Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - ČAFC Praha 2:4

Sokol Cholupice - ČAFC Praha  2:4

Čafka zlomila odpor Cholupic ve druhém poločase

V neděli odpoledne přijel do Cholupic tým ČAFC a aktuální forma mluvila jasně ve prospěch hostů. Ti se totiž momentálně vezou na vítězné vlně a naopak cholupičtí fotbalisté nevyhráli už šest kol. A tuhle sérii protáhli na sedm, protože Čafka vyhrála 4:2.

Začátek zápasu byl vyrovnaný a oba týmy se směle pouštěli do útočných akcí. Mírně aktivnější byli hosté, kteří hrozili ze standardních situací, domácí odpovídali rychlými protiútoky. Prvních třicet minut ale ani jeden z brankářů nemusel řešit žádnou vážnější situaci.

Zajímavé věci se začaly dít až po úvodní půlhodině. Po rohovém kopu hostů hlavičkoval Varjan a Mašlejovi chyběl krůček k tomu, aby míč před prázdnou bránou tečoval do sítě. Vzápětí na druhé straně zachyboval obránce Jerie a domácí Neveršil se ze strany hnal na brankáře. Včas se ale stihl vrátit druhý obránce
a ten společně s brankářem srazili střelu na roh.

Prvního gólu se diváci dočkali ve 35. minutě. Pár metrů za šestnáctkou se do míče napřáhl hostující Nagy a trefil ho tak dobře, že Vančát se jen ohlédl - 0:1.

Uběhla jediná minuta a před jeho brankou bylo opět hodně vzruchu. Mašlej chtěl odcentrovat, trefil ruku bránícího hráče a rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil Fitzel, ale jeho dělovka pouze orazítkovala břevno.

Hostům to ale vůbec nemuselo vadit, protože o chvilku později Lukáš přesně našel Mašleje a ten zblízka neměl problém skórovat - 0:2.

Domácí fotbalisty to probudilo z letargie, svého soupeře zatlačili a výsledkem toho bylo těsně před odchodem do šaten snížení na rozdíl jediného gólu. Po útoku z pravé strany poslali domácí míč křížem přes pokutové území, nikdo se jej neujal, až se dostal k Dombimu, který šikovnou střelou nedal Drahorádovi šanci - 1:2.

Aktivita cholupických hráčů se ale po nástupu do druhého poločasu trochu utlumila a hosté začali získávat převahu. Když pak chybu v obraně potrestal třetí brankou Nováček, tak Čafka dostala na kopačky potřebný klid a zápas měla ve svých rukách. Navíc v 65. minutě dostal červenou kartu cholupický kapitán Jemelík, když sice neúmyslně, ale nešikovně zezadu sundal jednoho z hostujících hráčů.

Po pár minutách využil přesilovku svou druhou trefou v zápase Mašlej a o vítězi bylo rozhodnuto. Alespoň malou jiskřičku naděje domácím vykřesal snížením na 2:4 střídající Bera, ale na víc už Cholupicím nezbýval čas.

Cholupice - ČAFC 2:4 (1:2)
Branky: 44. Dombi, 90. Bera - 36. Nagy, 40. a 74. Mašlej, 57. Nováček. Ve 37. minutě neproměnil Fitzel (ČAFC) penaltu. ŽK: 17. Hertl, 23. F. Janoušek - 63. Micka. ČK: 67. Jemelík (Cholupice). Rozhodčí: Nykl - Fazekaš, Rod. Diváků: 100.
Cholupice: Vančát - F. Janoušek, Srba, Hertl (79. Zavadil), Habart - Dombi (79. Špaček), Chytka, Jemelík, Szatmari (71. Bera) - Honka, Neveršil (71. Vacík). Trenér: Jaromír Jindráček.
ČAFC: Drahorád - Jerie, Snopek, Nagy, Lukáš - Nováček, Fitzel (75. Poláček), Varjan (60. Souček), Ulrich - Mašlej, Micka (79. Chvátal). Trenér: Zdeněk Herink.

Hlasy trenérů
Jaromír Jindráček (Cholupice): „Pro nás to bylo hodně smolné utkání. Prvních třicet minut jsme odehráli dobře, ale dostali jsme pak hloupý gól a i když přežili penaltu, tak hned dostali druhý. Začali jsme trochu hrát, snížili jsme, ale bohužel druhý poločas nezvládli mentálně. Vygradovalo to pak červenou kartou, v deseti to bylo těžké a soupeř přidal další góly.”
Zdeněk Herink (ČAFC): „Jeli jsme si pro tři body, ale vůbec to nebyl jednoduchý zápas, jak jsme si představovali. Soupeře jsme pustili do zápasu snížením na 2:1, místo toho, abychom to na konci prvního poločasu definitivně rozhodli. Uklidnil nás třetí gól, byli jsme lepší na balonu, ale nepracovali jsme naplno, to si musíme vyříkat.”

Nejlepší hráč Cholupic: Lukáš Habart.
Nejlepší hráč ČAFC: Jiří Lukáš.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Nagy (ČAFC).