16. TJ Slovan Bohnice 25 36:91 12

Kompletní tabulka

TJ Sokol Cholupice - FSC Libuš 2:0

TJ Sokol Cholupice - FSC Libuš  2:0

Komentář k derby mezi naším a libušským týmem by stačilo shrnout do dvou hlavních událostí. Naši dali dva góly a hosté dohráli v utkání v devíti. Samotné utkání se však odehrálo, sice v bojovném duchu, ale velmi slušně. Obě vyloučení hráčů hostí, vyplynulo ze hry, ne však ze záludnosti.

Naši hráči moc chtěli zapomenout na poslední nepodařená utkání a hlavní cílem bylo získat všechny body. Dlouho se jim však nedařilo vstřelit gól, protože hosté dobře bránili. Po bezbrankové první půli nastal částečný obrat ve 49.minutě. Roman Janoušek se uvolnil a postupoval sám na bránu hostí. Těsně před pokutovým územím ho však fauloval kapitán hostí a musel za to předčasně do šaten. Ani proti deseti však se nedařilo dát gól. Naopak hosté dobře bránili a vyráželi k rychlým brejkům. Po jednom z nich skončil míč v 69.minutě na tyči naší brány a o minutu později vykopával Karel Dombi balón prakticky z brankové čáry. Po těchto šancích soupeře naši ještě přidali a svoji snahu korunovali úvodním gólem utkání. V 76.minutě Luboš Neveršil obešel dva hráče a ideálně nahrál do malého vápna Ondřeji Honkovi, který tvrdě zakončil. Další oslabení hostujícího mančaftu přišlo v 84.minutě, když opět za faul byl vyloučen druhý hráč. V devíti se již jen bránili. Naši se nechtěli spokojit s jednobrankovým vedením, ale stále se jim nedařilo vstřelit druhou branku. Tu nakonec dal Roman Janoušek, když vybojoval míč na půlící čáře, šel sám na gólmana hostí, kterému nedal šanci a zvýšil na konečných 2:0. Naši si vítězství určitě zasloužili, byli po celé utkání lepším týmem.

Ruda Kahle se konečně po zápase usmíval:

„dneska určitě spokojenost s výsledkem, máme těch dvacet bodů, které jsme chtěli mít na konci podzimu. Získali jsme je o trochu dřív, takže doufám, že se podaří ještě nějaký navíc. Hra odpovídá tomu, že pár hráčů chybí, ale řekli jsme si, co chceme hrát a to jsme splnili. Jsme sice zvyklejší na atraktivnější fotbal, ale hraje se o body, hraje se na vítězství, takže jsme museli trochu ustoupit od své hry. Postupem času šance přibývaly, dvakrát tomu hodně pomohl Roman, že šel do brejků. Jednou se na něm vyfauloval Müller, který do té doby obranu držel a podruhé úspěšně zakončil. Roman je hráč, za kterého jsem rád, že v týmu je a kluci se musejí od něj ještě hodně učit. Někdy není nejdůležitější být nejrychlejší na place, ale umět si balon přikrýt. Spokojenost určitě s výsledkem a ziskem bodů, což půjdeme teď malinko oslavit.“