát musel ukázat svoje umění náš gólman Martin Bartoš. Když se už zdálo, že v první půli gól nepadne, udělal zbytečnou chybu Lukáš Srba, po které následoval faul v pokutovém území. Sudímu nezbylo nic jiného, než to ohodnotit penaltou, kterou exekutor proměnil ve vedoucí gól. Když ve 49. minutě přidali druhý gól, vypadalo to s naším mančaftem dosti zle. Hosté se už cítili jako vítězové. Do konce utkání však zbývala ještě více jak půlhodina hrací doby. Právě tuto půlhodinku dokázali naši fotbalisté dokonale využít. Hostujícím hráčům, přestože jejich věkový průměr byl určitě nižší, než našich hráčů, začali docházet síly. Najednou to byli naši, kteří převzali iniciativu na svoje kopačky. K hlavnímu útoku zavelel jako správný kapitán Tomáš Pechar, který přesnou střelou k tyči snížil na 1:2 v 64. minutě. Hosté odvraceli jeden útok našich za druhým. V 72. minutě si Tonda Syrovátka naběhl do vápna na centr a hlavou vyrovnal.  To však nebyl konec. V 82. minutě Kamil Zelenka přidal třetí gól a obrat v utkání byl dokonán. Oslavný taneček našich fotbalistů byl zcela zasloužený.

Trenér Ruda Kahle byl určitě spokojen:

„ třetí zápas, třetí vítězství, takže spokojenost. Podobně jako minulý týden na Tempu jsme začali vlažně, asi by nás probral inkasovaný gól, který přišel až do šatny. Neříkám, že nás probrala přestávka, udělali jsme dvě změny a začali být lepší. Na hráčích Admiry bylo vidět, že jim docházejí síly a působí na ně, že hrají o záchranu. Když se nám podařilo snížit na 1:2, začali kluci hrát podle mých představ, věřil jsem, že máme na to, abychom zápas vyhráli. 23.kolo a máme 39 bodů, velká spokojenost.“