Kompletní tabulka

Sokol Cholupice - SK Ďáblice 0:4

Sokol Cholupice - SK Ďáblice  0:4

Nad Cholupicemi se zatáhla mračna

V reálu během utkání a obrazně po jeho skončení. V souboji o šest bodů nestačily na Ďáblice a jejich pozice na konci tabulky už je hodně složitá. Pokud nezvládnou příští sobotu zápas na Hájích, zbude už jen teoretická naděje. Navíc přišly o vyloučeného útočníka Šmejkala. Naopak Ďáblice si hodně pomohly a poskočily o bod před Zličín.

Deset minut se domácí takřka nedostali přes půlku, ale v 11. minutě mohli gólově udřit. Únik Šmejkala stačil zmařit brankář Chrobok. Po několika minutách si Šmejkal na Chrobokovi vylámal zuby i podruhé.

Ve 24. minutě minutě zahrávali z levé strany přímý kop hosté a brankář Antl nečekaně centrovaný míč vyrážel nohou. Nastálé zmatky hosté nepotrestali a Srba stačil míč upálit do bezpečí. Za čtyři minuty vyhrál Zmeškal souboj se Srbou, ale k zakončení se nedostal. Srba mu ještě stačil čistě míč vypíchnout.

Ve 33. minutě proti střele hostujícího Blažka Antl opět zasahoval nohou. Pak na druhé straně střílel nepřesně Šmejkal a po urdově přímém kopu ze 44. minuty hlavičkoval Sopr těsně mimo.

Po přestávce už hru jednoznačně režítovali hosté. Ve 47. minutě Zmeškal uvolnil Horvátha, proti jeho střele vytasil další zákrok nohou brankář Antl. Za tři minuty už se hosté radovali. Zmeškal se na hranici vápna kličkou zbavil Masner a přesnou střelou k bližší tyči otevřel skore zápasu - 0:1.

V 66. minutě byli domácí blízko vyrovnání. Marunčiak vyslal na pravé straně do úniku Šmejkala,
ten se sice dostal k zakončení, ale jeho střela byla sražená na roh. Po třech minutách hosté zápas zlomili. Po zbytečném faulu Srby centroval z přímého kopu Horváth a Blažek na zadní tyči dostal prostor k zakočení hlavou - 0:2.

Když byl v 71. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Šmejkal, bylo o osudu domácích prakticky rozhodnuto.

Jejich trápení hosté potrestali ještě dvěma góly. V 84. minutě vypálil zpoza vápna přesně Davídek
a v poslední minutě Zmeškal nezištně přihrál Jirouškovi, ten se kličkou zbavil vybíhajícho brankáře Antla
a do prázdné branky podepsal domácím ortel - 0:4.

Cholupice - Ďáblice 0:4 (0:0)
Branky: 50. Zmeškal, 69. Blažek, 84. Davídek, 90. Jiroušek. ŽK: 41. Šmejkal, 67. Vondra, 68. Srba
- 47. Blažek, 59. Zmeškal, 63. Novák. ČK: 71. Šmejkal (Cholupice). Rozhodčí: Maiello - Laštovička, Gunitš. Diváků: 50.
Cholupice: Antl - Neveršil, Masner, Srba, Janoušek - Szatmari (55. Škoda) - Sopr, Burda, Vondra, Marunčiak - Šmejkal. Trenér: Luboš Vondra.
Ďáblice: Chrobok - Kordule, Hrodek, Máj (77. Mošnička), Hejna - Novák - Horváth, Blažek (87. Jiroušek), Fiala, Davídek (90. Nebeský) - Zmeškal. Trenér: Vasil Boev.

Hlasy trenérů
Luboš Vondra (Cholupice): „Dneska jsem avizoval, že jsou před námi tři stěžejní zápasy, kde se to buď zlomí a nebo se budeme připravovat na jiné časy. Tíha odpovědnosti na kluky dolehla, bojí se hrát. Nedaří se nám. Dostaneme třetí gól, když je tam střela nikam. My ze tří nájezdů na bránu gól nedáme. To nás položí, kluci se bojí, přestanou hrát a soupeř toho využije. První gól dostaneme po zbytečné ztrátě míče defenzivního záložníka na středu hřiště. Potom se to láme. My nejsme na takové úrovni, abychom to otáčeli.”
Vasil Boev (Ďáblice): „S výsledkem samozřejmě spokojenost. Přijeli jsme sem vyhrát a to jsme splnili. První půli jsem si hru představoval trochu agresivnější, důraznější, ve větším tempu. Druhou půli jsme dali čtyři góly, ale ty individuální chyby, které jsme dělali, to je na mně moc. To se mi strašně nelíbí. Hráči si to musí uvědomit a zapracovat na tom.”

Nejlepší hráč Cholupic: Lukáš Srba.
Nejlepší hráč Ďáblic: Tomáš Chrobok.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Davídek (Ďáblice).