16. TJ Slovan Bohnice 25 36:91 12

Kompletní tabulka

TJ Sokol Cholupice - ČAFC Praha 3:3

TJ Sokol Cholupice - ČAFC Praha  3:3

Za pěkného slunečného počasí chtěli naši fotbalisté před asi stovkou diváků porazit mužstvo Čafky a odčinit porážku z minulého kola. Že to nebudou mít jednoduché, bylo všem jasné, protože hosté, byť jsou v průběžném pořadí na čtvrtém místě, nastříleli zatím soupeřům nejvíce gólů. Utkání bylo od prvních minut velmi vyrovnané. Více fotbalového štěstí bylo na straně našich fotbalistů. V 9.minutě rozehráli nakrátko roh, následoval centr Tomáše Pechara směrem na Romana Janouška. Míč se však k němu nedostal, protože obránce domácích si ho srazil do vlastní sítě. Velmi dobrý začátek, který však naši nedokázali využít. Naopak hosté se stále více pouštěli do rychlých protiútoků, které korunovali ve 24.minutě vyrovnávacím gólem.

Začátek druhé půle vyšel lépe hostům. V 52.minutě přidali druhý gól. Našim se přestalo úplně dařit. Přesto nesložili zbraně a dokázali v 58.minutě vyrovnat, když Ondřej Honka patičkou dokázal změnit směr dráhy balónu tak, že skončil v síti hostujícího gólmana. Když v 74.minutě zatáhl míč po prvé straně Luboš Neveršil, poslal přízemní centr do šestnáctky hostí, kde zabojoval Roman Janoušek a naservíroval Luboši balon zpět. Luboš nezaváhal a zavěsil. Tvrdá rána do řad soupeře, který byl v této fázi utkání lepší, jenže muška střelců byla hodně vychýlená. Tentokrát to byl veletrh zahozených šancí na straně hostí. Když se už zdálo, že dotáhnou naši utkání do vítězného konce, ztratili míč ve středu pole a soupeř toho dokonale využil. V 90.minutě vyrovnal na 3:3. Velká škoda, i když je nutné sportovně uznat, že hostující tým byl lepší, měl více šancí a prohra by pro něj byla hodně krutá. Ale i taková utkání se hrají. Našim je potřeba poděkovat za přístup k utkání, přestože se jim hra moc nedařila, nezabalili to a mnoho nechybělo, aby získali body všechny.

Trenér Ruda Kahle utkání jen těžko hodnotil:

„dneska jsme remizovali s Čafkou, byl to asi náš nejhorší zápas, v přeboru určitě. Remíza s velmi dobrým mančaftem, na který jsme se sice připravili. Nicméně jsme to bránili špatně, hlavně jejich křížné balony, centry a náběhy. Přesto jsme dali ze standartek dva góly my, těch míčů jsme však zkazili hodně, hlavně nám nešli přihrávky. Hřiště nebylo tentokrát po sobotním utkání úplně nejlepší, ale nemůžeme takto kazit. Když už vedeme dvě, tři minuty před koncem, tak jsme to měli udržet. Hrozná škoda, že dostaneme gól, přestože jsme byli na balonu a zbytečně ho ztratili. Remíza není asi úplně zasloužená, protože soupeř měl určitě více šancí. Poprvé řeknu, že jsme byli v zápase horší a přesto jsme získali alespoň bod. Říkal jsem klukům, že když z každých deseti zápasů získáme 17.bodů, které máme, tak každý si umí spočítat, kolik by to bylo na konci soutěže. Dnes jsme to uhráli vůlí. Tak jako jsme prohráli nezaslouženě některá utkání, tak jsme dnes mohli nezaslouženě vyhrát.“