Kompletní tabulka

ČAFC - Sokol Cholupice 6:2

ČAFC - Sokol Cholupice  6:2

One man show: Mašlej - Cholupice 6:2

Přeborový víkendový program odstartoval už v pátek. Čafka na domácím hřišti přivítala poslední Cholupice 6:2. Na tom by nebylo až tak nic zajímavého, ale na tenhle zápas se bude ještě dlouho vzpomínat. Všech šest gólů domácího týmu totiž nastřílel kanonýr Miroslav Mašlej, který se vrátil na trávník po dlouhé pauze zaviněné zraněním kotníku.

Domácí si museli pomoct několika hráči z dorostu, na druhé straně pak stál nejstarší hráč soutěže, cholupický útočník Milan Škoda.

Zápas se rozjížděl pozvolna a fotbalisté obou týmů spíše čekali, co vymyslí soupeř. První vážnější střelecké pokusy přišly po čtvrt hodině hry, nejprve to zkoušel domácí Fitzel, který trefil prudkou ranou boční síť
a vzápětí na druhé straně z úhlu neuspěl Jandzík. Na hřišti vůbec nešlo poznat, že hostům patří poslední příčka tabulky, protože hráli aktivně a domácím dokázali kombinací a presinkem dělat starosti. Nedokázali to ale gólově potvrdit a první gól zápasu nakonec padl do jejich sítě, když ve 24. minutě Fitzel chytře přihrál vzduchem Mašlejovi a ten poslal hlavou míč pohodlně do sítě - 1:0. Aktivní Fitzel si krátce poté mohl připsat druhou gólovou přihrávku, ale po jeho centru hlavičkoval T. Kaliba těsně nad břevno.

A co se týče toho zajímavého, tak to bylo z prvního poločasu vše. Hra zase trochu upadla a k vidění byly spíše časté ztráty balonu a boj o každý metr trávníku.

Věci se  začaly dít až s nástupem do druhého poločasu. Po hezké akci se podruhé trefil Mašlej a za stavu 2:0 dostali domácí fotbalisté potřebný klid na kopačky. Začali hrát uvolněně a cholupické hráče přehrávali.

Všechno ale mohlo být zase dramatičtější, protože v 54. minutě se po rychlé akci hostů dostal k míči Škoda, ale v dobré pozici branku přestřelil. Místo snížení tak o dvě minuty později přišla třetí trefa Mašleje
a bylo definitivně rozhodnuto.

Mašlej byl při chuti a když mu navíc cholupičtí obránci neustále dopřávali dostatek volného prostoru, nekompromisně to trestal. V 65. a 71. minutě dostal dvě perfektní přesné přihrávky od kapitána Chvátala
a už to bylo na ručník - 5:0!

Hosté se přece jen dočkali čestného úspěchu. Trenér Vondra poslal místo veterána Škody na hřiště Špačka se slovy "dej góla" a ten se mu za důvěru opravdu odvděčil, když se po individuální akci prosadil přesnou střelou k tyči v 77. minutě - 5:1.

Kanonýr Mašlej ale měl ještě v rukávu jednu trefu. Tu si připsal v 79. minutě a opět to bylo poté, co mu obránci nechali dostatek volného prostoru.

Definitivní podobu výsledku pak dal cholupický Čermák osm minut před koncem. Hosté museli překousnout nejen šestibrankový výprask, ale navíc ještě dohrávali v deseti, když dostal červenou kartu
za stažení unikajícího Kosiny Pýcha.

Tečku za utkáním pak udělala rychlá akce domácích, po které byl kousíček k sedmému gólu Mašlej,
jenž pak šel za potlesku spoluhráčů i diváků vystřídat.

ČAFC - Cholupice 6:2 (1:0)
Branky: 24., 49., 57., 66., 71. a 79. Mašlej - 78. Špaček, 82. Čermák. ŽK: 31. Škoda, 75. Masner (oba Cholupice). Rozhodčí: Fazekaš - Rod, Polena. ČK: 83. Pýcha (Cholupice). Diváků: 50.
ČAFC: Drahorád - Mašek, J. Kaliba, Zahradník, T. Kaliba - Nováček (46. Sadílek), Nagy, Fitzel
(73. Kamenik), Lukáš - Mašlej (86. Kocourek), Chvátal (75. Kosina). Trenér: Zdeněk Herink.
Cholupice: Antl - Neveršil, Masner, Srba (67. Pýcha), Zavadil (57. Hertl) - Marunčiak (76. Čermák), Sopr, Burda, Janoušek (76. Habart) - Jandzík, Škoda (70. Špaček). Trenér: Luboš Vondra.

Ohlasy trenérů
Zdeněk Herink (ČAFC): „Spokojenost. Potýkali jsme se s personálními problémy a museli nám pomoct kluci z dorostu, abychom vůbec dali na zápas dohromady kádr. Na začátku jsme měli problémy se tam dostávat, měli hodně ztrát. O poločase jsme si řekli, že to musíme zlomit tím, že přidáme další branky. To se nám naštěstí povedlo a pak už jsme byli pány situace. Soupeři jsme umožnili dát dvě branky, ale to se stává, vyhráli jsme zaslouženě. Jsem rád, že konečně zase mohl naskočit Mirek Mašlej. Vepředu byl hodně znát, umí si poradit v gólových situacích.
Luboš Vondra (Cholupice): „V prvním poločase se nám dařila hra, měli jsme balon na kopačkách a dobře kombinovali. Byli jsme ve hře, ale po rozehraném rohu jsme neuhlídali hráče a dostali na 1:0. Nebylo to z naší strany špatné a věděli jsme, že se s tím dá něco dělat. Do druhého poločasu jsme šli odhodlaně s výsledkem něco udělat, ale ve 48. minutě jsme zase dostali gól po chybě v defenzivě a pak už se to sesypalo jako dům z karet. Co mě těší, je to, že to kluci nezabalili a zkorigovali to aspoň dvěma góly. Chtěli jsme ale na Čafce uhrát podstatně víc."

Nejlepší hráč ČAFC: Miroslav Mašlej.
Nejlepší hráč Cholupic: Aleš Burda.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Miroslav Mašlej (ČAFC).