TJ Slavoj Spořilov vs TJ Sokol Cholupice B

8. Spartak Kbely B 7 19:26 7
9. Partisan Prague FC B 7 12:20 6
10. TJ Slavoj Spořilov 8 1:48 0

TJ Sokol Cholupice B vs. TJ Avia Čakovice B 5:1 (2:1)

Komentář trenéra B-týmu k utkání 2. kola sezóny 2021/2022

Za Cholupice skórovali: 2x Nasredine Ahmed, Lukáš Vondra, Adam Brotánek, Tomáš Hlavík

Komentář trenéra Marka Bendy:

"Ve druhém kole k nám zavítal soupeř z Čakovic, který do soutěže vstoupil vysokou výhrou proti Spořilovu v poměru 17:0. Áčko Čakovic hrálo až v neděli, takže jsme neměli tušení, v jaké síle k nám soupeř dorazí. Do toho nám onemocněl stoper Radek Zavadil, takže jsme museli sáhnout do kabiny A-týmu, a to rovnou pro trenéra – Jirku Brabce.

Zápas jsme začali aktivně jako před týdnem. Respekt k týmu, který v minulém kole vstřelil sedmnáct branek, nebyl na hřišti vůbec znát. Hráli jsme si svou vlastní hru, zatímco soupeř se staral více o výkony rozhodčího než na hru samotnou. Prvních 10 minut nám kombinace vycházela pouze po vápno soupeře. Poté jsme se zklidnili a začali útočit více do branky. Z toho vyplynul první gól Nasriho Ahmeda, který nás poslal do vedení 1:0. Dovolím si tvrdit, že Čakovice byli lepším týmem než před týdnem Partisan, ale neřešili dobře přechod ze zálohy do útoku. Současně naši obránci dobře četli přihrávky za obranu a většinu těchto míčů včas zachytili. Ve 20. minutě však jednu z průnikových přihrávek obrana domácích zachytit nedokázala a za záchranou brzdu musel zatáhnout těsně před vápnem Lukáš Habart. Přímého kopu ze slibné vzdálenosti hosté využili a vyrovnali na 1:1. S naším týmem to však po psychické stránce neudělalo vůbec nic. Nadále jsme se snažili hrát kombinační fotbal. Naše herní aktivita přinesla ovoce velmi rychle a po dvou minutách jsme opět vedli, když Jirka Brabec našel přesným centrem střelce první branky Nasriho Ahmeda, který se hlavou nemýlil a zvýšil na 2:1. I po zbytek poločasu jsme měli více ze hry. Dobře jsme napadali rozehrávku soupeře. V tomto směru byl hodně aktivní na levé straně Michal Knebl, který i díky tomu vytvořil hodně šancí, ať už pro sebe, nebo pro spoluhráče.

O přestávce jsme si zhodnotili, že jsme lepším týmem a že musíme být trpěliví dopředu a zodpovědní dozadu. Málo jsme v první půli využívali pravou stranu hřiště, takže došlo k výměně pozic našich záložníků.

Vstup do druhé půle nám vyšel náramně. Lukáš Vondra, který se z pravé zálohy přesunul na vytěžovanější levou stranu, udělal před vápnem s míčem to nejlepší, co mohl – vystřelil – 3:1. Pěknou přízemní střelou k tyči nám vystřelil větší klid. Od té doby už na hřišti byl pouze jeden tým. Soupeřovi hráči byli velice frustrovaní svou neschopností přejít do útočné fáze a nám tím dali vítr do plachet. Chci pochválit naše náhradníky. Každý, kdo přišel na hřiště z lavičky prokázal hladovost, ke které jsem nabádal po minulém zápase. Hru oživili a přidali branky. Nejdříve v 82. minutě po centru z levé strany stál Adam Brotánek tam, kde měl, na zadní tyči důrazně zakončil a zvýšil na 4:1. Pátou branku vstřelil opět střídající hráč. Po bagu v soupeřově vápně zakončil podél brankáře Tomáš Hlavík na konečných 5:1.

Chci moc pochválit všechny hráče za nasazení. Všichni podali výborný výkon, a jen doufám, že na něj budeme nadále navazovat. Chci také poděkovat fanouškům, kterých přišlo na „Benfiku“ opravdu požehnaně. Snad jsme jim hrou zpříjemnili sobotní dopoledne. V příštím kole jedeme opět ven. Čeká nás Céčko Hostivaře, a my se budeme snažit přivézt do Cholupic všechny body. Držte nám palce!"

Jan Pavlík

Tomáš Hlavík