Kompletní tabulka

Sokol Stodůlky - Sokol Cholupice 1:3

Sokol Stodůlky - Sokol Cholupice  1:3

Stodůlky daly první jarní gól, na body to nestačilo,

Cholupice totiž daly tři. Dva hned v první půli, ve které se domácí hledali. Absence několika hráčů, především stoperské dvojice Jirec - Musil, byla hodně citelná. Po přestávce se hra Stodůlek výrazně zvedla. Lněnička z přímého kopu nastřelil břevno, Světlík dal výstavní ranou kontaktní gól, ale v 88. minutě přišla další fatální chyba a třetí gól v jejich síti.

Úvod zápasu byl jasně v režii Cholupic. Už ve 3. minutě se Nwogu prosadil přes Lněničku, míč před branku nedostal. Stejný hráč hostů v 8. minutě šikovně přistrčil míč Šmejkalovi, ten pálil nepřesně.
Vzápětí napřáhl z dálky Souček a Šalanda měl plné ruce práce, aby vystrčil míč přes břevno.

V 11. minutě unikl domácím po levé straně Klouček, jeho přihrávku, odkopl jeden z obránců zpátky
k němu. Další přihrávka Kloučka směřovala na Šmajkala, kterého podrazil Krčál a na světě byl penalta. Vršecký jí bezpečně proměnil a Cholupice šly do vedení.

Ve 22. minutě byli domácí blízko vyrovnání. Po rohovém kopu se dostal k míči Světlík, ale Pajazitiho neprostřelil. Po dalším rohovém kopu hlavičkoval Lněnička, míč však nasměroval lehce do tyče.

Ve 33. minutě si lehce s pravou stranou domácí obrany pohrál Souček, nezištně nabídl míč Kloučkovi
a ten ho uklidil do sítě domácích podruhé. Za stavu 0:2 první poločas skončil.

Po přestávce se aktivita přesunula na domácí kopačky. Už ve 48. minutě čelil Pajaziti přímému kopu, míč vyrazil na roh šestnáctky, ale Světlík ho do branky neposlal. Za tři minuty přilétl dlouhý míč za obranu hostů, rychlonožka Kravcov ho však zkrotit nedokázal.

A tak mohli potřetí udeřit hosté. Po rohovém kopu hlavičkoval Nwogu, Šalanda vrazil míč před sebe
a dokázal zlikvidovat i dorážku Neveršila. Pak se přece jen dočkali domácí.

V 56. minutě si míč k přímému kopu postavil Lněnička a Pajaziti se po jeho střele jen ohlédl. Naštěstí mu nad hlavou zvonilo břevno. Za minutu už takové štěstí neměl. Ze třiceti metrů vypálil nečekaně Světlík a míč skončil přesně v pravém horním rohu cholupické branky.

Domácí se tlačili k vyrovnání, měli několik slibných příležitostí, ale v 88. minutě jejich naděje definitivně zhasla. Petko chyboval v rozehrávce, pak se ještě nechal obrat o míč a Nwogu svůj sólový nájezd na Šalandu zakončil kličkou a gólem do prázdné branky. 1:3 a konec.

Stodůlky - Cholupice 1:3 (0:2)
Branky: 57. Světlík - 11. z penalty Vršecký, 33. Klouček, 88. Nwogu. ŽK: 40. Vlasák, 62. Krčál, 88. Petko (všichni Stodůlky). Rozhodčí: Polena - Tereba, Zloch. Diváků: 120.
Stodůlky: Šalanda - Vlasák, Petko, Lněnička Voráček (84. Král) - Svoboda (74. Porada), Hulei, Krčál, Světlík - Kravcov, Vondráček. Trenér: Vladimír Sadílek.
Cholupice: Pajaziti - Švertšal (78. F. Janoušek), Vršecký, Jemelík, Masner - Neveršil, Souček, Douda, Klouček - Šmejkal (64. Špaček), Nwogu. Trenér: Rudolf Kahle.

Hlasy trenérů
Vladimír Sadílek (Stodůlky): „Než jsme si každý srovnal v hlavě, kdo co má hrát, tak jsme dostali dva góly. První z penalty. Předcházely tomu špatné přihrávky. Nastoupili jsme bez čtyř hráčů základní sestavy
a zejména ve středu obrany to bylo vidět. V závěru jsme dostali po další chybě třetí gól. To už to bylo jedno jestli to skončí 2:1 nebo 3:1.”
Rudolf Kahle (Cholupice): „První půle z naší strany dobrá. Po půli začaly Stodůlky makat a my jsme znervozněli, asi pod tíhou minulých zápasů, které se nám nepovedly. Chtěli jsme po dvou zápasech určitě víc než jeden bod. Minulý týden jsme si zpaskřivili sami, proti devíti. Dostaneme gól a znervozníme. Stodůlky, když takhle budou makat, tak nespadnou.”

Nejlepší hráč Stodůlek: Vitalij Kravcov.
Nejlepší hráč Cholupic: Adam Douda.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Souček (Cholupice).

Převzatý článek Lubora Mírka ze stránek "fotbalpraha.cz"