Kompletní tabulka

SK Zbraslav - Sokol Cholupice 0:3

SK Zbraslav - Sokol Cholupice  0:3

Veterán Škoda dvěma góly odlepil Cholupice ze dna tabulky

První jarní body, a hned tři, brala cholupická družina na hřišti Zbraslavi. Tímto ziskem se odpoutala z poslední příčky tabulky. Největší zásluhu na prvním jarním vítězství Cholupic má dvougólový střelec Milan Škoda, jenž potvrdil, i ve čtyřiapadesáti letech, pověst kanonýra i v nejvyšší pražské soutěží.

První minuty zápasu se odehrály spíše ve středu hřiště. První střelu utkání vyslal v 11. minutě hostující Janoušek, ale našel jen náruč připraveného Činovce. O dvě minuty později se po levé straně probíjel
do šestnáctky Srba, jeho pád nechal sudího Hradila klidným, ale klidný nezůstal Srba a díky tomu se v utkání poprvé zažlutilo.

Na začátku druhé čtvrthodinky posoudil rozhodčí obranný zákrok Hrubého v šestnátce jako nedovolený
a hosté dostali výhodu pokutového kopu. Ten s jistotou proměnil Jandzik - 0:1. Domácí hráči se vůbec nemohli dostat ke své hře a marné bylo hecování kapitána Žižky. Až ve 25. minutě dostali domácí možnost k prvnímu ohrožení hostující branky. Žižkův trestný kop zastavila zeď a dorážka Bláhy o kousek minula levou tyč hostující branky.

Ve 32. minutě rozehrál Čermák po pravé straně na Burdu a do jeho přesného centru se rybičkou vložil Škoda, ale Činovec prokázal velmi dobrý reflex. O minutu později centroval z pravé strany Jandzik a nikým neobsazený Škoda se po další hlavičce již mohl radovat - 0:2. Ve 38. minutě se domácím povedla kombinace po ose Šafář - Pyszny - Šafář, ale obrana hostů dokázala tvrdé zakončení zablokovat do bezpečí.

O minutru později odcentroval zprava Konečný, ale Pyszny v zakončení na malém vápně bohužel promáchl. V těchto chvílích se domácí tým probudil a byl na hřišti vidět. Ve 42. minutě se zakončení Kudrny nevešlo mezi tři tyče hostující branky. V samém závěru prvního poločasu mohli hosté své vedení navýšit, ale střelu Janouška po přesném pasu od Burdy Činovec vyrazil.

Do šaten odcházeli domácí hráči s dvoubrankovým mankem a jejich příznivci do restaurace na televizní přenos z Letné, kterému někteří dali přednost i před dokoukáním přeborového zápasu.

Od zahájení druhého poločasu, ve snaze s výsledkem něco udělat, poslal domácí trenér kapitána Žižku
do útoku. V 58. minutě měla Zbraslav další výhodu trestného kopu, ale střela Žižky byla zblokována zdí
a brankář Antl v pohodě chytil. O minutu později vysunul Kudrna Žižku a po jeho centru se nedokázal hlavičkou nikdo prosadit, ale odražený míč si našel ve vápně Pyszny, jeho zakončení však mířilo vysoko nad branku.

Toto domácí mrzelo ještě více za čtyři minuty, když si dlouhý míč po souboji s obranou na hranici vápna zpracoval Škoda a prokázal v zakončení instikt střelce - 0:3. To byla pro tým trenéra Vnoučka opravdu ledová sprcha. V 68. minutě se do zakončení opřel z dvaceti metrů Neveršil, ale minul o kousek pravou tyč domácí branky.

Domácí se snažili, ale obrana Cholupic v čele s Masnerem pracovala bezchybně. Brankou neskončilo zakončení Žižky po spolupráci s Pysznym v 82. minutě či střela Čumpelíka o dvě minuty později a ani hlavička Konečného z 87. minuty, kterou fantastickým zákrokem zneškodnil Antl.

V samém závěru se mohl podruhé v utkání gólově prosadit Jandzik, ale po brejku své zakončení nenamířil přesně. Pak již zazněl závěrečný hvizd rozhodčího Hradila a následovala radost hostujících hráčů ze zisku prvních jarních bodů znamenajících posun na 15.místo v tabulce.

Zbraslav - Cholupice 0:3 (0:1)
Branky: 33. a 62. Škoda, 16. Jandzik z penalty. ŽK: 16. Hrubý, 50. Trkovský, 64. Konečný - 13. Srba,
36. Szatmari, 56. Jandzik, 65. Zavadil. Rozhodčí: Hradil - Nykl, Hlaváček. Diváků: 80.
Zbraslav: Činovec - Hrubý (63. Souček), Hájek, Žižka, Trkovský - Konečný, Šafář, Kudrna, Kocourek
(22. Čumpelík) - Pyszny, Bláha. Trenér: Martin Vnouček.
Cholupice: Antl - Neveršil, Masner, Srba, Zavadil (80. Pýcha) - Čermák (58. Sopr), Jandzik, Szatmari, Burda (86. Špaček), Janoušek (69. Bera) - Škoda (66. J. Vondra). Trenér: Luboš Vondra.

Hlasy trenérů
Martin Vnouček (Zbraslav): „Dnešní zápas se mi nehodnotí dobře, ale v situaci jakou každý vidí, že ten kádr je velmi úzký a bez pomoci dorostenců bychom ho nedali vůbec dohromady, bojujeme sami se sebou. Mladí hráči se snaží, ale ještě v některých momentech, hlavně v osobních soubojích, na to ještě nemají. Hosté své šance proměnili a naše zůstaly nevyužité, takže soupeř zaslouženě vyhrál.”
Luboš Vondra (Cholupice): „Dnes jsme to brali jako velmi důležité utkání, protože jsme znali některé výsledky a chtěli zůstat stále ve hře. Bylo vidět, že kluci hodně dřeli a navíc nás uklidnila první vstřelená branka. Dali jsme tři góly, což je na nás nádherý a kluci to dnes odjezdili na maximum. Moc bych si přál, aby to pokračovalo i nadále.”

Nejlepší hráč Zbraslavi: David Konečný.
Nejlepší hráč Cholupic: Milan Škoda.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Aleš Burda (Cholupice).