16. TJ Slovan Bohnice 22 33:77 12

Kompletní tabulka

TJ Sokol Cholupice - SC Radotín 7:1

TJ Sokol Cholupice - SC Radotín  7:1

První podzimní utkání Pražské teplárenské přeboru mužů před domácími fanoušky se našim fotbalistům stoprocentně vydařilo. Před více jak stovkou diváků nasázeli Radotínu sedm gólů. Hosté vydrželi se silami jen první půlhodinku, pak zcela odpadli.

Brankostroj našich začal již ve 3.minutě kapitán mužstva Zdeněk Jemelík po dobře rozehraném rohové kopu. Přestože měli naši několik dalších šancí, které neproměnili, byli to hosté, kteří vyrovnali ve 31.minutě na 1:1. To však bylo vše, co jim naši dovolili. Za necelé tři minuty po centru Tomáše Pechara, hlavou dal na 2:1 Ondřej Honka. Ve 41.minutě se po závaru v pokutovém území hostí dostal k míči Roman Janoušek a zvýšil na 3:1.

Hra ve druhé půli byl doslova a do písmene koncert našich kluků. Jeden útok střídal další. A skóre narůstalo. V 51.minutě dal svůj druhý gól v zápase Roman Janoušek. Na 5:1 zvýšil Tomáš Pechar, když jeho volný přímý kop v 63.minutě tečoval jeden z obránců hostí. O tři minuty později si dali hosté vlastní gól, při snaze odvrátit centr Josefa Masnera. V 74.minutě bezpečně proměnil penaltu Ondřej Honka po faulu na Tomáše Bábovku. Uzavřel tak skóre utkání na 7:1. Kdyby kluci proměnili alespoň polovinu šancí, které ještě měli, mohli hosté odjet s dvojcifernou nadílkou.

Trenér Ruda Kahle byl s výsledkem i předvedenou hrou určitě spokojen:

„máme za sebou první přeborové vítězství, vzhledem k tomu, že jsme chtěli tímto utkáním uctít památku pana Václava Poláka, což se podařilo. Samozřejmě 7:1 je určitý bonus. Dnes nám na rozdíl proti utkání na Kopanině tam spadlo téměř vše. Hru jsme plně ovládali, hráli jsme trpělivě. Jsem rád, že se nikomu nic nestalo, že nemáme žádného zraněného, radotínským hráčům hodně pracovali nervy, bylo tam pár dosti nebezpečných zákroků. S tím se však musí tak trochu počítat, je to fotbal, hraje se přebor. Góly se určitě museli líbit. Škoda, že Roman Janoušek nedal třetí gól, určitě by ho to něco stálo. Příští zápas hrajeme na Motorletu, které bude určitě o hodně těžší.“